Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
 
 

Naujienos

 
Prodiusuok savo karjerą! LMTA kviečia į atnaujintas Meno vadybos bakalauro studijas
2017 - 05 - 16  14.30 val.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje startuoja nauja akredituota studijų programa – Meno vadybos bakalauro studijos.

Meno vadyba – tai 3,5 metų trukmės nauja akredituota bakalauro studijų programa LMTA. Ji skirta kultūros ir kūrybinių industrijų lyderiams, norintiems tapti kultūros ir meno reiškinių dalimi, profesionaliai kurti ir įgyvendinti audiovizualinio meno ir atlikėjų meno projektus, dirbti su skirtingų profesijų atstovais – kino kūrėjais, muzikantais, aktoriais, šokėjais, burti komandas bendriems projektams bei ieškoti inovatyvių sprendimų meniniams projektams įgyvendinti.

Studijų programoje studentai supažindinami su rinkodaros, personalo valdymo, meno projektų valdymo, finansavimo pritraukimo ir valdymo ypatumais, ugdomas jų kūrybiškumas, komandinio darbo, komunikaciniai, derybų ir lyderystės gebėjimai. Antrame studijų kurse studentai renkasi vieną iš siūlomų specializacijų – Audiovizualinio meno vadybos arba Atlikėjų meno vadybos specializaciją, kurioje gilinasi į pasirinktos srities specifiką.

Ypač didelis dėmesys Meno vadybos programoje skiriamas praktinėms, rinkos poreikius atitinkančioms studentų kompetencijoms ugdyti: studijų dalykuose numatyta daug praktinių užduočių – projektų, atvejų analizės, simuliacijų. Studijų metu studentai taip pat atlieka dvi pasirinktą sritį atitinkančias praktikas, o baigiamajame kurse rengia praktinį audiovizualinio meno arba atlikėjų meno vadybos projektą.

LMTA sukaupė didžiausią patirtį Lietuvoje rengiant meno vadybininkus. Čia dirba profesionalūs dėstytojai, disponuojama plačiu socialinių partnerių ir bendradarbiaujančių užsienio aukštųjų mokyklų tinkle. Vadybos studentai turi galimybę bendradarbiauti su LMTA kino, muzikos, šokio, teatro profesionalais, yra prieinama unikali LMTA ir Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriaus infrastruktūra studentų kūrybiniams projektams įgyvendinti.

 

Audiovizualinio meno (kino, televizijos, reklamos) vadyba

Sparčiai augančioje audiovizualinio meno rinkoje didėja kino, televizijos ir reklamos vadybininkų poreikis. Audiovizualinio meno vadybos specializacijoje rengiami profesionalai, išmanantys kino, televizijos ir reklamos produkcijos kūrimo techninius ir kūrybinius aspektus, gebantys inicijuoti ir valdyti kūrybinius šių industrijų projektus.

Audiovizualinio meno vadybos specializacijoje studentai mokosi šių dalykų: Medijų meno kryptys; Kino ir televizijos dramaturgijos pagrindai; Kino ir televizijos istorija; Kino ir televizijos technologijų pagrindai; Audiovizualinio meno režisūros pagrindai; Kino produkcija; Medijų produkcijos gamyba; Kino produkcijos gamyba; Televizijos produkcijos gamyba; Vaizdo ir garso postprodukcija; Audiovizualinio meno projektas; Audiovizualinės produkcijos platinimas ir kt.

Pabaigę Audiovizualinio meno vadybos specializaciją, absolventai bus pasirengę dirbti prodiuseriais, vadybininkai, projektų vadovais kino, televizijos, reklamos industrijose, steigti kultūros ir kūrybinių industrijų organizacijas, joms vadovauti, dirbti laisvai samdomais ekspertais, konsultantais, atskirų projektų vadybininkais, galinčiais pasiūlyti novatoriškus meno idėjų įgyvendinimo sprendimus ir taikyti juos praktiškai.

 

Atlikėjų meno (muzikos, teatro, šokio) vadyba

Atlikėjų meno vadybos specializacija skirta tiems, kas planuoja dirbti besiplečiančioje ir vis didesnį profesionalių vadybininkų poreikį demonstruojančioje kultūros industrijų rinkoje. Čia rengiami specialistai, išmanantys atlikėjų meno specifiką, gebantys inicijuoti ir planuoti meno projektus tiek pelno nesiekiančiose, tiek komercinėse kultūros industrijos srityse, vykdyti savarankišką atlikėjų vadybą.

Pasirinkę Atlikėjų meno vadybos specializaciją studentai gilinasi į šiuos dalykus: Atlikėjų meno organizacijos ir vadyba; Atlikėjų meno prodiusavimas medijose; Muzikos istorija iki XX a./Teatro istorija iki XX a.; Publikos plėtra ir edukacija; Muzikos istorija: XX amžius/XX a. Europos teatras; Atlikėjų ir renginių vadyba; Scenos pastatymų vadyba; Šiuolaikinis Lietuvos teatras ir drama/Šiuolaikinė lietuvių muzika; Muzikos įrašų prodiusavimas ir leidyba; Atlikėjų meno projektas; Teatro analizės pagrindai/Muzikos estetikos pagrindai ir kt.

Pabaigę Atlikėjų meno vadybos specializaciją, absolventai bus pasirengę dirbti vadybininkais ir projektų vadovais teatruose, koncertinėse įstaigose, muzikos industrijose, šokio trupėse, kuruoti muzikos, teatro, šokio projektus ir atlikėjus, organizuoti festivalius, koncertus, užsiimti jų sklaida ir rinkodara. Absolventai gebės steigti kultūros ir kūrybinių industrijų organizacijas, joms vadovauti, dirbti laisvai samdomais ekspertais, konsultantais, atskirų projektų vadybininkais, galinčiais pasiūlyti novatoriškus meno idėjų įgyvendinimo sprendimus ir taikyti juos praktiškai.

 

Į Meno vadybos studijų programą priėmimas vykdomas per LAMA BPO. Stojamojo egzamino į Meno vadybos studijų programą nėra.

 

Turite klausimų – rašykite mums el. paštu andrius.juskys@lmta.lt, skambinkite telefonu +370 67837542 arba apsilankykite interneto tinklalapyje www.lmta.lt/priemimas.

 
 
Kalendorius
 
Gruodis 2017
PATKPnŠS
     1 2 3
4 5 6 7 8 910
11121314151617
18192021222324
25262728293031