Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Stojantiesiems Studentams Darbuotojams Mokymasis visą gyvenimą

Naujienos

2024.02.29

KVIEČIAME SKIRTI 1,2 % GYVENTOJŲ PAJAMŲ MOKESČIO LMTA

Kviečiame paremti Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, skiriant 1,2% Gyventojų pajamų mokesčio!

Tai padaryti galite iki gegužės 2 d., internetu prisijungę prie savo elektroninės bankininkystės tiesiogiai per banką arba per Elektroninio deklaravimo sistemos svetainę (EDS) ir užpildę paramos formą FR0512 (5 versiją).

Duomenys paramos skyrimui:
Mokestinis laikotarpis – už 2023 metus;
Gavėjo tipas (E1) – Paramos gavėjas;
Gavėjo identifikacinis kodas (E2) –  111950624 (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)
Mokesčio dalies dydis (E4) – 1,20.

Pernai Jūsų parama suteikė galimybę studentams dalyvauti reikšmingose paskaitose, seminaruose, meistriškumo kursuose, užsienyje vykusiuose tarptautiniuose festivaliuose! Už Jūsų skirtus 1,2 proc. GPM (iš viso 1462 Eur) dėkoja Muzikos atlikimo, Kino meno, Vaidybos programų studentai bei Šokio ir judesio, Meno istorijos ir teorijos katedros.

Daugiau informacijos kaip skirti 1,2 proc. GPM rasite ČIA.

2024.02.27

Žymiausi Lietuvos dirigentai susitiks Lietuvos muzikos ir teatro akademijos scenoje

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje tęsiasi kartų dialogų ciklas „Susikalbėjimai Didžiojoje“: mokytojas ir mokiniai. Šį kartą, t. y. vasario 28 d. 18 val., Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje išskirtiniam pokalbiui susitiks gerai žinomi Lietuvos dirigentai: prof. J. Domarkas, doc. Modestas Barkauskas, prof. Dainius Pavilionis, doc. Modestas Pitrėnas ir dr. Imantas Jonas Šimkus.

Juozas Domarkas – ne vieną valstybinį apdovanojimą pelnęs Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro garbės dirigentas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Dirigavimo katedros profesorius, išugdęs ne vieną klasikinės muzikos profesionalą. Ši svarbi asmenybė yra žinoma ne tik dėl to, kad užaugino žymiausius šalies dirigentus, bet ir dėl to, kad jo dėka buvo pradėti rengti Lietuvos atlikėjų koncertai (vėliau festivalis „Atžalynas“), Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įsteigta Mušamųjų instrumentų klasė. Profesorius taip pat labai prisidėjo prie lietuvių kompozitorių simfoninių kūrinių sklaidos Lietuvoje ir tarptautinėje scenoje.

Tęsdama kartų pokalbių ciklą Lietuvos muzikos ir teatro akademija kviečia susitikti su J. Domarku ir jo mokiniais: doc. Modestu Barkausku, prof. Dainiumi Pavilioniu, doc. Modestu Pitrėnu ir dr. Imantu Jonu Šimkumi. Pokalbį moderuos Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventė, žurnalistė, laidų vedėja Gerūta Griniūtė.

Domarkas neslepia, kad tapti Lietuvos kultūrai itin nusipelniusiu dirigentu pavyko dėl mokslo: „Viską man davė išsilavinimas.“ Tokią mąstyseną mokytojas perdavė ir savo mokiniams. Nesenai daktaro laipsnį įgijęs jaunosios kartos dirigentas I. J. Šimkus teigia: „Mokytojas savaime formuoja mokinį ir perduoda gerąsias patirtis, kurias vėliau mokiniai tęsia. Šitaip mokytojo ir mokinio santykis formuoja klasikinės muzikos vystymąsi ir ateitį.“

Koks, pasak I. J. Šimkaus, yra J. Domarko ir jo mokinių ryšys? Kodėl svarbu susiburti į tokį ypatingą mokytojo ir įvairių kartų mokinių susitikimą, koks įvyks Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vasario 28 dieną? „Su maestro Domarku aš bendrauju aktyviai, būna, kad svečiuojuosi pas jį, ir visuomet paklausiu to, kas mane domina. Jis pasižymi tuo, kad itin globoja visus savo mokinius“, – pasakoja J. Domarko mokinys. Jo manymu, šis susitikimas aktualus, nes toks kartų susitikimas vienoje vietoje vyko jau senai. „Lietuviai savo mentalitetu yra kuklūs, uždari. Mes dažnai per tai pramiegame ir nepadėkojame savo mokytojams autoritetams, kurie dėl mūsų yra daug padarę. Šis susitikimas – puikus būdas padėkoti, nes tai darome per retai“, – priduria jaunasis dirigentas.

Šiais metais „Susikalbėjimai Didžiojoje“ su mokytoju ir mokiniais vyks dar du kartus. Ciklą kovo mėnesį pratęs profesorius, violončelininkas Rimantas Armonas su savo mokiniais, o vainikuos „Kultūros naktį“ vyksiantis pokalbis su žymiausiais Lietuvos pianistais Petru Geniušu, Jurgiu Karnavičiumi, Zbignevu Ibelhauptu ir Rūta Riktere. Pokalbių ciklas „Susikalbėjimai Didžiojoje“ Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vyko ir praėjusiais metais – jame dalyvavo pripažinti meno meistrai ir kylantys jaunieji menininkai.

Kviečiame į susitikimą „Susikalbėjimai Didžiojoje“: mokytojas ir mokiniai! Diskusijoje J. Domarkas ir jo mokiniai dalyvaus š. m. vasario 28 d., trečiadienį, 18 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42). Įėjimas nemokamas.

2024.02.21

Apdovanoti kultūros ir meno premijų laureatai!

2024 m. vasario 14 d. už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui paskirtos Vyriausybės kultūros ir meno premijos! Jomis buvo apdovanoti LMTA dėstytojai bei absolventai:
 • vargonininkė, dėstytoja Renata Marcinkutė-Lesieur;
 • renginių režisierė, choreografė Leokadija Dabužinskaitė;
 • teatro ir kino aktorius, režisierius Arvydas Dapšys;
 • aktorė Eglė Eutropija Mikulionytė;
 • kompozitorius chorvedys, atlikėjas, pedagogas Antanas Laimutis Vilkončius;
 • styginių kvartetas „Chordos“ (Robertas Bliškevičius, Arnas Karolis Kmieliauskas, Vaida Paukštienė, Ieva Živilė Sipaitytė).

Sveikiname laureatus!

Nuotraukos: M. Endriuška, asmeninis archyvas, Lukas Balandis / BNS, Vygintas Skaraitis / BNS, Ramūnas Danisevičius, Ugnė Žilinskė.

 
2024.02.19

KVIEČIAME TEIKTI PARAIŠKAS LMTA METINEI KONFERENCIJAI

2024 m. balandžio 25 dieną Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje rengiama tyrimų konferencija „Šventės ir meninė kultūra: tradicijos ir transformacijos“

2024 m. šimtmetį mini Lietuvos dainų šventė. Romantinių muzikos švenčių suformuota tradicija XX a. išsiskleidė ir įsiliejo į stiprėjančią meno festivalių ir šventinių iškilmių srovę. Šiuolaikinė meno švenčių ir festivalių kultūra paskatino naujos meninės raiškos plėtrą, kartu padėjo išsaugoti ir atkurti praeities meno formas, aptikti ryšius tarp tolimų motyvų ir žanrų. LMTA kasmetinė konferencija kviečia pažvelgti į švenčių ir šventiškumo reiškinį šiuolaikinėse ir istorinėse meninėse praktikose meno istorijos, teorijos ir tarpdalykiniais požiūriais. Siūlomos temos:

 • Meno švenčių tradicijų transformacijos
 • Festivalių kultūros raida ir „festivalinių“ kūrinių fenomenas
 • Miesto šventės: genius loci ir atlikimo menai
 • Valstybinė ir bendruomeninė šventė: folkloro galių vektoriai
 • Nuo meno šlovinti iki šventiškumo estetikos: istoriniai modeliai ir šiuolaikybės reiškiniai

Dalyvauti konferencijoje kviečiami įvairių sričių mokslininkai, tyrėjai, Akademijos dėstytojai, mokslo darbuotojai ir doktorantai. Planuojama pranešimų trukmė: 20 min. (+ 10 min. diskusijai). Norinčiųjų dalyvauti pranešimų pavadinimų ir anotacijų (iki 100 žodžių) laukiama iki balandžio 2 d. adresu mokslas@lmta.lt. Gautas anotacijas vertins ir grupuos pagal tematiką konferencijos programos komitetas. Konferencijos pranešimų pagrindu parengtus straipsnius bus galima publikuoti LMTA mokslo žurnaluose.

Mokslo centro informacija 
2024 02 19

2024.02.13

Koncertas „Su Ukraina“ kviečia atkreipti dėmesį į Ukrainos kultūrą

Minėdama Rusijos karo prieš Ukrainą dešimtmetį, Lietuvos muzikos ir teatro akademija organizuoja koncertą „Su Ukraina“ ir kviečia solidarizuotis su ukrainiečių tauta, atkreipti dėmesį ilgus metus buvusią užgožtą šios šalies kultūrą.

Kurį laiką Ukrainos kultūra buvo nustelbta kolonialistinės rusiškos kultūros, o ir šiandien okupuotose Ukrainos žemėse negailestingai naikinama viskas, kas ukrainietiška. Vasario 20 d. vakarą vyksiantis koncertas – tai ne tik galimybė geriau pažinti Ukrainos kultūrą (koncerte atlikėjai, solistai iš Lietuvos ir Ukrainos atliks lietuvių bei ukrainiečių kompozitorių kūrinius), bet ir paremti augančią ukrainiečių kultūros kūrėjų, puoselėtojų kartą.

Specialiai į koncertą iš Ukrainos atvyksta Odesos A. V. Neždanovos nacionalinės muzikos akademijos, vykdančios veiklą nepaisant apšaudymų bei nuolatinio pavojaus, Vokalinės ir chorinės muzikos fakulteto dekanė profesorė Larysa Loboda. Ji atliks romansus pagal ukrainiečių poetės Lesjos Ukrainkos eiles.

„Manau, kad šie romansai yra aktualūs ir šiuo laiku, nes jie atspindi išsekusią, tačiau vis dar kupiną meilės ukrainietės moters sielą: sielą moters, kuri palydi savo vyrą, sūnus ir dukteris į frontą; sielą moters, kuri vis dar laukia, tiki ir myli, ir kuo tik gali, padeda Tėvynei. Muziką romansams sukūrė šių laikų ukrainiečių kompozitorė Lesja Dichko, kuri ir toliau kuria remdamasi nesenstančia L. Ukrainkos poezija“, – teigia L. Loboda.

Savo paties kūrybos siuitos „Septynios paprastos aušros“ miniatiūras atliks violončelininkas, kompozitorius Viktor Rekalo. Iki 2022 m. Rusijos invazijos į Ukrainą V. Rekalo gyveno Kyjive, o karui prasidėjus jam teko persikelti į Lvivą. Į Vilnių violončelininkas atvyko laimėjęs konkursą prisijungti prie garsiojo Vilniaus kvarteto.

„Paprastos aušros“ yra septyni ramūs, svajų ir šilumos kupini rytai, kad ir kokia savaitės diena ar siuitos dalis bebūtų. Tai muzika apie pačius vertingiausius dalykus, kurie gyveno mumyse iki karo, ir išliko kaip vienintelis laimės ir saulės šaltinis. Meilė, kažkur virš ežero tvyrantis rūkas ir tyla, paukščio giesmė, užburiančios mintys…“, – taip savo kūrinį apibūdina V. Rekalo.

Koncerte taip pat dalyvaus žinomi atlikėjai, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojai: smuikininkė Rūta Lipinainytė, pianistė Indrė Baikštytė, saksofonininkas Petras Vyšniauskas, pianistė Aleksandra Žvirblytė, dainininkė ir kompozitorė Raminta Naujanytė-Bjelle, Rūtos Rikterės ir Zbignevo Ibelhaupto fortepijoninis duetas.

Renginio pabaigoje suskambės Gintauto Venislovo premjera – kūrinys, sujungsiantis chorą, koncerte dalyvaujančius atlikėjus instrumentalistus ir elektroninę muziką. O klausytojus prasmingoje muzikinėje kelionėje lydės renginio vedėjas Teodoras Lipčius.

Vilniečiai ir miesto svečiai tiesioginę koncerto transliaciją kviečiami stebėti Lukiškių aikštėje, kur susibūrusius ir Ukrainos laisvę palaikančius žmones Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai vaišins arbata ir „Biržų duonos“ kepiniais. Taip pat tiesioginę transliaciją bus galima stebėti LRT.lt portale ir Europos aukštųjų muzikos mokyklų asociacijos AEC tinklalapyje adresu aec-music.eu.

Be to, Lietuvos muzikos ir teatro akademija kviečia paremti augančią europietišką ir laisvą jaunąją Ukrainos kartą: per renginį bus renkama parama, skirta Vilniuje įsikūrusiai Tarptautinei Ukrainos mokyklai, pasauliui ugdančiai būsimus Ukrainos kultūros kūrėjus ir puoselėtojus.

Lietuvos muzikos ir teatro akademija koncertą organizuoja kartu su šiais partneriais: Ukrainos ambasada Lietuvoje, Europos aukštųjų muzikos mokyklų asociacija AEC, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija. Koncertą remia Vilniaus miesto savivaldybė, „Biržų duona“, „Skonio ambasadoriai“, MB „Šviesiai garsiai“, UAB „Operatoriai.eu“.

2024.02.12

„Šoblės“ studentų kino festivalis grįžta

Vasario 15-17 dienomis Vilniuje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, jau tryliktą kartą vyks Kino ir televizijos katedros studentų organizuojamas „Šoblės“ kino festivalis. Tai išskirtinis, vienintelis tarptautinis studentų kino festivalis Lietuvoje bei visose Baltijos šalyse. Festivalio tikslas – supažindinti žiūrovus su studentišku, trumpu kinu, jo aktualijomis, tendencijomis ir kūrėjais, suteikti jaunajai kino kartai galimybę ir vietą parodyti savo kūrinius.

Šių metų festivalio tema – „Išsikraustymas“- kviečia kalbėti apie jaunų žmonių augimą ir naujas pradžias.  Šiemet LMTA studentai atsisveikins su senaisiais, istoriniais akademijos namais – Sluškų rūmais, tad čia „Šoblės“ kino festivalis vyks paskutinį kartą. Tai atliepia ir šiųmetinis festivalio šūkis – „It’s a wrap!

Festivalyje netrūks nei Lietuvos, nei užsienio kūrėjų darbų. Svečiai turės galimybę išvysti septynias filmų programas, tarp kurių konkursinės Nacionalinė ir Moksleivių programos, kuriose dėl žiūrovų ir žiuri įvertinimo varžysis geriausi metų Lietuvos studentų ir moksleivių, tik pradedančių gilinti savo kino žinias, filmai. Taip pat sugrįš tradicija tapusi „Šablevičiaus ir draugų“- kino katedros įkūrėjo Henriko Šablevičiaus ir jo amžininkų, senosios lietuvių dokumentikos grandų, – filmų programa.

Festivalyje bus galima ir išvysti paskutiniųjų metų tarptautinio studentiško kino grietinėlę – lankytojai bus kviečiami į „Studentiškų festivalių favoritų“ programą, kurią sudarys filmai, rodyti ir laimėję prizus svarbiausiuose pasaulio kino renginiuose.

Kaip ir kasmet, festivalis kvies svečius ne tik žiūrėti filmų. „Šoblėje“ vyks skirtingų kino specialybių dirbtuvės, konkursai, žaidimai ir protmūšiai. Viena reikšmingiausių veiklų festivalyje – dirbtuvės kinu besidomintiems moksleiviams, skirtos susipažinti su skirtingomis kino profesijomis, studentų filmų gamyba bei Akademija. Festivalio metu vyks ir trijų dienų dirbtuvės „Pasirengimo gamybai seminaras ir tvarus filmų kūrimas: išsamus supratimas apie tvarią filmų kūrimo praktiką ir principų taikymą studentų filmuose“, kurias ves Daiga Livčāne, Latvijos prodiuserė ir Latvijos kultūros akademijos audiovizualinio meno katedros dėstytoja.

Taip pat festivalio metu į Vilnių atvyks „Nordfilm“ Šiaurės Europos kino mokyklų tinklui priklausančių aukštųjų mokyklų studentai iš Estijos, Suomijos ir Švedijos.

Nors „Šoblės“ kino festivalis yra kino šventė, reaguodami į Rusijos karą prieš Ukrainą, festivalio organizatoriai jau trečius metus rinks lėšas paramos organizacijai „Mėlyna ir geltona“. Be to, į festivalio ekraną grįš specialioji Ukrainos studentų filmų programa.

13-asis Šoblės“ kino festivalis – vasario 15-17 dienomis, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Sluškų rūmuose (T. Kosciuškos g. 10), Vilniuje. Renginys nemokamas. Visi festivalio seansai pristatomi su anglų ir lietuvių kalbų subtitrais.

Organizaciniai partneriai: Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, LMTA kino ir TV katedra, LMTA Studentų Atstovybė.

Informaciniai partneriai: „Skalvijos“ kino centras.

 

Festivalio event’as https://fb.me/e/3qYMMPhyW,

Festivalio FB https://www.facebook.com/sobles.kino.klubas

Festivalio IG https://www.instagram.com/soble.filmfestival/

 

2024.02.12

Konkursas „Tęsiant Čiurlionį“ startavo!

„Tęsiant Čiurlionį“ startavo:  kompozitoriai, dalyvaujantys Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muzikos kūrinių pratęsimo ir stilistinių rekompozicijų konkurse, vasario 6 d. ištraukė burtus, lemiančius, kokius vieno žymiausių Lietuvos muzikos kūrėjų kūrinius teks užbaigti, stilizuoti ar rekomponuoti.

Šis konkursas organizuojamas įgyvendinant projektą „Tęsiant M. K. Čiurlionį: muzikos stiliaus komponavimo teorinė-praktinė studija ir meninė sklaida“, kviečiantį geriau pažinti, puoselėti ir stiprinti lietuvišką muzikos paveldą – M. K.  Čiurlionio kūrybą, taip pat populiarinti ją Lietuvoje ir pasaulyje. Projektas skirtas paminėti artėjantį Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 150 metų jubiliejų.

Konkurso metu unikaliu M. K. Čiurlionio muzikos stiliumi geriausiai išplėtoti, rekomponuoti, išbaigti jo rankraščiuose nebaigti likę kūriniai bus atliekami koncertuose, o jų vaizdo įrašai – pristatyti visuomenei.

Konkurse pateiktus kūrinius vertins komisija: Algirdas Martinaitis (pirmininkas), Jūratė Landsbergytė-Becher, Mindaugas Urbaitis, Viltė Žakevičiūtė, Šarūnas Nakas, Raminta Šerkšnytė, Teisutis Makačinas. Taip pat bus parengtas projekto metu išplėtotų šio žymaus lietuvių kompozitoriaus muzikos kūrinių katalogas.

Tikimasi, kad šiandienos kompozitoriai iš naujo atras M. K. Čiurlionio komponavimo stilių, įdėmiau pažins jo kūrybinį palikimą, ir tai paskatins muzikos atlikėjus, tyrėjus, edukatorius kurti ir mąstyti „čiurlioniškai“. 

Projektą rengia Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Meno centras ir Kompozicijos katedra.  Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Projekto partneriai: Kompozitorių sąjunga, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Lietuvos nacionalinė filharmonija, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

2024.02.05

Teatro ir kino fakulteto dekano pareigas pradeda eiti Ilona Balsytė

Nuo vasario 5 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Teatro ir kino fakulteto dekano pareigas pradeda eiti Ilona Balsytė – teatro ir kino aktorė, Akademijos absolventė, viena iš „Keistuolių teatro“ įkūrėjų, 2015 m. apdovanota ordino už nuopelnus Lietuvai Riterio kryžiumi.

Ji pakeičia nuo 2012 m. Fakultetui vadovavusią dekanę Eloną Bajorinienę.

E. Bajorinienė – teatrologė, įvairių projektų ir programų vadovė, 2016–2021 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Senato pirmininko pavaduotoja. Kultūros ministerijos Kolegijos narė, Lietuvos nacionalinio dramos teatro Meno tarybos pirmininkė.

Per šiek tiek daugiau nei dešimtmetį Teatro ir kino fakulteto dekanės darbo E. Bajorinienei teko susidurti su ne vienu iššūkiu, tarp jų – studijų proceso organizavimas pandeminių apribojimų laikotarpiu.

Naująją dekanę Teatro ir kino fakultetas pasitinka gyvendamas pokyčių ir kraustymosi nuotaikomis – Fakulteto bendruomenės laukia naujo studijų miestelio atidarymas Olandų gatvėje.

Sveikiname naująją Fakulteto vadovę prisijungus prie Akademijos bendruomenės ir linkime sėkmės!

LMTA informacija
2024 02 05

2024.01.31

Vilnius pulsuos šiuolaikine eksperimentine ir improvizacine muzika

Vasario 4-9 dienomis Vilnius pulsuos šiuolaikinės eksperimentinės ir improvizacinės muzikos ritmais – jau antrąsyk vyks tarptautinis festivalis-dirbtuvės „ContemPLAY“.

Festivalis išsiskiria formatu: Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vyksiančias tarptautines kūrybines dirbtuves papildo koncertai Vilniaus publikai Lietuvos kompozitorių sąjungoje, Kompresorinėje „Ideas Block“, Šv. Kotrynos bažnyčioje, taip pat diskusijos, kūrybinių idėjų pristatymai bei atviros improvizacinės sesijos. Festivalio-kūrybinių dirbtuvių iniciatoriai ir meno vadovai – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojai prof. Vykintas Baltakas, doc. Liudas Mockūnas ir doc. Mantautas Krukauskas.

„ContemPLAY – unikali, muzikos inovacijų, kūrybiškumo ir bendradarbiavimo galimybes sinergizuojanti erdvė, kurioje susitinka paveikiausios šiuolaikinės ir improvizacinės muzikos tradicijos ir kontekstai. Tai ne tik koncertų serija, bet ir intensyvių dirbtuvių platforma, leidžianti tiek patyrusiems menininkams, tiek jauniems, kylantiems talentams tyrinėti muzikos ribas ir kurti aktualias, įtraukiančias ir įkvepiančias muzikines ir garsines patirtis“, – sako vienas iš festivalio organizatorių, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos inovacijų studijų centro vadovas Mantautas Krukauskas.

Renginys į Vilnių pritraukė tokias šiuolaikinės eksperimentinės ir improvizacinės muzikos žvaigždes, kaip kompozitoriai Ayal Adler (Izraelis) ir Sidney Corbett (JAV/Vokietija), saksofonininkas improvizatorius Frank Gratkowski (Vokietija) ir kitus.

Festivalis startuoja vasario 4 d., sekmadienį, koncertu Lietuvos kompozitorių sąjungoje. Čia galima bus išgirsti LENsemble / Trio Kaskados, Paulos Bagotyriūtės atliekamas Ayal Adler, Vykinto Baltako, Naomi Beeldens, Sidney Corbett, Mantauto Krukausko, Liudo Mockūno, Alejandro Olarte kompozicijas.

Šiuolaikinės improvizacinės muzikos mėgėjų dėmesį turėtų patraukti vasario 7 d. Lietuvos kompozitorių sąjungoje vyksiantis „ImproPLAY“ – „Improdimensijos“ koncertas, kuriame dalyvaus Frank Gratkowski (saksofonas, klarnetai), Anne Liis Poll (balsas), Anto Pett (fortepijonas), Arnas Mikalkėnas (mušamieji), Liudas Mockūnas (saksofonai, klarnetai).

Vasario 8 d. šiuolaikine muzika suskambės Šv. Kotrynos bažnyčia. „LigetiPLAY“ koncerto programoje – vieno įtakingiausių avangardinės muzikos kūrėjų György Ligeti, žymaus italų kompozitoriaus Salvatore Sciarrino, Vykinto Baltako kompozicijos, taip pat įvyks Ryčio Mažulio kūrinio premjera, o muziką atliks „LENsemble“, Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, Motiejus Bazaras, Salomėja Kalvelytė, dirigentas – V. Baltakas.

Festivalio finalas – net du koncertai, vasario 9 d. vyksiantys Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Didžiojoje salėje jungtinis „ContemPLAY“ ansamblis atliks Asja Kadic, Ethan Blackburn, Ievos Raubytės, Karolio Dabulskio kompozicijas, Noel Ayar premjerą. Balkono teatre festivalį-dirbtuves užbaigs improvizacinės ir bendrai sukurtos muzikos koncertas. Tai visas festivalio kūrybiškumo idėjas ir naujus dalyvių bei publikos atradimus vainikuojantis renginys, pristatantis kūrybinių dirbtuvių metu studentų kartu įgyvendintus muzikinius projektus.

Vasario 5, 7 ir 8 dienomis „Ideas Block“ – Kompresorinėje vyks laisvosios improvizacijos sesijos „JamPLAY“. Su išsamia festivalio programa kviečiame susipažinti čia: https://fb.me/e/3ct27YZZ9.

Festivalio „ContemPLAY“ organizatoriai – Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Lietuvos ansamblių tinklas „LENsemble“,  „Improdimensija“. Partneriai: Kompresorinė „Ideas Block LT“, Lietuvos kompozitorių sąjunga, Šv. Kristoforo kamerinis orkestras. Festivalį-dirbtuves remia Lietuvos kultūros taryba, „Erasmus+“.

LMTA informacija
2024 01 31

2024.01.29

Kultūros ministerijos garbės ženklas – pianistei prof. Veronikai Vitaitei

Dalinamės džiugia naujiena: sausio 27 d. pianistei profesorei Veronikai Vitaitei įteiktas aukščiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas – garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Prof. V. Vitaitė – viena ryškiausių fortepijono pedagogių, pianisčių, lietuvių fortepijono kultūros puoselėtojų, ilgametė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Fortepijono katedros vedėja.

Profesorės pedagoginis darbas, auklėtinių rengimas tarptautiniams konkursams subrandino kelias jaunųjų pianistų kartas. Profesorės iniciatyva tarprespublikinis M. K. Čiurlionio pianistų konkursas tapo tarptautiniu M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursu.

Sukūrusi reikšmingą fortepijono dėstymo metodiką, prof. V. Vitaitė į pasaulį išleido būrį aukšto lygio jaunų pianistų, tarp kurių – Artūras Anusauskas, Guoda Gedvilaitė, Edvinas Minkštimas, Kasparas Uinskas ir kiti.

Siekiant įvertinti ir aptarti aktyvią ir įvairiapusę prof. Veronikos Vitaitės veiklą, Lietuvos muzikos ir teatro akademija 2020 m. išleido monografiją  „Veronika Vitaitė. Pianizmo atvertys“. Ją parengė knygų apie lietuvių pianizmą autorė – prof. Ramunė Kryžauskienė.

Nuoširdžiai sveikiname gerbiamą profesorę!

Parengta pagal Kultūros ministerijos inf.
2024 01 29

2024.01.24

Aktorė A. Vilutytė apie susitikimą su mokytoju A. Giniočiu: „gera pabūti kartu“.  

Lietuvos muzikos ir teatro akademija tęsia kartų dialogų ciklą „Susikalbėjimai Didžiojoje“. Tačiau šįkart dialogai bus plėtojami šiek tiek kitaip – ypatingam pokalbiui susitiks mokytojas ir jo mokiniai.

Aidas Giniotis – ne vieną Auksinį scenos kryžių pelnęs aktorius, režisierius, vienas „Keistuolių teatro“ įkūrėjų, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, į teatro pasaulį palydėjęs ne vieną aktorių laidą. Įdomu tai, kad kai kurie buvę jo mokiniai šiandien ir patys yra mokytojai.

Pirmuosiuose šįmet „Susikalbėjimuose Didžiojoje“ su A. Giniočiu bendraus šie jo mokiniai: aktorės, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentės Aldona Vilutytė bei Ieva Stundžytė, aktoriai Jurgis Marčėnas, Matas Pranskevičius ir aktorius, dramaturgas Justas Tertelis. Pokalbį moderuos Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Meno istorijos ir teorijos katedros profesorė, humanitarinių mokslų daktarė Ramunė Marcinkevičiūtė.

Ko galime tikėtis mokytojui ir mokiniams susitikus po daugelio metų? Ką prisimins ir apie savo mokytoją papasakos mokiniai, šiandien patys dėstantys mokslo įstaigose, kuriantys vaidmenis teatruose, kine? Artėjant renginiui kalbinome teatro ir kino aktorę, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventę bei docentę A. Vilutytę.

„Visų pirma, Aidui esu dėkinga už teatrą vaikams, jo išmokytus žaidimo ir moralinius pricipus kuriant vaikiškus spektaklius. Man, studentei, buvo labai svarbus jo režisuotas diplominis spektaklis-miuziklas pagal M. Servanteso Don Kichotą – „Liūdnojo vaizdo riteris“, kuriame vaidinau Dulsinėją – jame reikėjo sujungti dainavimą, šokį ir vaidybą. Manau, toks sujungimas tiek vaikiškuose spektakliuose, tiek roko operose ir miuzikluose yra labai stipri Aido Giniočio pusė ir dovana aktoriams. Beje, tik pati pradėjusi dėstyti suvokiau nemažai jo, kaip dėstytojo, veiksmų, kurie man, studentei, tada buvo neaiškūs, motyvaciją. Vėliau supratau, kaip jis jautėsi vienose ar kitose situacijose“, – pasakoja A. Giniočio mokinė. Jos manymu, mokytojo, turinčio daugiau patirties, užduotis yra parodyti jaunam žmogui, ką jis gali, ką turi ir ko jis pats dar nežino, taip pat suteikti įrankius, kurie padėtų jam kūrybiniame ir profesiniame kelyje. „Kita užduotis – neužblokuoti kūrybinio polėkio, drąsos, padėti žmogui atsiskleisti. Dėstymas yra dalijimasis patirtimi, asmenybių susitikimas, dialogas ir partnerystė“, – priduria dėstytoja.

Kuo šis susitikimas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje bus ypatingas? Ko, pasak A. Vilutytės, galime tikėtis iš mokytojo ir jo mokinių diskusijos?

„Aš esu pirmosios kartos A. Giniočio mokinė. Mes susitikome 1993 m. – praėjus tik porai metų po sausio 13-osios įvykių, visai neseniai Lietuvai atgavus nepriklausomybę. Tai buvo labai įtemptas ir įdomus laikotarpis. Daug nežinios, bet ir daug tikėjimo, eksperimentų. Taip pat mačiau kitų kartų studentų mokymosi procesą, kai jau buvau dėstytoja. Manau, laukia įdomi diskusija apie tai, kaip vis su vėlesniu kursu keitėsi Aido Giniočio dėstymas, požiūris į teatrą ir studentus. Bus įdomu paklausyti kitų ir gera pabūti kartu“, – teigia A. Vilutytė.

Šiais metais „Susikalbėjimai Didžiojoje“ su mokytoju ir mokiniais vyks dar tris kartus. Kitas diskusijas pratęs profesoriai Juozas Domarkas ir Rimantas Armonas su savo mokiniais, o kartų dialogų ciklą vainikuos „Kultūros naktį“ vyksiantis pokalbis su žymiausiais pianistais!

Pokalbių ciklas „Susikalbėjimai Didžiojoje“ Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vyko ir praėjusiais metais, jame dalyvavo pripažinti meno meistrai ir kylantys jaunieji menininkai. „Susikalbėjimus Didžiojoje“ tęsiame toliau, tačiau šįmet Lietuvos ir pasaulio kultūrai reikšmingos asmenybės pokalbiams susitiks kartu su savo auklėtiniais. Pirmoji tokia diskusija įvyko dar 2023 m. gruodžio 13 d. – joje dalyvavo viena garsiausių Lietuvos operos solisčių profesorė Irena Milkevičiūtė ir jos mokiniai.

Kviečiame į susitikimą „Susikalbėjimai Didžiojoje“: mokytojas ir mokiniai! Diskusijoje A. Giniotis ir jo mokiniai dalyvaus š. m. sausio 30 d., antradienį, 18 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42). Įėjimas nemokamas.

LMTA informacija
2024 01 24

2024.01.22

Kvietimas teikti paraiškas M. K. Čiurlionio paskatai-stipendijai!

K. Čiurlionio draugija skelbia jau penktąjį kvietimą teikti paraiškas metinei M. K. Čiurlionio paskatai-stipendijai jauniesiems kūrėjams.

Paraiškas paskatai-stipendijai gali teikti LMTA Muzikos fakulteto Kompozicijos katedros bakalauro arba magistro programos studentai.

M.K. Čiurlionio paskatos-stipendijos dydis yra 5000 eurų. Paraiškų laukiama iki vasario 20 d. imtinai el. pašto adresu d.bartkus@lmta.lt

Paraiškos forma

Stipendijos skyrimo tvarka

Stipendija bus skirta studentams, kurių kūrybos ir studijų erdvėje, greta kitų interesų bei temų, yra šiuolaikiškai permąstoma M. K. Čiurlionio kūryba ir jo puoselėti idealai Lietuvos ir Pasaulio kultūros kontekstuose. M. K. Čiurlionio draugija kviečia atidžiau įsigilinti į M. K. Čiurlionio pasaulėjautą (humanizmo ir harmonijos paieška; meilė gimtajam kraštui; baltų kultūros ir senųjų civilizacijų trauka; būties ekologija, amžinybė ir kosmiškumas; neakademinių meninės raiškos būdų paieška ir kt.).

Stipendija bus išmokama dviem etapais: pirmoji 4000 Eur dalis išmokama, kai paskelbiamas paskatos stipendijos laimėtojas, antroji 1000 Eur dalis išmokama per mėnesį laiko po atsiskaitymo už kūrybinį projektą.

M. K. Čiurlionio paskata-stipendija teikiama nuo 2020 m. Kasmet skiriamos dvi paskatos-stipendijos: po vieną Lietuvos muzikos ir teatro akademijos ir Vilniaus dailės akademijos studentams. Ankstesniais metais stipendijas yra pelnę LMTA studentai Mantvydas Leonas Pranulis, Lukas Butkus, Gintarė Valionytė , Domantas Pūras ir VDA studijavę menininkai Viltė Žumbakytė, Denisas Kolomyckis, Rokas Janušonis ir Agata Orlovska.

Stipendija bus teikiama Kovo 11-osios proga. 

LMTA informacija
2024 01 22

2024.01.22

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos mokslo tyrimai – aukščiausio tarptautinio lygio

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos vykdomi mokslo tyrimai užsienio ekspertų pripažinti kaip atitinkantys aukščiausią tarptautinį kokybės lygį. Palyginamojo Lietuvos universitetų ir mokslinių tyrimų institutų mokslo veiklos (MTEP) ekspertinio vertinimo metu LMTA mokslo tyrimai menotyros kryptyje buvo įvertini 4,5 balais iš 5 galimų.

Pernai MTEP vertinimą atlikusi Lietuvos mokslo taryba sausio 16 d. organizavo konferenciją, skirtą užsienio ekspertų įžvalgoms apie vertinimo rezultatus ir diskusijoms su akademine bendruomene.

Kaip konferencijoje pastebėjo humanitarių mokslų ekspertų grupės vadovė dr. Ivana Diaz Fernandez, kai kurios vertintos kryptys ypatingai džiugino aukštu lygiu, ir atkreipė dėmesį į menotyrą.

„Statistika kalba pati už save, <…> mums įspūdį paliko Lietuvos muzikos ir teatro akademija – tokia maža institucija, bet pasirodė puikiai, <…> tiesiog žiūrėkime į ateitį ir tai, kaip galime tobulėti“, – sakė ekspertė.

MTEP veiklos lygis buvo vertinamas pagal tris kriterijus: mokslinės veiklos kokybės, mokslinių tyrimų ekonominio ir socialinio poveikio bei veiklos perspektyvumo. Visose šiose srityse LMTA tyrimai menotyros kryptyje buvo įvertinti 4,5 balais. Taip pat aukštus įvertinimus – 4 balus – pelnė ir edukologijos krypties tyrimai.

2023 m. ekspertiniame vertinime dalyvavo 22 valstybinai ir 6 nevalstybiniai universitetai ir mokslinių tyrimų institutai. Lietuvos mokslo tarybos parengtoje ataskaitoje LMTA minima tarp 5 valstybinių universitetų, įvertintų aukščiausiais balais mokslo kryptyje (ar mokslo krypčių grupėje).

„Šis vertinimas – kryptingo Akademijos komandos darbo rezultatas. Tai nėra momentinė sėkmė, vertinimas apėmė 2018-2022 m., įvairius mokslinės veiklos aspektus, daugybę duomenų. Įvertinimas ypatingai džiugina, nes šalia aukštos vietos 2022 m. QS pasaulio universitetų scenos menų reitinge tai oficialiai reiškia, kad vykdome ir aukščiausio tarptautinio lygio mokslinę veiklą“, – teigia LMTA rektorė doc. dr. Judita Žukienė.

LMTA mokslo veiklos kokybė vertinimo ataskaitoje įvardinta kaip įspūdinga, inovatyvi ir novatoriška, pabrėžta, kad nors daugiausia dėmesio tyrimuose skiriama muzikai, tarpdisciplininiai tyrimai stiprina ir kitas sritis – teatrą, šokį, kiną. Akcentuotas mokslinės veiklos tarptautiškumas – moksliniai straipsniai ir konferencijos anglų kalba, dalyvavimas tarptautiniuose projektuose ir kt. Anot ataskaitos, tai rodo, kad akademija iš tiesų yra stipri tarptautinio lygio žaidėja.

Konferencijoje vykusioje diskusijoje pabrėžta, kad humanitariniams mokslams toks vertinimas yra itin svarbus ir reikšmingas  ̶  po Lietuvos nepriklausomybės atgavimo šie mokslai buvo sukurti iš naujo, vyko itin sparti jų plėtra. Lietuvos humanitarinių mokslų srities vertinimą atliko 12 ekspertų iš 9 Europos šalių.

Pagal atlikto vertinimo rezultatus Lietuvos universitetams ir mokslinių tyrimų institutams bus paskirstyta 70 proc. valstybės biudžeto bazinio finansavimo lėšų visų mokslo sričių MTEP veiklai plėtoti per ateinančius penkerius metus. Džiaugiamės ir didžiuojamės LMTA mokslininkais, kurių kompetencijos ir ilgametis darbas lėmė tokį aukštą Akademijos įvertinimą.

LMTA informacija
2024 01 22

2024.01.19

Aukštųjų mokyklų mugė – vieta, kur sutinkame būsimus studentus

Abiturientams ir moksleiviams skirtų parodų sezonas sausio 18 d. startavo Kaune vykusioje Aukštųjų mokyklų mugėje. Šis renginys Lietuvos muzikos ir teatro akademijai tapo puikia galimybe betarpiškai pabendrauti su būsimaisiais studentais, pasidalinti patarimais ir priminti apie priėmimo naujoves.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai bendravo ir konsultavo besidominčius jaunuolius, kurie klausinėjo pačių įvairiausių dalykų: nuo to, kokių egzaminų reikia, kaip vyksta stojamieji, iki klausimų apie būsimus dėstytojus, studijų aplinką.

„Erasmus +“ suteikiamos tarptautiškumo galimybės, kino ir vaidybos studijos taip pat buvo dėmesio centre.

Studentai būsimiesiems kolegoms taip pat priminė apie šių metų naujovę: muzikos žinių patikrinimo testą.

Dar viena naujovė: šįmet teatru besidomintiems Lietuvos muzikos ir teatro akademija siūlo lėlių ir objektų teatro programą Klaipėdos fakultete.

„Menas išslaisvina“ – šūkis, lydėjęs Lietuvos muzikos ir teatro akademijos komandą aukštųjų mokyklų mugėje, tapo ir palinkėjimu būsimiesiems studentams, su nekantrumu ir džiugesiu, o gal kartais ir su šiek tiek nerimo besiruošiantiems svarbiam gyvenimo etapui.

Maloniai primename, kad galimybė gyvai pabendrauti ir konsultuotis su Akademijos studentais, išgirsti autentiškas jų mokslo patirtis ir gauti naudingų patarimų bus galima ir kovo 28-29 d. Vilniuje, „Litexpo“ rūmuose vyksiančioje parodoje „Karjera ir studijos 2024.“ Kviečiame susitikti!

LMTA informacija
2024 01 19

2024.01.04

PASVEIKINOME TARPTAUTIŠKIAUSIUS KOLEGAS

Paskutinį praėjusį metų Senato posėdį vainikavo rektorės doc. dr. Juditos Žukienės pasirašytų padėkų už tarptautiškumą 2023 m. kolegoms įteikimas. Apdovanoti studentai, dėstytojai, darbuotojai: 

 • Vakarė Gikytė, Muzikos atlikimo (specializacija – kornetas) bakalauro studijų programos IV k. studentė, – už aktyvumą Erasmus+ studijų ir praktikos metu;
 • Rugilė Paškonytė, Šokio subkultūrų bakalauro studijų programos III k. studentė, – už akademijos reprezentavimą ir aktyvumą Erasmus+ studijų metu;
 • Giedrė Jankauskienė, Teatro ir kino fakulteto Šokio katedra lektorė, – Erasmus+ BIP „Summer Dance Intensive“;
 • Virginija Kuklytė-Gedvilienė, Teatro ir kino fakulteto Vaidybos ir režisūros katedros lektorė, – Erasmus+ BIP „Rethinking Past, Imagining the Future“;
 • Elzė Gudavičiūtė, Teatro ir kino fakulteto Vaidybos ir režisūros katedros vedėja, docentė, daktarė, – LMTA teatro studijų tarptautiškumą;
 • Vytis Puronas, Teatro ir kino fakulteto Kino ir TV katedros docentas, už autorinio DI įrankio „Sonic Alchemist“ pristatymą konferencijoje Singapūre;
 • Vytautas Dambrauskas, Teatro ir kino fakulteto Kino ir TV katedros vedėjas, docentas, – už Europos universitetų aljansą „FilmEU“;
 • Rasa Gelgotienė, Muzikos fakulteto Choro dirigavimo katedros docentė, – Erasmus+ dėstymo vizitą A. V. Neždanovos nacionalinėje muzikos akademijoje Odesoje ir pelnytą Garbės Profesoriaus vardą;
 • Kęstutis Sova, Klaipėdos fakulteto Muzikos katedros lektorius, – „Nordplus“ intensyvius kursus „NORTH STAR“;
 • Natalija Verbickienė, Kokybės ir strateginio planavimo skyriaus vedėja, – Jungtinę magistro programą RESONO;
 • Eglė Kasteckaitė, Meno centro vadovė, – už Kūrybiškos Europos projektą „INTO THE OPEN – MUSIC FESTIVAL“;
 • Rūta Stanevičiūtė-Kelmickienė, Mokslo centro vadovė, – už LMTA mokslo tarptautiškumo plėtrą.

Nuoširdžiai sveikiname kolegas! Linkime energijos, plačių tarptautinių vandenų ir gražių kelionių! O kad šis palinkėjimas lengviau išsipildytų, pasirūpino Tarptautinių ryšių skyrius: kartu su padėkomis kolegos gavo ir kuprines, kepurėles, kelioninius kavos puodelius su LMTA ir Erasmus+ simbolika.

LMTA informacija
2024 01 04

 

 

2023.12.27

Sveikiname pianistų koncertmeisterių konkurso Raimondos Apeikytės vardo stipendijos laimėtoją Saulę Augustiną Žostautaitę

Gruodžio 22 d. LMTA Didžiojoje salėje įvyko Pianistų koncertmeisterių konkursas Raimondos Apeikytės vardo stipendijai laimėti.

Dėl R. Apeikytės stipendijos varžėsi 3 studentai. Vertinimo  komisijos sprendimu stipendiją pelnė Koncertmeisterio specializacijos magistro studijų programos II kurso studentė Saulė Augustina Žostautaitė (prof. I. Uss-Armonienės klasė).

Dalyvių pasirodymus vertino žiuri komisija: prof. Irena Uss-Armonienė (pirmininkė), prof. Nijolė Ralytė, prof. Eglė Perkumaitė, doc. Virgilijus Visockis, lekt. Jonė Punytė-Svigarienė.

Raimondos Apeikytės vardo stipendiją pianistams koncertmeisteriams skiria Vydūno jaunimo fondas (VJF), kuris siekia skatinti ir materialiai paremti jaunuosius lietuvių pianistus bei pianistus koncertmeisterius, studijuojančius LMTA.

JAV įkurtas ir jau 70 metų gyvuojantis fondas skiria stipendijas įvairiuose Lietuvos universitetuose studijuojančiam jaunimui, remia vertingų knygų leidimą. Nuo 2017 m. VJF taip pat skiria pinigines premijas operos solistės Vincės Jonuškaitės-Zaunienės konkurso laureatams. Stipendija pianistams koncertmeisteriams yra skiriama jų kūrybinių sumanymų įgyvendinimui, bei siekiant pagerbti lietuvių pianistės Raimondos Apeikytės, žymios lietuvių išeivijos pianistės, koncertmeisterės, koncertavusios solo, su žymiais solistais bei įvairių kamerinių ansamblių sudėtyje, atminimą.

  

Nuotraukose su laureate, konkurso dalyviais ir vertinimo komisijos nariais.

LMTA informacija
2023 12 27

2023.12.22

Šventinis idėjų konkursas naujiems LMTA studentų kūriniams!

Lietuvos ansamblių tinklas (LENsemble) bendradarbiaudamas su LMTA Kompozicijos katedra ir Šiuolaikinės ir improvizacinės muzikos magistro studijų specializacija skelbia konkursą, kuriuo siekiama paskatinti LMTA kompozitorių ir atlikėjų bendradarbiavimą, apmąstyti ekologines temas, ieškoti naujų išraiškos būdų, bendradarbiavimo galimybių su kitų sričių menininkais, instrumentų gamintojais pasitelkiant kūrybišką aplinkos ir joje esančių objektų integravimą.

Temos: ekologija – tvarus menas, menas ir aplinka, menas ir vartojimas

Sudėtis: 5-6 atlikėjai nedetalizuojant instrumentų, atvira sudėtis open score (partijos, kurios gali būti atliekamos skirtingais instrumentais)

Atlikėjai: LMTA šiuolaikinės ir improvizacinės muzikos specializacijos esami ir buvę studentai, vad. Vykintas Baltakas.

Kūrinių atlikimas: 2024 metų festivalyje „Muzikos ruduo“

Premijos:          
I: 500 eur *
II: 300 eur *
III: 200 eur *

* Kūrinio autoriui nesilaikant terminų ar nedalyvaujant repeticijų procese, konkurso organizatoriai pasilieka teisę premijos nebeskirti.

Terminai:

2023 gruodžio 29 d. 12:00: idėjų  pateikimas (laisva forma, kuri pakankamai aiškiai reprezentuotų kūrybinę idėją) ir kompozitoriaus portfolio (CV bei keli kūrybos pavyzdžiai natų ir/arba įrašų pavidalu. Konkurso organizatoriai atrinks 5-6 idėjas, kurių autoriai bus pakviesti tęsti darbą, juos informuojant iki paskutinės 2023 m. dienos!

Idėjas siųsti šiuo adresu: info@lithuanian-ensemble.net

2024 m. birželio 15 d.: baigtinių kūrinių/partitūrų pateikimas, partijų ir visos kitos atlikimui reikalingos medžiagos pateikimas. Konkurso žiuri paskelbs atrinktus 4-5 kūrinius.

2024 rugsėjis: dirbtuvės ir repeticijos su atlikėjais.

2024 spalis: koncertas festivalyje „Muzikos ruduo”, galutinis žiuri vertinimas ir premijų įteikimas.

Kilus klausimams, galima kreiptis į Vykintą Baltaką (vykintas.baltakas@lmta.lt) ir Mantautą Krukauską (mantautas.krukauskas@lmta.lt)

LMTA informacija
2023 12 22

2023.12.21

Sveikiname LMTA styginių instrumentų katedros konkurso laureatus bei diplomantus!

2023 m. gruodžio 16-17 dienomis Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įvyko stygininkų konkursas, skirtas LMTA styginių instrumentų katedros 90-mečiui. Jame dalyvavo smuiko, alto, violončelės, kontraboso ir arfos specialybes studijuojantys studentai.

Skelbiame konkurso rezultatus!

LAUREATAI:

I VIETA

LUKAS PRONSKUS (SMUIKAS, IV k.)
(Prof. Rūtos Lipinaitytės kl.)

AUŠVYDAS KRIŠČIŪNAS (KONTRABOSAS, I mag.)
(Lekt. Donato Butkevičiaus klasė)

LIUDVIKAS SILICKAS (VIOLONČELĖ, IV k.)
(Doc. Edmundo Kulikausko klasė)

II VIETA

MONIKA SAPIEGAITĖ (SMUIKAS, II k.)
(Prof. Rūtos Lipinaitytės kl.)

KRISTINA BERNADICKAITĖ (ALTAS, II k.)
(Lekt. Dovilės Juozapaitienės klasė)

III VIETA

ADRIANA ČERNIUKAITĖ (SMUIKAS, IV k.)
(Lekt. Julijos Andersson klasė)

MARIJA VAITKUTĖ (ALTAS II k.)
(Lekt. Dovilės Juozapaitienės klasė)

ALEKSAS FILIPENKOVAS (SMUIKAS, III k.)
(Prof. Rūtos Lipinaitytės kl.)

MONIKA DARGYTĖ (SMUIKAS, III k.)
(Prof. Rūtos Lipinaitytės kl.)

DIPLOMANTAI

ULA JANKAUSKAITĖ (SMUIKAS, II k.)
(Prof. Rusnės Mataitytės klasė)

ADELĖ SILICKAITĖ (SMUIKAS, II k.)
(Prof. Rusnės Mataitytės klasė)

LEONOR VIVEIROS (ALTAS, II k.)
(Doc. Gedimino Dačinsko klasė)

VAIVA SODAITYTĖ (VIOLONČELĖ, III k.)
(Doc. Edmundo Kulikausko klasė)

PAULINA BANAITYTĖ (SMUIKAS, I K.)
(Prof. Ingridos Armonaitės-Galinienės klasė)

DINA NOVIKOVA (SMUIKAS, IV k.)
(Prof. Jurgio Dvariono smuiko klasė)

Konkurso dalyvius vertino:
Prof. Petras Radzevičius (altas, komisijos pirmininkas)
Doc. Dalia Kuznecovaitė (smuikas)
Doc. Dainius Puodžiukas (smuikas)
Lekt. Dovilė Juozapaitienė (altas)
Lekt. Gleb Pyšniak (violončelė)

Sveikiname laureatus bei diplomantus!

LMTA informacija
2023 12 21  

 

 

2023.12.19

PRASIDEDA REGISTRACIJA Į NSŠP „MENAS IR SVEIKATA 2024“

Pristatome jau tradiciniais tapusius neformaliojo suaugusiųjų švietimo programos parengiamuosius kursus „Menas ir sveikata 2024“. Neformaliojo suaugusiųjų švietimo programa skirta muzikos, šokio, dramos, dailės ir sveikatos priežiūros bei kitų santykio profesijų (psichologijos, socialinio darbo, socialinės pedagogikos, specialiojo ugdymo, ikimokyklinio ir pradinio ugdymo) specialistams, dirbantiems bei ketinantiems dirbti sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų, specialiojo ugdymo įstaigose su įvairaus amžiaus fizinės, psichinės ar socialinės sveikatos problemų turinčiais asmenimis.

„Menas ir sveikata“ – tai nuo 2015 m. LMTA KKC vykdomi parengiamieji kursai stojantiems į VU–LMTA Menų terapijos magistro programą bei visiems besidomintiems meno poveikiu sveikatai.

Programos tikslas – kelti menų, sveikatos ir kitų sričių specialistų kvalifikaciją ir ugdyti kompetenciją darbui meniniuose socialiniuose ar meno sveikatai programose/projektuose.

Programos uždaviniai:

 1. Įgyti bazinių sveikatos stiprinimo žinių ir gebėjimų.
 2. Plėtoti pasirinktos meno šakos žinias, gebėjimus, įgūdžius.
 3. Taikyti pasirinktos krypties menų terapijos kompetencijas savo profesijos ribose.

Baigusiems programą išduodamas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimas ir priedėlis, kuriame nurodomi išklausyti studijų moduliai ir mokymosi rezultatai, vertinami 10 balų skalėje.

Modulių planą, tvarkaraštį bei kainoraštį rasite čia: https://kkc.lmta.lt/registracija-i-programa-menas-ir-sveikata-2024/

Norint pasikonsultuoti ar gauti daugiau informacijos, maloniai prašome kreiptis į programos koordinatorę Deimantę Kavaliauskaitę el. paštu deimante.kavaliauskaite@lmta.lt

Renginiai

2024/03/04

LMTA PROF. DR. DANUTĖS PETRAUSKAITĖS MONOGRAFIJOS „JUOZAS ŽILEVIČIUS IR JO EPOCHA“ PRISTATYMAS

2024 m. kovo 4 d., pirmadienį, 18 val.
LMTA Vargonų auditorija, III a. (Gedimino pr. 42, Vilnius)

LMTA PROF. DR. DANUTĖS PETRAUSKAITĖS MONOGRAFIJOS „JUOZAS ŽILEVIČIUS IR JO EPOCHA“ PRISTATYMAS

Kovo 4 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Vargonų auditorijoje (III a., Gedimino pr. 42, Vilnius) vyks muzikologės prof. dr. Danutės Petrauskaitės monografijos „Juozas Žilevičius ir jo epocha“ pristatymas. Knygą išleido Vilniaus dailės akademijos leidykla. Renginio pradžia 18 val.

2023 m. išleista profesorės dr. Danutės Petrauskaitės monografija „Juozas Žilevičius ir jo epocha“ yra išskirtinis įvykis Lietuvos kultūriniame gyvenime. Monografiją autorė dedikavo savo proseneliui Matui Šavyrai, Juozo Žilevičiaus bendraamžininkui ir Rusijos imperijos karinio orkestro muzikantui. Tai knyga skirta Juozo Žilevičiaus asmenybei ir jo veiklai, kuri buvo itin įvairi bei daugialypė. Kaip pažymi knygos recenzijos autorius doc. dr. Darius Kučinskas, per Juozo Žilevičiaus asmenybę monografijoje atskleidžiama visa to meto ilga ir sudėtinga epocha. „Tai iš esmės ir visa mūsų profesionaliosios muzikos istorija, prasidėjusi dar nuo XIX a. tautinio atgimimo ir trunkanti iki šių dienų“ (Lietuvos muzikologija, t. 24, p. 182–183).

Monografija išsiskiria didele apimtimi ir istorinių nuotraukų, kurių didžioji dalis skelbiamos pirmą kartą, gausa. Anot doc. dr. Dariaus Kučinsko, „leidinys dar plačiau atveria duris į ilgus dešimtmečius ribotą, ignoruotą ir sovietmečiu net draustą lietuvių tautos istorijos pusę – tą kultūrinės raidos dalį, kuri natūraliai susiformavo ir netrikdomai vystėsi už Atlanto, kuri rėmėsi ir pratęsė tarpukario nepriklausomos Lietuvos dvasią“ (Ten pat, p. 182).

Knygą sudaro šeši skyriai: „Rusijos imperijos pakraštyje“, „Petrapilyje“, „Vitebske“, „Laikinojoje Lietuvos sostinėje“, „Klaipėdoje“, „Naujajame pasaulyje“, pirmiausiai, kaip teigia doc. dr. Darius Kučinskas, išsamiai atskleidžiant tam tikro laikotarpio ir geografinės vietovės istorinę ir muzikinę–kultūrinę panoramą, po to šiame kontekste pristatant Juozo Žilevičiaus veiklą ir darbus. Itin vertingą knygos dalį sudaro pridedama Juozo Žilevičiaus gyvenimo ir veiklos chronologija, asmenvardžių ir slapyvardžių, vietovardžių rodyklės bei iliustracijų šaltiniai.

Doc. dr. Darius Kučinsko teigimu, „kartu su ankstesniais autorės darbais šis leidinys dar labiau priartina ir sugrąžina į mūsų sąmonę ir mokslinę apyvartą antrąją Lietuvos dalį, natūraliai susiformavusią ir iki šiol gyvybingą kitoje Atlanto pusėje. Be jos neįmanoma iki galo suprasti ir suvokti pačios Lietuvos. Džiugu, kad dabar galime matyti ir skaityti profesorės Danutės Petrauskaitės knygoje sujungtą Lietuvą” (Ten pat, p. 184).

Knygos pristatyme dalyvaus doc. dr. Darius Kučinskas (KTU), prof. dr. Juozas Skirius (VDU) ir lekt. dr. Simas Sapiega (LMTA).

Maloniai kviečiame dalyvauti!

2024/03/05

Konkursas LMTA pianistams Kazimiero Motiekos vardo stipendijai laimėti

2024 m. kovo 5 d., antradienį
LMTA Didžioji salė (Gedimino pr. 42, Vilnius)

KONKURSAS LMTA PIANISTAMS KAZIMIERO MOTIEKOS VARDO STIPENDIJAI LAIMĖTI

2024 m. kovo 5 d. LMTA koncertų salėje įvyks konkursas Kazimiero Motiekos stipendijai laimėti. LMTA tęsia bendradarbiavimą su Kazimiero Motiekos fondu, kuris įsteigė vardinę stipendiją gabiausiems LMTA studentams. Šiemet Kazimiero Motiekos stipendija bus skiriama Fortepijono ir vargonų katedros studentams – pianistams. Stipendijos dydis – 3500 eurų. Konkursą laimėjusiam atlikėjui stipendija bus įteikta minint Kovo 11-ąją.

Dalyviai:
Arminas Suchovas
Anastasija Šumskaitė
Ugnė Kaušiūtė
Jonas Benjaminas Balsys
Simonas Miknius

Vertinimo komisija:
prof. Zbignevas Ibelgauptas (pirmininkas)
prof. Rūta Rikterė
prof. Jurgis Karnavičius
prof. Audronė Pšibilskienė
doc. Aidas Puodžiukas


Konkurso nuostatai:

PARAIŠKŲ PATEIKIMAS

 1. 1. Paraiškas stipendijai gauti gali teikti LMTA Fortepijono ir vargonų katedros bakalauro ir magistro studijų pakopose studijuojantys pianistai.
 2. Paraiškos gauti stipendiją priimamos, paskelbus apie jų priėmimą viešojoje erdvėje, nurodant jų priėmimo laiką, pateikimo būdą ir kitą reikiamą informaciją.
 3. Paraiška nesvarstoma, jeigu ji pateikta pasibaigus skelbime nurodytam paraiškų priėmimo laikui.
 4. Paraišką sudaro:
 5. a) Konkurse numatoma atlikti programa;
  b) Ankstesnės kūrybinės veiklos pristatymas: dalyvavimas konkursuose, meistriškumo kursuose, kūrybiniuose projektuose, pasiekimai, atsiliepimai ir kita.
 6. Paraiškas siųsti: aidas.puodziukas@lmta.lt
 7. Paraiškos priimamos iki 2024 m. vasario 17 d.

 VERTINIMAS

 1. Pateikę paraiškas, studentai paskelbtu konkurso metu turi atlikti žemiau nurodytą programą. Programos reikalavimai:

 Programos trukmė 40 – 45 min.

 1. a) Lietuvių kompozitorių kūrinys;
 2. b) Baroko arba klasicizmo epochos kūrinys(-iai);
 3. c) Impresionizmo arba romantizmo epochos kūrinys(-iai);
 4. d) Laisvai pasirinkta programa;
 5. Studentų atlikimą bei paraiškas vertina ir sprendimą skirti stipendiją priima kompetentinga vertinimo komisija.
 6. Komisijos sprendimai yra galutiniai ir neskundžiami.
 7. Vertindama paraiškas komisija atsižvelgia į programos atlikimo meniškumą bei profesionalumą.

 

 

2024/03/05

SVEČIUOSE VILNIAUS NAUJOSIOS VILNIOS MUZIKOS MOKYKLOS MOKINIAI

2024 m. kovo 5 d., antradienį, 18 val.
LMTA Kongres
ų rūmų Kamerinėje salėje (Vilniaus g. 6-2, Vilnius)

SVEČIUOSE VILNIAUS NAUJOSIOS VILNIOS MUZIKOS MOKYKLOS MOKINIAI

Dalyvauja mokytojo-metodininko Arvydo Valatkevičiaus valtornos klasės mokiniai
Damian Čižik
Erikas En
čius
Dmitrij Kikili
č
Denis Lut
Tauras Miku
čionis
August
ė Pašilytė
Joana Pechocka
Milana Stabingyt
ė
Iveta Šilinskaitė

Koncertmeisterė Lina Šatkutė

Programoje: Ph. Rosseter, J. K. F. Fischer, H. Purcell, A. Vivaldi, G. F. Händel, G. B. Pergolesi, W. A. Mozart, T. Haslinger, D. T. Shaw, J. Kofroň ir kt.

Organizatorius LMTA Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedra

Koncertas nemokamas, maloniai kviečiame!

2024/03/06

„JAUNIEJI KONCERTMEISTERIAI“

2024 m. kovo 6 d., trečiadienį, 17 val.
LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

„JAUNIEJI KONCERTMEISTERIAI“

Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Akompanimento skyriaus mokinių koncertas

Brigita ZAVARSKYTĖ
Mokytoja Skaistė Kašėtaitė-Meižikienė

Minija SKUODAITĖ
Janina BARTULYTĖ
Mokytoja Eglė Kižytė-Ramonienė

Auksė ANTANAVIČIŪTĖ
Augustė PAULIŪTĖ
Vasarė VAIČIULYTĖ
Joris MIKUŽIS
Gustas PERSKAUDAS
Mokytoja Jonė Punytė-Svigarienė

Eglė BUINEVIČIŪTĖ
Eglė VALUCKAITĖ
Povilas NORKŪNAS
Mokytojas Gytis Cinauskas

Dalyvauja:
Eglė STUNDŽIAITĖ-BEŠĖNIENĖ (sopranas)
Meda PETKAUSKAITĖ (fleita)
Anna URBANOVIČ (smuikas)

Programoje: J. S. Bach, C. Ph. E. Bach, F. Schubert, P. Viardot, G. Fauré, C. Debussy, A. Kačanauskas, A. Belazaras, A. Šenderovas ir kt.

Organizatoriai: LMTA Koncertmeisterio katedra ir Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Akompanimento metodinė grupė

Įėjimas nemokamas, maloniai kviečiame!

 

2024/03/08

LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENOS MINĖJIMAS 

2024 m. kovo 8 d., penktadienį, 14 val. 
LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENOS MINĖJIMAS 

Programa:
LMTA ir VDA rektorių sveikinimo žodis
Kazimiero Motiekos fondo stipendijos įteikimo ceremonija
M. K. Čiurlionio paskatos-stipendijos jauniesiems kūrėjams įteikimo ceremonija

Dalyvauja:
2023 m. M. K. Čiurlionio paskatos-stipendijos laureatas kompozitorius Domantas Pūras
Medinių pučiamųjų kvintetas: Ainė Kaziukonytė (fleita), Giedrius Malikėnas (obojus) Morta Jurkėnaitė (klarnetas), Tomas Rubinas (fagotas), Gediminas Abaris (valtorna) (doc. Juliaus Černiaus kamerinio ansamblio kl.)
Kazimiero Motiekos 2024 metų stipendijos laureatas
LMTA kamerinis choras (vadovas prof. Gintautas Venislovas)

Programoje: M. Arnold, V. Augustinas, D. Pūras ir kt. 

Renginį veda Justė Jankauskaitė

Įėjimas nemokamas, maloniai kviečiame!

2024/03/12

LMTA DOC. EDMUNDO KULIKAUSKO VIOLONČELĖS KLASĖS STUDENTŲ KONCERTAS 

2024 m. kovo 12 d., antradienį, 18 val.
LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

LMTA DOC. EDMUNDO KULIKAUSKO VIOLONČELĖS KLASĖS STUDENTŲ KONCERTAS 

Dalyvauja LMTA Styginių instrumentų katedros doc. Edmundo Kulikausko violončelės klasės studentai
Marija Ambrazaitė
Jokūbas Burneikis
Lukas Cikanavičius
Rimantė Jonaitytė
Lukrecija Kalinauskaitė
Povilas Lukaševičius
Povilas Paukštė
Liudvikas Silickas
Vaiva  Sodaitytė

Akompanuoja:
Marija Bilinska
Linas Drąsutis

Programoje: J. S. Bach, J. Haydn, L. Boccherini, N. Paganini, R. Schumann, A. Dvořák,  G. Cassadó, G. Ligeti, A. Šenderovas

Koncertas nemokamas, maloniai kviečiame!

2024/03/15

NUOTOLINIS SEMINARAS „ĮTRAUKUSIS UGDYMAS – GRĖSMĖ AR GALIMYBĖ?“

2024 m. kovo 15 d., 10:00-14:30 val.
Nuotolinių mokymų platforma „Zoom“

NUOTOLINIS SEMINARAS „ĮTRAUKUSIS UGDYMAS – GRĖSMĖ AR GALIMYBĖ?“
 
Kviečiame š. m. kovo 15 d. (penktadienį), 10:00-14:30 val. dalyvauti lektorės Loretos Tamulaitienės nuotoliniame seminare „Įtraukusis ugdymas: grėsmė ar galimybė?“. Seminaras vyks nuotolinių mokymų platformoje „Zoom“.
 
Registracija į seminarą vysta iki kovo 13 d. 16 val.
 
 
2024 m. – tai atskaitos taškas, kai nuosekliai pradedamos įgyvendinti įtraukiojo ugdymo nuostatos visose ugdymo įstaigose. Mokyklose didėja socialinė ir kultūrinė įvairovė, daugėja skirtingų poreikių turinčių vaikų, kuriems reikalingas individualus dėmesys bei jų savitumą atliepiantys ugdymo metodai.
 
Seminaro metu dalyviai sužinos ir apmąstys įtraukiojo ugdymo prielaidas, galimybes, kaip sudaryti sąlygas kiekvienam mokiniui ugdytis pagal savo potencialą, atliepti visų besimokančiųjų poreikius, kaip atpažinti įtraukiojo ugdymo pridėtinę vertę kiekvienam mokiniui ir visai mokyklos bendruomenei, kaip keisti nuostatas. Svarbu akcentuoti, jog įtraukusis ugdymas – darbas su kiekvienu mokiniu, o ne tik darbas tik su specialiųjų poreikių vaikais. Šio seminaro lektorė pasidalins savo patirtimi dirbant su mokiniais, turinčiais mokymosi, socialinių, psichologinių problemų. Taip pat bus analizuojami konkretūs įsitraukimą skatinantys metodai: mokinio pažinimas, patirtinės veiklos, trišaliai pokalbiai, rašinys, kaip vaiko pažinimo įrankis, refleksija, kaip svarbiausia grįžtamojo ryšio priemonė, individualus planas ir SMART tikslo kėlimas bei įgyvendinimas.
 
Seminaro metu dalyviams bus pristatyti praktiniai įtraukiojo ugdymo pavyzdžiai, metodai, aptarti aštuoni įtraukiojo ugdymo principai pagal Loretos Tamulaitienės knygą „Paraščių vaikai“(2022).
 
Daugiau informacijos: kkc.lmta.lt
2024/03/16

II RESPUBLIKINIS JAUNŲJŲ DAINININKŲ KONKURSAS, SKIRTAS VLADAI MIKŠTAITEI (1924–2004) ATMINTI

2024 m. kovo 16 d., šeštadienį, 11 val.
LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)
 
II RESPUBLIKINIS JAUNŲJŲ DAINININKŲ KONKURSAS, SKIRTAS VLADAI MIKŠTAITEI (1924–2004) ATMINTI
 
Konkurse kviečiami dalyvauti gimnazijų, meno mokyklų ir konservatorijų moksleiviai
 
Reikalavimai:
A GRUPĖ
Dalyviai, besimokantys 7–9 klasėse:
1. Senovinė arija / arijetė
2. Harmonizuota lietuvių liaudies daina, daina a cappella arba originalus lietuvių kompozitoriaus kūrinys
Programos trukmė iki 10 min.
 
B GRUPĖ
Dalyviai, besimokantys 10–12 klasėse:
1. Baroko, Klasicizmo, Romantizmo epochos arija
2. Originali lietuvių kompozitoriaus daina (romansas), harmonizuota lietuvių liaudies daina
3. Daina, lied, mélodie, romansas
Programos trukmė iki 15 min.
 

PARAIŠKOS TEIKIAMOS ELEKTRONINIU BŪDU IKI 2024 M. KOVO 5 DIENOS! Paraiškos forma

El. pašto adresas pasiteiravimui: dainavimokatedra@gmail.com
Organizatoriai: LMTA Dainavimo katedra, LMTA Meno centras