Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Stojantiesiems Studentams Darbuotojams Covid-19, ekstremalios padėtys

Naujienos

2022.06.22

Jauni, žavūs ir talentingi – LMTA scenoje Joninių savaitgalį

Sakoma, kad jaunystė greitai praeina, tačiau talentas – tvaresnė savybė. Ilgąjį Joninių savaitgalį Lietuvos muzikos ir teatro akademija kviečia į koncertą, kuriame gražiausius Europos kamerinės muzikos šedevrus atliks savo karjerą pradedantys, bet tarptautinėje scenoje jau užsirekomendavę atlikėjai iš keturių Europos šalių – Lietuvos, Danijos, Norvegijos ir Nyderlandų. Birželio 25 d. LMTA Didžiojoje salėje jaunosios kamerinės muzikos žvaigždės atliks L. van Beethoveno, J. Brahmso, A. Dvořáko, M. Ravelio kūrinius. Visus, kurie šeštadienį lieka sostinėje, bei tuos, kurie – atvirkščiai – savaitgalį lankys Vilnių, LMTA kviečia į nemokamą koncertą. Pradžia 18 val.

Koncerto atlikėjai šią savaitę tobulinasi LMTA vykstančioje Europos kamerinės muzikos akademijoje (ECMA), kur su jais dirba žinomi menininkai ir dėstytojai iš geriausių Europos aukštųjų muzikos mokyklų (Vienos muzikos ir atlikėjiškųjų menų universiteto ir kt.). Tai – smuikininkas, žymaus „Artis–Quartet Vienna“ narys prof. Johannes Meissl (Austrija), plačiai pasaulyje koncertuojantys pianistas prof. Avedis Kouyoumdjian (Austrija), altininkas prof. Avri Levitan (Izraelis, Vokietija) ir kiti žinomi muzikai. Iš viso ECMA akademijoje dalyvauja aštuoni ansambliai, antrasis koncertas, kuriame pasirodys atlikėjai iš Austrijos, Šveicarijos, Čekijos ir dar vienas ansamblis iš Lietuvos, vyks birželio 27 d. Valdovų rūmuose. Beje, jaunieji ansambliai ne tik viešai koncertuos LMTA ir Valdovų rūmuose, bet ir surengs atskirus pasirodymus socialinę atskirtį patiriančiose benduomenėse: pal. kun. Mykolo Sopočkos hospise, Valakampių socialinės globos namuose, Visų Šventųjų šeimos paramos centre, dienos centre „Šviesa“ ir kitur. Šie pasirodymai yra tarptautinio projekto „Musethica“, kuriame taip pat dalyvauja LMTA, dalis. 

Birželio 25 d. LMTA Didžiojoje salėje klausytojai išgirs keturis ansamblius iš Lietuvos, Danijos, Norvegijos ir Nyderlandų. Mūsų kraštui atstovaus „Andersson Duo“ – LMTA studijuojantys doktorantai Julija Ivanovaitė (smuikas) ir Paulius Andersson (fortepijonas). Abu atlikėjai sėkmingai plėtoja solines karjeras, groja kituose kolektyvuose. Julija griežia Naujų idėjų kameriniame orkestre „Niko“, Paulius – pianistų dinastijos trečios kartos atstovas (jo močiutė Veronika Vitaitė ir mama Aleksandra Žvirblytė yra žinomos atlikėjos ir fortepijono pedagogės), jis koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje, yra daugelio tarptautinių konkursų laureatas. 2014 m. abu muzikai subūrė duetą ir nuo to laiko sėkmingai koncertuoja kamerinės muzikos scenoje, o šiais metais vykusiame IX tarptautiniame Stasio Vainiūno konkurse pelnė publikos simpatijų prizą. „Andersson Duo“ atliks Ludwigo van Beethoveno Sonatą smuikui ir fortepijonui Nr. 7 c-moll.

Taip pat koncerte išgirsime „Heathcliff Trio“ iš Danijos. Jo nariai Jonathan Siahaan (fortepijonas), Ashley Tong (smuikas) ir Sebastian Kolin (violončelė) studijuoja Karališkojoje Danijos muzikos akademijoje, o kaip trio groja nuo 2020 m. Šiais metais „Heathcliff Trio“ laimėjo 1 vietą IX tarptautiniame Johanneso Brahmso kamerinės muzikos konkurse bei pelnė du papildomus prizus, kurių vienas skirtas už J. Brahmso kūrinių interpretaciją. Vilniuje „Heathcliff Trio“ kaip tik ir atliks garsųjį J. Brahmso Fortepijoninį trio Nr. 3 c-moll.

Vieną gražiausių kamerinės muzikos opusų – Antoníno Dvořáko Fortepijoninį kvintetą Nr. 2 atliks fortepijoninis kvintetas „Profugo Ensemble“ iš Karališkosios Hagos konservatorijos (Manuel Urios – smuikas, Sarah Nojosa – smuikas, Kaat Schraepen – altas, Carmen Ramírez – violončelė, Marta Fernández – fortepijonas). O Maurice’o Ravelio Fortepijoninį trio, sukurtą XX a. pradžioje, atliks „Alces Trio“ iš Norvegijos muzikos akademijos (Tokiwa Onoda – fortepijonas, Ragna Rian – smuikas, Ema Grčman – violončelė).

Birželio 27 d. Valdovų rūmuose rengiamame koncerte pasirodys dar keturi ansambliai („Duo Cinqordes“ – Lietuva, „Rubik Quartet“ – Austrija, „Trio Chimera“ – Šveicarija, „Trio Bohémo“ – Čekija) bei violončelininkas Povilas Jacunskas ir altininkas Avri Levitan (Izraelis, Vokietija). Pradžia 18 val., įėjimas laisvas.

LMTA informacija
2022 06 22

 

2022.06.16

„Kultūros naktį“ LMTA – koncertas „Juodais baltais“ su „Grand Trio“

Publikos pamėgtas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos rengiamas koncertas „Juodais baltais“ vėl skambės „Kultūros nakties“ programoje, siūlydamas klausytojams klasikos žvaigždžių pasirodymą. LMTA Didžiojoje salėje birželio 17-osios vakarą gros ne tik ilgametis šio koncerto herojus, pianistas ir LMTA profesorius Petras Geniušas, bet ir garsus violončelininkas, dirigentas, LMTA garbės daktaras Davidas Geringas bei žymi Lietuvos jaunosios kartos smuikininkė, Valstybinio Vilniaus kvarteto pirmasis smuikas, LMTA lektorė Dalia Kuznecovaitė. 

P. Geniušo, D. Geringo ir D. Kuznecovaitės „Grand Trio“ savo pasirodymą pradės lygiai vidurnaktį. O iki tol, nuo 20 val., pagal jau įsitvirtinusią tradiciją publika galės išgirsti perspektyviausius Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje studijuojančius jaunosios kartos pianistus: Gabrielę Agilę Bajoraitę, Benediktą Bazarą, Joną Benjaminą Balsį, Gabrielę Bekerytę, Ugnę Čepkauskaitę, Jokūbą Fedorkiną, Julianą Germanovičių, Gabiją Maknavičiūtę-Janavičienę, Skaistę Kašėtaitę, Liudmilą Mešeniną, Lauryną Naujiką, Arminą Suchovą, Airinę Taučaitę ir Liną Žutautaitę. Jaunieji klaviatūros virtuozai skambins L. van Beethoveno, F. Schuberto, F. Chopino, F. Liszto, J. Brahmso, J. Vytuolo, S. Rachmaninovo, J. Turinos, K. Szymanowskio, S. Prokofjevo, O. Respighi, N. Medtnerio, J. Andrejevo kūrinius.

Vidurnaktį koncertą vainikuos „Grand Trio“ – Davido Geringo (violončelė), Petro Geniušo (fortepijonas) ir Dalios Kuznecovaitės (smuikas) – parengta programa. Publikai ruošiama tikra aukštosios klasikos puota! Ansamblis atliks du Johanneso Brahmso stambios formos kūrinius: Trio B-dur, op. 18, ir Trio G-dur, op. 36 (skambės Th. Kirchnerio styginių sekstetų perdirbimai fortepijoniniam trio).

Dviejų dalių koncertas vyks LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius), kuri gali pasigirti geriausiais koncertiniais fortepijonais „Steinway & Sons“ ir „Fazioli“ bei puikia akustika ir šilta atmosfera. Įėjimas į koncertus laisvas. Maloniai kviečiame!

Koncerto „Juodais Baltais“ ištakos siekia 2009 m., kai Petras Geniušas Vilniaus Lukiškių aikštėje festivalio „Kultūros naktis“ metu surengė rečitalį ir atliko L. van Beethoveno muziką. 2011 m. į šį tarp vilniečių ir sostinės svečių populiarų muzikos projektą įsitraukė ir jaunieji pianistai – talentingiausi LMTA studentai ir absolventai. Įvairiais metais „Juodais baltais“ koncertuose yra groję ir kiti garsūs pianistai, LMTA profesoriai Jurgis Karnavičius, Zbignevas Ibelgauptas. 2018 m. koncertas „Juodais baltais“ nuskambėjo Rygoje, Latvijoje. Šiais metais pirmą kartą fortepijono repertuarą „Juodais baltais“ scenoje praplės kamerinė muzika fortepijonui ir kitiems instrumentams.

LMTA informacija
2022 06 16 

2022.06.15

LMTA – Europos kamerinės muzikos akademijos ir „Musethica“ sesija

Lietuvos muzikos ir teatro akademija birželio 22–27 d. rengia Europos kamerinės muzikos akademijos (ECMA) sesiją. Jos metu karjerą pradedantys, bet jau pripažinimą pelnę kameriniai ansambliai iš septynių Europos šalių tobulinsis pas pripažintus klasikos meistrus bei surengs koncertus LMTA Didžiojoje salėje, LDK Valdovų rūmuose ir socialinę atskirtį patiriančiose bendruomenėse.

Pastarieji pasirodymai yra dalis tarptautiniu mastu vystomo edukacinio metodo „Musethica“. Jį pristatyti atvyksta vienas iš metodo įkūrėjų, žymus Izraelio ir Vokietijos altininkas prof. Avri Levitan. „Musethica“ kelia ne tik meninius, bet ir socialinius tikslus. Metodo šūkis „Mokymasis per praktiką“ („Learning by doing“) įgyvendinamas rengiant jaunų atlikėjų koncertus su pripažintais scenos meistrais. Be to, 85 procentai koncertų vyksta socialinę atskirtį patiriančiose žmonių bendruomenėse. Tad sesijos Vilniuje dalyviai koncertuos Pal. kun. Mykolo Sopočkos hospise, Valakampių socialinės globos namuose, Visų Šventųjų šeimos paramos centre, Pravieniškių kalėjime, Dienos centre „Šviesa“ ir kt.

Dvi tarptautines edukacines platformas – ECMA ir „Musethica – vienijanti Europos kamerinės muzikos sesija yra išskirtinis įvykis Lietuvos kamerinės muzikos padangėje. Jis ypač svarbus karjerą pradedantiems kolektyvams. ECMA sesijose yra tobulinęsis ne vienas šiandien pripažintas Lietuvos ansamblis: fortepijoninis trio „FortVio“, styginių kvartetas „Mettis“, trio „Claviola“ ir kt.

Vilniuje su talentingais ansambliais iš Lietuvos, Šveicarijos, Vokietijos, Čekijos, Norvegijos, Nyderlandų ir Danijos dirbs garsus austrų smuikininkas, Vienos muzikos ir atlikimo menų universiteto profesorius ir prorektorius Johannes Meissl, šios aukštosios mokyklos profesorius pianistas Avedis Kouyoumdjian, violončelės profesorė iš Vokietijos Imke Frank ir LMTA docentas violončelininkas Povilas Jacunskas (pats prieš 10 metų buvęs ECMA dalyvis).

Akademijos dalyviams bus skaitomos ir teorinės paskaitos aktualiomis atlikėjams temomis, kurias anglų kalba ves Nevados universiteto Las Vegase (JAV) profesorė Nancy J. Uscher („Projektuojant globalias menininkų karjeras 21 amžiuje“), Kauno technologijos universiteto profesorius Dario Martinelli („Populiariosios muzikos „sukamerinimas“: nuo „Yesterday“ (vakar) iki šiandien (today)“ ir LMTA profesorė Lina Navickaitė-Martinelli („Atlikėjų gestiškumas garse, ekpresijoje ir komunikacijoje“). (Visą programą galima rasti ČIA).

Plačiajai visuomenei Europos kamerinės muzikos sesijos rezultatai bus pristatyti dviejuose nemokamuose koncertuose LMTA Didžiojoje salėje birželio 25 d. ir LDK Valdovų rūmuose birželio 27 d. Koncertų pradžia 18 val., įėjimas nemokamas, programoje – Europos kamerinės muzikos šedevrai. LMTA Didžiojoje salėje birželio 25 d. koncertuos „Andersson Duo“ (Julija Ivanovaitė, smuikas, Paulius Andersson, fortepijonas, LMTA), „Heathcliff Trio“ (Karališkoji Danijos muzikos akademija), fortepijoninis kvintetas „Profugo Ensemble“ (Hagos Karališkoji konservatorija) ir „Alces Trio“ (Norvegijos muzikos akademija). Skambės Ludwigo van Beethoveno, Johanneso Brahmso, Antoníno Dvořáko, Maurice’o Ravelio kūriniai.

LDK Valdovų rūmuose birželio 27 d. koncertuos „Rubik Quartet“ (Vienos muzikos ir atlikimo menų universitetas) drauge su Avri Levitanu (altas, Izraelis, Vokietija), „Trio Chimera“ (Berno aukštoji menų mokykla), „Duo Cinqordes“ (Erika Ieva Eriksonaitė, smuikas, Simonas Laučka, altas, LMTA) kartu su Povilu Jacunsku (violončelė) ir „Trio Bohémo“ (Čekija). Skambės Johanneso Brahmso, Roberto Schumanno, Zoltáno Kodály, George’o Gershwino, Josepho Haydno ir Ferenzo Liszto kamerinė muzika.  

LMTA informacija
2022 06 15

Atlikėjų asmeninių archyvų nuotraukos:

2022.06.15

Prestižiniame Karlovi Varų kino festivalyje – LMTA magistranto filmas

Liepos 1–9 d. Čekijoje vyksiančiame 56-ajame tarptautiniame Karlovi Varų kino festivalyje savo filmus pristatys dešimt kino studentų ir absolventų iš skirtingų Europos šalių. Tarp jų – režisierius, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantas Lukas Kacinauskas, pristatysiantis savo debiutinį trumpametražį filmą „Aš buvau Maksas“ (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, „M-films“), pasakojantį apie žmogaus tapatybės ir laisvės paieškas.

Šis pristatymas – tai Europos kiną populiarinančios organizacijos „European Film Promotion“ tarptautinės programos „Future Frames – Generation Next of European Cinema“, skirtos atkreipti dėmesį į išskirtinius jaunus režisierius, dalis.

Kino kūrėjus šiai programai siūlo dalyvaujančių šalių nacionaliniai kino sklaidos institutai, tarp kurių ir Lietuvos kino centras, o galutinę atranką atlieka Karlovi Varų festivalio meno vadovas Karelas Ochas ir jo programų sudarytojų komanda. Jauniesiems režisieriams bus pasiūlytas dviejų dalių tvarkaraštis, pradedant išankstine programa, apimsiančia mokymus ir kino industrijos susitikimus (birželio 27–28 d.). Festivalio metu organizacija „European Film Promotion“ pristatys jaunuosius režisierius ir jų filmus visuomenei, kino industrijai ir žiniasklaidai. Tris dienas truksiantį renginį, vyksiantį liepos 4–6 d., užbaigs meistriškumo pamokos.

Septintąjį kartą organizuojamoje programoje „Future Frames – Generation Next of European Cinema“, įgyvendinamoje glaudžiai bendradarbiaujant su festivaliu, taip pat bus pristatyti šie pradedantieji režisieriai ir jų filmai: Austrija – Magdalena Chmielewska „Lullaby“, Čekija – Martin Kuba „Vinland“, Danija – Nicolai G.H. Johansen, „Hvis Du Vidste – If You Knew“, Suomija – Max Ovaska „Lasti“, Vokietija – Brenda Lien „First Work, Then Play“, Lenkija – Maciej Jankowski „Warzywa i owoce“, Slovakija – Alica Bednáriková „Chlieb náš každodenný“, Ispanija – Carmen Pedrero „Vientos De Primavera“, Švedija – Angelika Abramovitch Tjejtoan „4-ever“.

Tarptautinis Karlovi Varų kino festivalis yra didžiausias kino festivalis Čekijoje. Tai vienas seniausių ir svarbiausių tarptautinių kino festivalių – šiai kategorijai taip pat priklauso Kanų, Berlyno, Venecijos, San Sebastiano, Monrealio, Šanchajaus ir Tokijo kino festivaliai. Tarp kino kūrėjų, platintojų, pardavimo agentų ir žurnalistų Karlovi Varų kino festivalis laikomas svarbiausiu renginiu visoje Vidurio ir Rytų Europoje. 

Lietuvos kino centro informacija 
2022 06 15

2022.06.08

LMTA užėmė aukštą vietą pasaulio universitetų reitinge

Lietuvos muzikos ir teatro akademija naujausiame QS pasaulio universitetų reitinge scenos menų srityje (Performing Arts) užėmė itin aukštą, 45 vietą. Šis reitingas vykdomas kasmet, o pagrindiniai vertinimo kriterijai – akademinė reputacija, darbdavių nuomonė ir vykdomų tyrimų poveikis.

Lietuvos muzikos ir teatro akademija, 2022 m. užėmusi 45 vietą, atsidūrė tarp Berlyno menų universiteto (Vokietija), esančio 44 vietoje, ir Toronto universiteto (Kanada) 46 vietoje. Lyginant šių ir praėjusių metų reitingus, LMTA vertinimas pakilo: 2021 ir 2020 m. LMTA buvo tarp tų aukštojo mokslo institucijų, kurios buvo atsidūrusios antrajame penkiasdešimtuke ir užėmė 50–100 vietas.

QS pasaulio universitetų reitingas vertina geriausius pasaulio universitetus pagal 51 studijų sritį. Reitingo tikslas – padėti būsimiems studentams rasti geriausias pasaulio mokyklas juos dominančioje srityje.

Akademinis vertinimas, kuris nuo pat QS vertinimo pradžios (2004 m.) sudarė šio reitingo pagrindą, vykdomas apklausiant įvairių kraštų akademinius darbuotojus. Respondentai išvardija iki 10 savo šalies ir 30 tarptautinių aukštojo mokslo institucijų, kurios, jų nuomone, yra stipriausios nurodytoje konkrečioje kryptyje. Mokykla, kurioje respondentai dirba, į jų vertinimą negali būti įtraukta.

QS pasaulio universitetų reitingas vienintelis atsižvelgia į įsidarbinamumo rodiklį kaip pagrindinį veiksnį vertinant tarptautinius universitetus. Darbdavių apklausa vyksta panašiai kaip ir akademinių darbuotojų: darbdaviai išskiria 10 savo šalies ir 30 tarptautinių institucijų, kurių absolventus jie pageidauja įdarbinti. Jie taip pat turi nurodyti konkrečias disciplinas, kurias studijavo geidžiamiausi absolventai. Šių dviejų klausimų pagrindu vertinama konkrečios studijų disciplinos kokybė ir pranašumas.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos užimta aukšta 45 vieta rodo, kad LMTA yra žinoma tarptautinėje erdvėje tiek kolegų – kitų institucijų akademinių darbuotojų, dėstytojų, tiek darbdavių. Surinktas aukštas balas (86,2) darbdavių apklausoje liudija, jog LMTA absolventai randa darbą ir yra konkurencingi scenos menų srityje ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautinėje erdvėje. 

Svarstydama, ką šis įvertinimas reiškia Lietuvos muzikos ir teatro akademijai, rektorė doc. dr. Judita Žukienė sako: „Šis įvertinimas sustiprina LMTA pozicijas tarptautinėje studijų, meno ir tyrimų erdvėje ir suteikia didesnių galimybių bendradarbiavimui. Tai kartu yra Lietuvos meno studijų kokybės įvertinimas, keliantis Lietuvos prestižą kultūros lauke. Akademiją toks pripažinimas įpareigoja dar labiau susitelkti ir tobulėti, ieškoti rytdienos studijoms ir kūrybai aktualių sprendimų, įsiklausyti į studentų poreikius, visuomenės lūkesčius, skatinti ir motyvuoti dėstytojus ir kitus darbuotojus, užtikrinti meno studijoms tinkamą modernią infrastruktūrą.“

Beje, 2021 m. vykusio LMTA studijų kokybės išorinio tarptautinio studijų krypčių vertinimo, kurį organizavo Studijų kokybės vertinimo centras, išvados taip pat buvo labai palankios. SKVC ataskaitoje pabrėžė, kad „išskirtinai gerai įvertintos Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vykdomos muzikos krypties studijos“. O praėjusių metų pabaigoje tarptautinė ekspertų grupė, vykdžiusi institucinį Akademijos vertinimą, ją taip pat įvertino itin aukštais balais – tai lėmė institucijos akreditavimą vykdyti aukštojo mokslo studijas maksimaliam, 7 metų, laikotarpiui.

LMTA informacija
2022 06 08

2022.06.06

Sveikiname „Sidabrinės gervės“ laureatus!

Birželio 5 d. Valdovų rūmų kieme Vilniuje vyko nacionaliniai kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“. Sveikiname laureatus – Lietus muzikos ir teatro akademijos dėstytojus, studentus ir absolventus!

Sveikiname režisierių, Kino ir televizijos katedros lektorių Lauryną Bareišą, kuris pelnė net tris „Sidabrines gerves“! Jis atsiėmė apdovanojimą kaip geriausias metų režisierius, geriausio scenarijaus autorius bei – drauge su prodiusere Klementina Remeikaite – už geriausią ilgametražį metų filmą.

Taip pat „Sidabrinę gervę“ už geriausią metų aktoriaus vaidmenį filme „Piligrimai“ pelnė LMTA absolventas Giedrius Kiela.

Už geriausią garso režisieriaus darbą „Sidabrinę gervę“ pelnė docentas Saulius Urbanavičius – jis buvo įvertintas už darbą filme „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ (rež. Sergei Loznitsa).

Už geriausią studento darbą – filmą „Viskas gerai“ – „Sidabrinės gervės kiaušiniu“ apdovanota šį darbą LMTA magistro studijų metu sukūrusi režisierė Jorūnė Greičiūtė bei prodiuseriai, LMTA absolventai Viktorija Akavickaitė ir Zbignev Bartoševič

Sveikiname LMTA absolventus: metų geriausia aktore pripažintą Žygimantę Eleną Jakštaitę (filmas „Bėgikė“, rež. Andrius Blaževičius), už metų geriausią antraplanį aktoriaus vaidmenį apdovanotą Aleksą Kazanavičių („Sinefilija“, rež. Algimantas Puipa), metų geriausio operatoriaus apdovanojimą pelniusį Feliksą Abrukauską („Sinefilija“), už metų geriausią kompozitoriaus darbą apdovanotą Liną Lapelytę („Žmonės, kuriuos pažįstam“, rež. Tomas Smulkis).

Taip pat sveikiname profesorių Algimantą Puipą, kurio filmas „Sinefilija“ pelnė „Sidabrines gerves“ net keletoje nominacijų! 

Apie visus apdovanojimus rašoma ČIA

LMTA informacija
2022 06 06

Nuotraukos iš LRT transliacijos:

2022.06.02

Akordeono katedros studentų sėkmė Kroatijoje

Gegužės 24–27 d. Puloje, Kroatijoje, vyko jau 45-ąjį kartą organizuojamas Tarptautinis akordeonistų konkursas, sutraukiantis dalyvius iš visos Europos. Džiaugiamės, kad Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Akordeono katedros profesoriaus Raimondo Sviackevičiaus klasės studentams pavyko laimėti prizines vietas!

LMTA studentų atlikimas sulaukė daug komplimentų iš komisijos narių ir skirtingų šalių profesionalų. Europos aukštųjų mokyklų profesoriai pabrėžė ypatingą garso kultūrą, kruopščiai apgalvotas interpretacijas ir aukštą meninį lygį. Tai – svarus įvertinimas ne tik LMTA studentams, bei ir visos šalies akordeono mokyklai, pelnančiai pripažinimą pasaulyje. 

Koncertinių dviejų turų kategorijoje dalyvavo bakalauro IV kurso studentas Edvin Cilindz. Stipriai konkuruodamas jis užėmė 3 vietą, nedideliu skirtumu nutolęs nuo kiek aukštesnį balą pelniusių Congo Li (Kinija / Vokietija) ir Marcelio Csuko (Vengrija). 

Kategorijoje be amžiaus apribojimo, kurioje varžėsi 19 atlikėjų iš Serbijos, Italijos, Čekijos, Lenkijos, Slovėnijos, Kroatijos, Juodkalnijos, Danijos, dalyvavo Ruslan Grimbovskij (B2), užėmęs 3 vietą. Mažu balo skirtumu nuo jo nutolęs Edgaras Dičpinigaitis (B3) užėmė 4 vietą. Adrianas Pikis (B1) ir Matas Sabaliauskas (B2) užįmė 8 ir 9 šios sudėtingos kategorijos pozicijas.

Kamerinių ansamblių kategorijoje prof. R. Sviackevičiaus klasės akordeonistų trio „(Un)Seen“ laimėjo pagrindinį prizą – 1 premiją. „(Un)Seen“ buvo pripažintas geriausiu tarp įvairios sudėties kamerinių ansamblių: lietuviams buvo įteikta Pulos miesto valdžios taurė ir piniginis prizas. 

Prof. Raimondas Sviackevičius, kuris nuolat kviečiamas dirbti ekspertinį darbą ir dalyvauti prestižinių konkursų vertinimo komisijose, į Pulą buvo pakviestas kaip konkurso žiuri pirmininkas. 

Ne mažiau džiaugsmo nei laimėjimai konkurso dalyviams suteikė ir ypatingo grožio romėniškoji, itališkoji Pulos architektūra, puikus oras ir žydroji Adrijos jūra!

Studentai grįžo į Vilnių motyvuoti, pasikrovę geros kūrybinės energijos ir jau turintys tolimesnių rimtų tikslų. 

LMTA Akordeono katedra 
2022 06 02

Renginiai

2022/06/27

EUROPOS KAMERINĖS MUZIKOS AKADEMIJOS SESIJOS KONCERTAS

2022 m. birželio 27 d., pirmadienį, 18 val.

LDK Valdovų rūmuose (Katedros a. 4, Vilnius) 

EUROPOS KAMERINĖS MUZIKOS AKADEMIJOS (EUROPEAN CHAMBER MUSIC ACADEMY – ECMA) SESIJOS KONCERTAS

Registracija į koncertą

PROGRAMA 

Johannes Brahms (1833–1897) 
Styginių kvintetas Nr. 1 F-dur, Op. 88 
Atl.: RUBIK QUARTET (Musethica ansamblis, Vienos muzikos ir teatro universitetas, Austrija)
Djanay Tulenova (smuikas)
Zarina Imayakova (smuikas)
Nic Elias Hughes (altas)
Uhr Mrak (violončelė) 
Prof. AVRI LEVITAN (altas, Izraelis/Vokietija, Musethica projekto įkūrėjas ir vadovas)

Robert Schumann (1810–1856) 
Fortepijoninis trio Nr. 3 g-moll, Op. 110 
Bewegt, doch nicht zu rasch 
Ziemlich langsam 
Rasch 
Kräftig, mit Humor 
Atl.: TRIO CHIMERA (Berno aukštoji menų mokykla, Šveicarija)
Marta Ceretta (fortepijonas)
Stefano Raccagni (smuikas)
Giorgio Lucchini (violončelė)

Zoltán Kodály (1882–1967) 
Intermezzo styginių trio 
George Gershwin (1898–1937) 
Trys preliudai (styginių trio aranžavo Martin Stegner): 
Allegro ben ritmato e deciso 
Andante con moto e poco rubato 
Allegro ben ritmato e deciso 
Atl.: DUO CINQORDES (Musethica ansamblis, Lietuvos muzikos ir teatro akademija)
Erika Ieva Eriksonaitė (smuikas)
Simonas Laučka (altas) 
Doc. POVILAS JACUNSKAS (violončelė, LMTA Kamerinio ansamblio katedra) 

Joseph Haydn (1732–1809) 
Fortepijoninis trio Nr. 43 C-dur, Hob. XV:27 
Ferenz Liszt (1811–1886) 
Vengriška rapsodija Nr. 9 Carneval de Pest (originali kompozitoriaus versija) 
Atl.: TRIO BOHÉMO (ECMA ansamblis, Čekija)
Jan Vojtek (fortepijonas)
Matouš Pěruška (smuikas)
Kristina Vocetková (violončelė)

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame! 

 

2022/06/27

LMTA DOKTORANTAI: AGNĖ DŪKŠTAITĖ (AKORDEONAS)

2022 m. birželio 27 d., pirmadienį, 19 val.

LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

LMTA DOKTORANTAI: AGNĖ DŪKŠTAITĖ (AKORDEONAS)

Prof. Iñaki Alberdi klasė

Dalyvauja Ingas Daniulis (klarnetas)

Programoje:
Isabel Mundry. Spiegel Bilder (1996) akordeonui ir klarnetui 
Iris ter Schipforst. Miniaturen (2008) akordeonui ir klarnetui 
Liepa Vozgirdaitė. ACHERON (2022), premjera 
Rita Mačiliūnaitė. In a place of glass (2020/2022), premjera 

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame! 

2022/06/30

MOKSLO METŲ PABAIGOS IR DIPLOMŲ TEIKIMO IŠKILMĖS

2022 m. birželio 22, 23, 30 d. 

MOKSLO METŲ PABAIGOS IR DIPLOMŲ TEIKIMO IŠKILMĖS VILNIUJE IR KLAIPĖDOJE

Birželio 22 d., trečiadienį, 12 val. 
Klaipėdos fakulteto Koncertų salėje (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda) 
Diplomai bus teikiami Klaipėdos fakulteto absolventams

Birželio 23 d., ketvirtadienį 
LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius) 
12 val. 

Diplomai bus teikiami Dainavimo, Fortepijono ir vargonų, Koncertmeisterio, Akordeono, Liaudies instrumentų, Etnomuzikologijos, Muzikologijos, Choro dirigavimo katedros absolventams 
15 val. 
Diplomai bus teikiami Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų, Kompozicijos, Styginių instrumentų, Kamerinio ansamblio, Džiazo katedros absolventams 
Iškilmes veda Justė Jankauskaitė

Birželio 30 d., ketvirtadienį, 15 val. 
LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius) 
Diplomai bus teikiami Kino ir televizijos, Vaidybos ir režisūros, Meno istorijos ir teorijos katedros, Vadybos skyriaus absolventams 
Iškilmes veda Radvilė Budrytė ir Gerardas Ciparis (II k., Vaidybos ir režisūros katedra) 

Įėjimas laisvas.