Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

„Nordbaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda’21“ – 9 nauji dokumentiniai filmai

Rugsėjo 17 d. renginių erdvėje „Hofas“ įvyko jau ketvirtoji kūrybinių kino dokumentikos dirbtuvių „Nordbaltic Incubator: Dokumentinė Klaipdėda’21“ filmų peržiūra. Renginio metu viešai parodyti net 9 šių metų dirbtuvėse sukurti dokumentiniai trumpametražiai filmai, iš kurių 2 pelnė „Filmo – publikos favorito“ vardą: Pauliaus Oficerovo „Miškas“ pasiglemžė daugiausiai simpatijų, tačiau ne daug nuo jo atsiliko Andriaus Kulino debiutinis trumpametražis filmas „Born to Fly“ („Gimęs skristi“).

Šių metų dalyviai temą „Kuo gyvena jauni“ interpretavo labai įvairiai: nuo pajūrio gelbėtojų kasdienybės iki ramybės paieškų Pakutuvėnų bendruomenėje – pasirinkti personažai ir jų istorijos pateikė skirtingas žodžio „jaunas“ reikšmes.

Filmas „Čia ir dabar“ (rež. Brigita Musteikytė) pasakoja jaunuolio Dano, atvykusio gyventi iš Vilniaus į Klaipėdą, dabartį. Mindaugo Minkevičiaus filme „Duobė“ užfiksuota šypseną kelianti jaunų Smiltynės gelbėtojų kasdienybė. Tuo tarpu filmas „Aš esu“ pateikia jautrų, filosofinį požiūrį į jauno žmogaus ramybės paieškas Pakutuvėnų bendruomenėje. Paulina Voldmonaitė savo filme „(Ne)miegantys“ pasakoja istoriją apie jaunus žmonės, meilę ir buvimą kartu miegant. Andrius Kulinas pateikia kontraversišką žodžio „jauni“ interpretaciją: režiserius dėmesį sutelkia į 70-metį parasparnio pilotą, kuris vis dar išgyvena jaunystę.

Vaidas Jaruševičius filme „Nosys“ kitu kampu pateikia „Raudonų nosių“ savanorių ir sergančių vaikų santykį. Ieva Cijunėlytė atskleidžia jaunuolių naktinio gyvenimo peripetijas filme „Black, white, bl*#t“, o Pauliaus Oficerovo, Lukos Švėgždaitės, Dino Marcinkevičiaus ir Beatričės Pečiulytės kūrybinė komanda pristatė net du filmus: „Po“ – ką veikia Lietuvos jūrų muziejaus gyventojai po darbo valandų bei filmą „Miškas“, pasakojantį garažų bendruomenės gyvenimo subtilybes.

Dirbtuvių metu dalyvius konsultavo ir savo žiniomis dalijosi kino srities profesionalai: režisierė Inesa Kurklietytė, režisierius ir montažo režisierius Ričardas Matačius, operatorius Paulius Orlovskis bei garso režisierius ir kompozitorius Ramūnas Jasutis. Taip pat, specialios paskaitos metu, studentai turėjo galimybę sutikti su kinotyrininke Rasa Paukštyte, išgirsti jos paskaitą apie dokumentinio kino istoriją bei konsultuotis dėl savo filmų idėjų.

NordBaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda“ – tai kartą per metus vykstančios edukacinės kūrybinės kino dokumentikos dirbtuvės, skirtos jauniesiems kūrėjams, norintiems išmokti dirbti su profesionalia kino technika bei susipažinti su dokumentinio kino gamyba. Šiais metais jos vyko rugsėjo 8–18 d. 

Projektą organizuoja Audiovizualinių menų industrijos inkubatorius. Projekto rėmėjai ir partneriai: Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, VšĮ „Medijų uostas“, VšĮ „Culture Brige“, UAB „Vakarų idėjos“, Klaipėdos kino biuras.

Kontaktinis asmuo: Inesa Kurklietytė, mob. +370 620 57500, el. paštas inesa.kurklietyte@gmail.com.

Organizatorių informacija 
2021 09 22