Lietuvos muzikos ir teatro akademijos leidiniai parduodami Centrinių rūmų (Gedimino pr. 42) skaitykloje, prašom kreiptis LMTA darbo metu (I-IV 9-17 val., V 9-15.45 val., pietų pertrauka 12-13 val., mokėti kasoje). Skaityklos tel. pasiteiravimui (8 5) 262 8447. Norėdami įsigyti didesnį kiekį LMTA leidinių ar gauti sąskaitą faktūrą, rašykite leidyboscentras@lmta.lt arba leidiniai@lmta.lt.
Vitalija Mockutė-Aleknienė. Paprastosios ir sudėtinės muzikos formos. Muzikos kūrinių analizės metodinė priemonė. Vilnius: Lietuvos muzikos ir teatro akademija, 2017. 46 p.
ISBN 978-609-8071-40-5
Kaina 5 €
Ši metodinė priemonė skirta mokyklų / gimnazijų ir konservatorijų mokiniams, besiruošiantiems laikyti mokyklinį muzikologijos brandos egzaminą. Leidinyje pristatomos ir trumpai aptariamos muzikos kūrinių formos (periodas, paprastosios, sudėtinės formos, rondo ir sonatos forma), kurias būtina žinoti pagal egzamino programą. Kiekvieną formą iliustruoja mokiniams lengvai suvokiami muzikos pavyzdžiai (sukurti funkcinės harmonijos pagrindu). Leidiniu gali naudotis ir jaunieji muzikantai, nagrinėdami savo atliekamus kūrinius.
Andrius Puplauskis. Pirštų technikos lavinimo pratimai fagotininkams. Vilnius: Lietuvos muzikos ir teatro akademija, 2013. 20 p.
ISMN 979-0-706210-50-6
Kaina 1,74 €
Pirštų technikos lavinimo pratimai – tai paprasčiausias, tinkamiausias ir greičiausias būdas perprasti savo instrumentą ir vis labiau plėsti grojimo technikos galimybes. Muzikantams dažnai iškyla nemažai sunkumų, kai orkestro ar ansamblio praktikoje jie susiduria su kitokia nei mažoro-minoro sistema. Tokiu atveju trukdo pirštų refleksinės motorikos (fiziologinės atminties) problema: jei mokiniai visą laiką buvo mokomi groti „tercijomis“ ir laikantis „tonacinės sistemos“ – greiti šiuolaikinės muzikos pasažai tampa ilgu kankinančiu uždaviniu.
Šiame leidinyje fagotininkams pateikiami pirštų technikos lavinimo pratimai – tai tik vienas iš daugybės būdų, padedančių ištrūkti iš šabloniško mąstymo, įveikti įprastus pirštų motorikos traukos dėsnius.
Pratimai skirti studentams ir vyresniųjų klasių moksleiviams, kurie jau turi sukaupę kelerių metų grojimo fagotu patirtį ir yra įvaldę bent tris instrumento diapazono oktavas. Kadangi pratimuose naudojamas visas fagoto diapazonas (nors pagal galimybes kiekvienas muzikantas gali pratimus naudoti ir siauresniame diapazone), jie gali būti puiki priemonė „apšilti“ prieš einant koncertuoti.