Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
 
 

Naujienos

 
Jaunieji LMTA tyrėjai – mokslo renginyje Bergene
2017 - 11 - 07  09.00 val.
image21
image22

Spalio 30–lapkričio 3 d. Vakarų Norvegijos taikomųjų mokslų universitete Bergene vyko intensyvūs kursai ir konferencija „Music Education: Identity, Citizenship and Community“ („Muzikos edukacija: tapatybė, pilietybė ir bendruomenė“), skirta Šiaurės ir Baltijos šalių universitetų muzikos edukologijos magistrantūros programų studentams.

„Nordplus NNME“ tinklo 20-mečiui skirtas renginys sukvietė Danijos, Švedijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos aukštųjų muzikos mokyklų studentų ir dėstytojų komandą bendram darbui ir diskusijai aktualiais muzikos ugdymo Europoje klausimais. Lietuvos muzikos ir teatro akademiją atstovavo Pedagogikos katedros magistrantės Ramunė Šerepkaitė, Karolina Jankauskienė ir „Nordplus NNME“ tinklo koordinatorė doc. dr. Giedrė Gabnytė.

Intensyvių kursų metu dalyviai išklausė 6 plenarinius pranešimus, juos aptarė ir reflektavo diskusijų grupėse. Renginio kulminacija tapo viešos studentų mokslo darbų prezentacijos, kurių metų jaunieji tyrėjai pristatė magistro darbų projektus, atsakinėjo į pateiktus klausimus, dalyvavo mokslinėje diskusijoje. Prezentacijas apibendrino dėstytojų komentarai bei vertingos rekomendacijos tolesniems magistro darbų rengimo etapams.

Renginio metu vykusio „Nordplus NNME“ tinklo koordinatorių susitikime buvo sudaryta kitais metais Helsinkyje vyksiančių intensyvių kursų ir konferencijos „Pushing Borders: Beyond Traditional Venues of Music Education“ („Be sienų: keičiant tradicines muzikos mokymo aplinkas“) programa. Jau tradiciniu tapusio renginio organizatoriai pabrėžė, kad galimybė jauniesiems tyrėjams prisistatyti tarptautinėje erdvėje – ne tik tarpkultūrinio akiračio plėtra, bet ir reikšminga patirtis plėtojant jų tiriamuosius gebėjimus.

Giedrė Gabnytė

 
 
 
Kalendorius
 
Lapkritis 2017
PATKPnŠS
   1 2 3 4 5
6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
27282930