Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
 
 

Naujienos

 
Paskelbti CILECT apdovanojimų laimėtojai
2017 - 11 - 13  10.30 val.

Tarptautinė aukštųjų kino ir medijų mokyklų asociacija CILECT kasmet skelbia geriausius aukštųjų kino mokyklų studentų filmus vaidybinio, dokumentinio ir animacinio kino kategorijose.

Šiais metais 5 kontinentuose balsavę kino mokyklų studentai ir pedagogai pasirinko šiuos kino mokyklų filmus.


Vaidybiniai filmai

Pirma vieta atiteko filmui „When Grey Is a Colour“ (NFA/Nyderlandai), kuris surinko 85 balsavusių už jį mokyklų balus.

Antrą ir trečią vietas pasidalino du filmai – „Naktis Tokoriki“ (UNATC/Rumunija) ir „Saldžioji Maddie Stone“ (NFTS/JK), surinkę po 75 balsus.

Ketvirtoji vieta atiteko filmui „All of Us“ (HMS/Vokietija), už kurį balsavo 70 mokyklų. Penktoji vieta skirta filmui „Decalb Elementary“ (UCLA/JAV), surinkusiam 66 taškus.


Dokumentiniai filmai

Dokumentinio kino kategorijoje pirmoji vieta atiteko Nyderlandų mokyklos (NFA) filmui „The Origin of Trouble“, surinkusiam 56 taškus. Tel Avivo universiteto (TAU) atstovas už filmą „Pati gražiausia moteris“ pelnė 43 taškus ir užėmė antrą vietą. DIC mokykla iš Meksikos už filmą „Aurelia ir Pedro“ pasidalino trečią ir ketvirtą vietas su HFF mokykla (Vokietija), konkursui pateikusiai filmą „Tarfala“. Šie filmai surinko kiekvienas po 23 balus.


Animaciniai filmai

Animacinių filmų kategorijoje pirmą ir antrą vietą pasidalino po vienodą balų skaičių surinkę filmai „Meilės istorija“ FTS (JK) ir „Once Upon a Line“ (USC/JAV). Trečią vietą pelnė PWSFTViT/Lenkija filmukas „Katytė“ (47 taškai).

Lietuvos muzikos ir teatro akademija „CILECT Prize“ konkursui buvo pateikusi bendruomenės išrinktus vaidybinio ir dokumentinio filmo kategorijose du filmus. Tai Lauryno Bareišos vaidybinis filmas „Kupranugaris“ ir Živilės Mičiulytės dokumentinis filmas „Žana“.  

Visi filmai laimėtojai tradiciškai rodomi metinio CILECT kongreso metu. Šiemet jis vyko Ciuriche (Šveicarija) spalio 24-27 dienomis. Konkursui buvo pateikta 128 mokyklų filmai, o kantrybės visus filmus peržiūrėti ir balsuoti turėjo 114 mokyklų.


Geriausi filmai buvo išrinkti dalyvaujant balsavime daugumai CILECT mokyklų. Praeitais metais LMTA kaip CILECT naujokė filmų atrankoje ir balsavime dalyvavo gana pasyviai. Tad kviečiame visus bendruomenės narius paskelbus naują konkursą žiūrėti filmus ir aktyviai balsuoti.

Visų mokyklų 2016 metų filmus galima peržiūrėti LMTA. Kreiptis į Kino ir TV studijos administratorę Jurgą Gluskinienę:  jurga.gluskiniene@lmta.lt.

 
 
Kalendorius
 
Lapkritis 2017
PATKPnŠS
   1 2 3 4 5
6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
27282930