Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
 
 

Naujienos

 
Šokio bienalę Senegale atidarys LMTA dėstytojos doc. Airos Naginevičiūtės spektaklis
2017 - 05 - 18  13.00 val.

Choreografės ir režisierės, LMTA Šokio ir judesio katedros doc. Airos Naginevičiūtės šiuolaikinio šokio spektaklis „Melancholijos bokštai“ gegužės 19 d. atidarys IX tarptautinę šokio bienalę KAAY FECC Dakare (Senegalas).

Šių metų festivalio tema – „Résilience“ („Atkaklumas“ arba „Ištvermė“). Gerai žinomas pasaulyje KAAY FECC festivalis – didžiausias tokio tipo renginys Afrikos kontinente.

Šiuolaikinio šokio spektaklio 8 narių kūrybinėje komandoje – net 5 LMTA dėstytojai. Spektaklio choreografė – LMTA šokio ir judesio katedros doc. Aira Naginevičiūtė, dramaturgė – LMTA Meno istorijos ir teorijos katedros lektorė Gabrielė Labanauskaitė, kompozitorius – LMTA Šokio ir judesio katedros koncermeisteris Vladas Dieninis, šokėjos – Šokio ir judesio katedros dėstytojos Rūta Butkutė ir Goda Laurinavičiūtė. Šiemet Goda Laurinavičiūtė už Melancholijos vaidmenį pelnė aukščiausią apdovanojimą „Auksinį scenos kryžių“ geriausios metų šokėjos kategorijoje.

Gegužės 19-21 d. „Blaise Senghor“ kultūros centre bei Prancūzų kultūros institute Dakare per tris festivalio dienas bus parodyta penkiolika įvairaus žanro – šiuolaikinio, tradicinio, hip hopo, gatvės šokio – pastatymų. IX KAAY FECC festivalio programoje – profesionalios šokio trupės iš Prancūzijos, Vokietijos, Lietuvos, Senegalo, Burkino Faso, Dramblio Kaulo Kranto, Togo ir kitų šalių. Į festivalį taip pat suvažiuoja šokio ekspertai iš įvairių Europos, Amerikos šalių. Šių metų festivalyje tikimasi ypatingai daug svečių, nes IX KAAY FECC bienalė dedikuota Afrikos šokio legendai Germaine Acogny. Festivalio meno vadovė Gacirah Diagne pristatė ją kaip „didžiąją šokio Damą – kūrybiškumo, pasišventimo ir drąsos simbolį“.

Kas antri metai rengiamas festivalis tapo neatsiejama Afrikos kultūrinio gyvenimo dalimi. Bienalės metu visuomenei suteikiama galimybė pažinti pasaulines šokio tendencijas ne tik stebint spektaklius, bet ir lankantis įvairiuose renginiuose. Festivalio metu veiks keletas parodų, bus demonstruojami šokio filmai, organizuojamos meistriškumo pamokos vaikams ir suaugusiems. Jų metu savo žiniomis dalinsis ir LMTA Šokio ir judesio katedros atstovai.

Šokio teatro AIROS kūrybinės komandos laukia ne tik atsakingas pasirodymas, bet ir jaudinantis susitikimas su Germaine Acogny. Senegalo choreografė ir šokėja, pedagogė, kelių šokio mokyklų Senegale ir Prancūzijoje įkūrėja, už kūrybinę ir visuomeninę veiklą apdovanota Prancūzijos meno ir literatūros ordino kavalieriaus bei Senegalo Respublikos Nacionaliniu „Lionׅ“ ordino Riterio titulu, daugiau nei prieš dešimtmetį viešėjo Lietuvoje. „Prieš dvyliką metų mūsų susitikimas su Germaine Acogny vyko LMTA šokio auditorijoje. Prie šio nuoširdaus pokalbio mintimis aš dažnai sugrįždavau, tad nekantriai laukiu susitikimo su Germaine jos įkurtoje mokykoje „Ecole de Sable“ Dakare, – sakė Aira Naginevičiūtė.

Lietuviškame šokio spektaklyje „Melancholijos bokštai“ poetinėmis metaforomis kalbama apie žmogaus sielos tamsą ir šviesą, kūrėjo egzistencinę pilnatvę ir ištvermę. Tokia yra ir IX KAAY FECC bienalės pagrindinė tema.

207 05 18

 
 
Kalendorius
 
Gruodis 2017
PATKPnŠS
     1 2 3
4 5 6 7 8 910
11121314151617
18192021222324
25262728293031