Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
 
 

Naujienos

 
Europos „Misterio dokumentikos“ – Tue Steeno Müllerio – meistriškumo kursai LMTA
2017 - 09 - 12  09.00 val.

Lietuvos muzikos ir teatro akademija kviečia į žymaus pedagogo ir kino eksperto Tue Steeno Müllerio (Danija) intensyvius kursus. Jie vyks rugsėjo 11–15 d. nuo 9.00 iki 16.15 val. LMTA Kino salėje (Kosciuškos g. 12).  

Tue Steenas Mülleris – žymus pedagas, kino ekspertas, kino kritikas ir prodiuseris, Europos dokumentinio kino tinklo (European Documentary Network, EDN) įkūrėjas bei Lietuvos dokumentinio kino skleidėjas. Jis daugiau nei 20 metų dirbo Danijos kino taryboje, globojo trumpametražių ir dokumentinių filmų gamybą, vėliau – filmų sklaidos programą. Jis yra vienas iš „Balticum“ festivalio įkūrėjų, „Filmkontakt Nord“ ir „Documentary of the EU“ steigėjų. 1996 m. įkūręs Europos dokumentinio kino tinkle, vadovavo šiai organizacijai iki 2005 m. Tue Steenas Mülleris yra daugelio Europos trumpametražių ir dokumentinių filmų festivalių žiuri narys. 2013 m. apdovanotas EDN prizu už „Gyvenimo nuopelnus Europos dokumentiniam kinui“. Mokymo programų Archidoc, EAVE, ZagrebDOXPro ir Discovery Campus vadovas. Europoje Tue Steenas Mülleris vadinamas „Misteriu Dokumentika“.

Tue Steeno Müllerio ilgamečio, nuoseklaus darbo, propaguojant pasaulio, o taip pat ir lietuvišką dokumentinį kiną pasaulyje, pasekoje įvyko didžiulis proveržis tarptautinėje dokumentikos arenoje. Lietuvos dokumentinis kinas ne tik buvo pastebėtas, bet ir aukštai įvertintas ir iki šiol vertinamas pasauliniame kontekste. 1989 metais jo įkurtas tarptautinis dokumentinio ir animacinio kino festivalis „Balticum“ atvėrė pirmąjį ir svarbiausią lietuviško poetinio kino „langą į Europą“. Daugeliui būtent Bornholmas tapo vėlesnio tarptautinio pripažinimo platforma. Tue Steenas Mülleris ir šiandieną, kaip prieš dvidešimt penkerius metus, aktyviai dalyvauja skleisdamas ir propaguodamas Lietuvos kiną. 

Kiekvienais metais Tue Steenas Mülleris atvyksta į Lietuvą atrinkti filmų svarbiausiems Europos dokumentinio kino festivaliams Leipcige (Vokietija), Nione (Šveicarija) ir Belgrade (Serbija). Tue Steeno Müllerio dėka lietuviško dokumentinio kino retrospektyvoms buvo atvertos prestižiškiausių kino festivalių durys – tokių kaip Leipcigo, Zagrebo DOX, Florencijos Dox Popoli, Paryžiaus modernaus meno šventovės Georges’o Pompidou kultūros centro ir daugelio kitų festivalių.

Tue Steeno Müllerio redaguojamas internetinis puslapis „Filmkommentaren“, kurį skaito turbūt visi Europos kino profesionalai, niekada nepamiršta pristatyti naujų lietuviškų filmų ir naujų autorių.

2016 m. už indėlį į kino dokumentiką LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė Tue Steeną Müllerį apdovanojo ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi.

Tue Steeno Müllerio vizitą finansuoja Švietimo ir mainų paramos fondas ir Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

 
 
Kalendorius
 
Gruodis 2017
PATKPnŠS
     1 2 3
4 5 6 7 8 910
11121314151617
18192021222324
25262728293031