Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Muzikologija

Į šią studijų programą priėmimas nevykdomas, kviečiame rinktis Muzikos studijų programos specializaciją Muzikos tyrimai.

Tikslas: Muzikologijos bakalauro studijų tikslas – rengti muzikologus praktikus, muzikos meno žinovus, dalyvaujančius šalies kultūriniame gyvenime, gebančius nagrinėti ir vertinti muziką bei jos reiškinius istoriniais, teoriniais, kultūriniais, visuomeniniais požiūriais, pristatyti muzikinio gyvenimo aktualijas kintančių komunikacijos priemonių ir sociokultūrinės aplinkos kontekste.

Skiriamieji bruožai: Programa siūlo dideles galimybes studentui formuoti unikalų studijų turinį ir modeliuoti savo karjerą, pasirenkant poreikius atitinkančius dalykus bei jų alternatyvas. Suteiktos pasirinkimo galimybės sudaro sąlygas ateityje rinktis muzikos kritiko, muzikinio gyvenimo apžvalgininko ir analitiko, renginių organizatoriaus, lektoriaus, muzikinių laidų redaktoriaus ir pan. veiklas ar tęsti studijas magistrantūroje, gilinti muzikologui mokslininkui būtinas kompetencijas.

FAKULTETAS: Muzikos fakultetas

SUTEIKIAMAS KVALIFIKACINIS LAIPSNIS / PROFESINĖ KVALIFIKACIJA: Humanitarinių mokslų bakalauras (iki 2017 m. Menotyros bakalauras)

VALSTYBINIS KODAS: 6121NX007 (iki 2017 m. 612U90004)

SPECIALIZACIJOS: Nėra

STUDIJŲ KRYPČIŲ GRUPĖ: Humanitariniai mokslai

AKREDITUOTA IKI: 2022-08-31

STUDIJŲ TRUKMĖ: Nuolatinės studijos, 4 metai

DOKUMENTAI: Informacija ruošiama

PROGRAMOS APIMTIS KREDITAIS: 240

PROGRAMOS KOMITETAS

STUDIJŲ PROGRAMŲ PLANAILT, EN kalbomis

Bendrosios kompetencijos

  1. Gebėjimas analitiškai ir kritiškai mąstyti.
  2. Gebėjimas dirbti ir mokytis savarankiškai, atsižvelgiant į nuolatinius pokyčius muzikos kūryboje, moksle ir kultūriniame gyvenime.
  3. Gebėjimas ieškoti informacijos įvairiuose šaltiniuose, ją apdoroti, analizuoti, sisteminti  ir originaliai interpretuoti.
  4. Gebėjimas sklandžiai ir argumentuotai reikšti savo mintis, pristatyti jas viešai.

Dalykinės kompetencijos

  1. Gebėjimas efektyviai panaudoti teorines ir istorines žinias, atskleidžiančias muzikos raidos dėsningumus ir stilistinę įvairovę.
  2. Gebėjimas atlikti profesionalų muzikos kūrinio ar reiškinio tyrimą ir pasirinkti tinkamiausia formą šio tyrimo rezultatams pristatyti.
  3. Muzikologijos veiklos formų išmanymas ir gebėjimas panaudoti teorines žinias praktinėje profesinėje veikloje.
  4. Gebėjimas aktyviai dalyvauti muzikiniame gyvenime, populiarinti muzikinę kultūrą visuomenėje.

Tolimesnių studijų galimybės: Muzikologijos programos bakalaurai gali tęsti studijas humanitarinių studijų srities, menotyros krypties magistrantūroje.

Profesinės veiklos galimybės:  Muzikologijos humanitarinių mokslų bakalauro laipsnį įgiję asmenys gali dirbti kultūros įstaigose, žurnalų ir laikraščių redakcijose, radijuje, televizijoje; koncertinėse institucijose (t. y. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje) ir pan.

Grįžti atgal