Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
 
 

GARSO REŽISŪRA

 

 

Kodėl verta rinktis LMTA?

- LMTA sutelkti ryškiausi Lietuvos kino ir televizijos garso režisūros bei garso įrašų studijų specialistai, pedagogai;
priėmimo reikalavimai į LMTA Garso režisūros studijų programą yra specifiniai ir aukštesni nei kitose panašios pakraipos specialistus rengiančiuose Lietuvos aukštosiose mokyklose, todėl į LMTA priimami gabiausi ir geriausiai pasirengę abiturientai;
LMTA rengia garso režisierius – muzikus, galinčius dirbti su partitūra ir specializuotis nepriekaištingai ir kūrybiškai įrašant klasikinę muziką – nuo kamerinės iki simfoninės ir sceninių veikalų.

Koks yra šios studijų programos tikslas?

Garso režisūros studijų programos tikslas yra parengti garso režisierius, gebančius kokybiškai įrašyti, perrašyti, skaitmenizuoti, rekonstruoti, restauruoti, redaguoti, apdoroti, transformuoti ir dislokuoti muziką, garsus bei tekstą, įgarsinti renginius, TV ir radijo laidas, filmus bei kitus audiovizualinius kūrinius, transliuoti ir tinkamai parengti įrašus transliavimui bei leidybai, kūrybiškai realizuoti kompozitoriaus, režisieriaus, dramaturgo idėjas, siūlyti savitus garsinius
sprendimus. Bakalauro studijų programos pagrindą sudaro praktinių meninių įgūdžių lavinimas, garso režisūros įgūdžių ir patirties kaupimas. Integruotai dėstomi garso režisūros teorijos ir praktikos dalykai skatina skirtingai analizuoti ir vertinti garso režisūros meninius reiškinius ir produkciją, kritiškai mąstyti ir dirbti savarankiškai. Bendrųjų universitetinių dalykų studijomis ugdoma erudicija, komunikaciniai ir kiti gebėjimai.

Kokios yra šios studijų programos specializacijos?

Šioje studijų programoje specializacijų nėra.

Koks kvalifikacinis laipsnis suteikiamas baigus šią studijų programą?

- Muzikos technologijų ir industrijos bakalauras.


Kokie pedagogai dėsto šioje studijų programoje?

Didžioji dalis Garso režisūros studijų programos dėstytojų yra žinomi Lietuvoje menininkai, aktyviai vykdantys organizacinę, švietėjišką veiklą Lietuvoje ir užsienyje. Dėstytojai turi pakankamą tarptautinio bendradarbiavimo patirtį, paremtą asmeninėmis iniciatyvomis, nuolat palaiko ryšius su užsienio aukštosiomis mokyklomis, aktyviai dalyvauja seminaruose, darbo stovyklose bei festivaliuose. Dėstytojų kvalifikaciją apsprendžia ne tik moksliniai kvalifikacijos įvertinimai, bet ir kūrybiniai procesai, jų įvertinimai Lietuvos bei tarptautiniuose kultūros terpėse. Darbui reikalingą kvalifikaciją liudija ir tinkamas dėstytojų išsilavinimas, ilgametė praktinė patirtis šioje srityje, aktyvi meninė veikla: dėstytojai yra praktikai, aktyviai dirbantys garso įrašų studijose, filmų gamybos kompanijose, televizijoje, įvairiuose audiovizualinio meno projektuose, skaito pranešimus, veda paskaitas ir seminarus viename iš ryškiausių LMTA Kino ir TV mokomosios studijos projektų „Vasaros media studija“. Katedros pedagogai yra parengę įvairių metodinių priemonių: metodinės literatūros, CD, DVD.

Informaciją apie dėstytytojų kvalifikaciją rasti galite Kino ir televizijos katedros puslapyje.

Kokią meninę veiklą pėtoja studentai?

Garso režisūros studijų programos studentų darbai jau studijų metais yra dažni studentiškų kino festivalių laureatai, apdovanoti įvairiomis premijomis bei prizais. Studentams sudaromos sąlygos dalyvauti mainų programose (Erasmus, Nordplus), kaupiama ir skelbiama informacija apie meistriškumo kursus, konkursus, festivalius, vasaros akademijas. Dėstytojai, itin aktyviai besireiškiantys meninėje ir profesinėje veikloje, į šią veiklą įtraukia ir savo studentus (kartu su studentais rengia bendrus projektus). Taip dar studijų metais yra formuojama labai reikalinga būsimai meninei karjerai profesinė patirtis.

Kokie pagrindiniai priėmimo į šią studijų programą reikalavimai?

Norint studijuoti šią studijų programą, reikia turėti vidurinį išsilavinimą ir LMTA nustatyta tvarka išlaikyti stojamąjį egzaminą, kurį sudaro muzikos kalbos žinių patikrinimas ir pokalbis pasirinktos studijų programos klausimais. Naujausia informacija apie priėmimą skelbiama www.lamabpo.lt ir www.lmta.lt/lt/priemimas-1

Stojamojo egzamino reikalavimai.

Kokiose pakopose galima studijuoti šią studijų programą?

Šios studijų programos pirmosios pakopos (bakalauro) absolventai gali tęsti studijas muzikos krypties antrosios pakopos (magistrantūros) programose. Magistrantai tobulina bakalauro studijose įgytas garso režisieriaus kompetencijas, derindami meno praktikos studijas su meno tyrimais.

Kokios yra įsidarbinimo perspektyvos?

Muzikos technologijų ir industrijos bakalauro/magistro laipsnį įgiję asmenys gali dirbti kultūros ir švietimo įstaigose, meno kolektyvuose, audiovizualinių menų sektoriuje, taip pat savarankiškai reikštis kūrybinėje, meninėje profesinėje veikloje.

 
 
Kalendorius
 
Gruodis 2017
PATKPnŠS
     1 2 3
4 5 6 7 8 910
11121314151617
18192021222324
25262728293031