Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Studijų struktūra ir kvalifikaciniai laipsniai

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vykdomos trijų pakopų studijos

  • I pakopa – bakalauro studijos,
  • II pakopa – magistrantūros studijos,
  • III pakopa – doktorantūros studijos.

Pirmosios pakopos studijos

Bakalauras – tai pirmasis kvalifikacinis laipsnis, suteikiamas asmeniui sėkmingai įvykdžiusiam pirmosios pakopos universitetinių studijų programos reikalavimus ir pasiekusiam nustatytus studijų rezultatus. Bakalauro studijų apimtis yra ne mažesnė kaip 210 ir ne didesnė kaip 240 kreditų. Nuolatinės formos studijos dažniausiai trunka 4 metus. Studijos baigiamos baigiamojo darbo (projekto) gynimu ir / arba baigiamuosiais egzaminais. Baigus studijas, suteikiamas atitinkamos krypties (šakos) bakalauro kvalifikacinis laipsnis. Toliau studijas galima tęsti magistrantūroje.

Antrosios pakopos studijos

Magistrantūra – antrasis kvalifikacinis laipsnis, žymintis aukštąjį tam tikros studijų krypties (šakos) išsilavinimą ir pasirengimą studijuoti doktorantūroje arba užsiimti praktine menine ar moksline veikla. Magistrantūros studijų apimtis yra ne mažesnė kaip 90 kreditų ir ne didesnė kaip 120 kreditų. Nuolatinės formos studijos dažniausiai trunka 2 metus. Studijos baigiamos magistro baigiamojo darbo (projekto) gynimu. Baigus studijas, suteikiamas atitinkamos krypties (šakos) magistro kvalifikacinis laipsnis. Studijos gali būti tęsiamos doktorantūroje.

Trečiosios pakopos studijos

Doktorantūra – universitetinės trečiosios pakopos studijos, skirtos daktaro kvalifikaciniam laipsniui įgyti ir savarankiškam mokslo tiriamajam darbui pasirengti. Akademijoje vykdomos meno ir mokslo doktorantūros studijos. Meno doktorantūros paskirtis – rengti tyrėjus menininkus, kurie gebėtų kurti, interpretuoti ir plėtoti meno praktika pagrįstus tyrimus. Meno doktorantūros studijų apimtis – 240 kreditų. Meno projektą apgynusiems asmenims suteikiamas meno daktaro laipsnis. Mokslo doktorantūros paskirtis – rengti mokslininkus, kurie gebėtų savarankiškai atlikti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės (socialinės, kultūrinės) plėtros darbus ir spręsti mokslo problemas. Mokslo doktorantūros apimtis – ne mažiau kaip 30 kreditų. Disertaciją apgynusiems asmenims suteikiamas mokslo daktaro laipsnis. Nuolatinės formos studijos dažniausiai trunka iki 4 metų.