Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Tarptautiniai projektai

Identities and Democratic values on European digital screens: Distribution, reception, and representation (DIGISCREENS)
Projekto trukmė: 2022 11 01–2025 10 01.
LMTA statusas: partneris.
Projekto vykdytojai: dr. Lina Kaminskaitė Jančorienė (vadovė), dr. Jelena Šalaj

Projektas fokusuojasi į tai, kaip skaitmeninės audiovizualinės platformos, suteikiančios prieigą prie filmų ir televizijos iš viso pasaulio, prisideda prie socialinių ir kultūrinių pokyčių dinamikos Europoje. DIGISCREENS kelia klausimus, kaip galimybės auditorijai žiūrėti audiovizualinį turinį iš didelės geografinės įvairovės, turi įtakos: (a) tapatybės konstravimui ir kito supratimui per globalias, tačiau kultūriškai specifines mediacijas dėl lyties, rasės, klasės, seksualumo ir kitų socialinių aspektų;
b) derybos dėl demokratinių vertybių, tokių kaip lygybė, įtrauktis ir solidarumas.
Tiriant platinimą, recepciją ir reprezentaciją Norvegijoje, Švedijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje ir Lietuvoje, projekte bus nagrinėjamos ir audiovizualinio turinio platinimo ir vartojimo galimybes tarp valstybių, kuriant globalios integracijos jausmą.
Taip pat bus nagrinėjama, kaip siekis kurti bendras demokratines vertybes ir tapatybės modelius sąlygojamas skirtingų nacionalinių politikų ir individualizuotų algoritmų, valdančių komercines platformas bei kuriančių „filtrų burbulus“ filmų ir televizijos vartojimui.
DIGISCREENS yra tarpdisciplininis projektas, apjungiantis platinimą, recepciją ir reprezentaciją, įvertinantis pastarųjų dešimtmečių politiką, kuria siekiama didinti įvairovę ir įtrauktį ekrane.
Jis prisidės prie akademinių ir visuomenės žinių, susiedamas sociokultūrinių tapatybių reprezentacijas ir recepcijas su demokratinių vertybių kūrimu.
DIGISCREENS projekte bus pasitelkiamos medijų studijų, kultūros ir politinės analizės, taip pat etnografijos, literatūros ir psichologijos metodologijos ir įtrauks tyrėjus iš Norvegijos, Švedijos, Ispanijos ir Lietuvos.

Finansuoja: tinklo HERA ir programos NORFACE tarptautinio paraiškų teikimo konkurso CHANSE (Collaboration of Humanities and Social Sciences in Europe) lėšomis, projekto įgyvendinimo sutartį administruoja Lietuvos mokslo taryba

← Vykdomi projekta