Stojantiesiems Studentams Darbuotojams

naujienos

2019.12.05

Baigiamas rengti ilgalaikės LMTA strategijos 2020-2030 projektas

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos 2013 m. parengtoje ir patvirtintoje strategijoje Akademija‘2020 įtvirtinta  vizija „Akademija‘2020 – atvira ir dinamiška studijų, meno ir mokslo erdvė, kurianti muzikos, teatro, šokio ir kino ateitį“ ir numatyti siekiai jau duoda rezultatus. Projektuojamas naujas, specialiems muzikos, teatro, kino ir šokio studijų poreikiams pritaikytas naujas Akademijos miestelis Olandų gatvėje. Prisijungtas Klaipėdos fakultetas sustiprino Akademijos pozicijas Lietuvoje.

Pernai pradėta ruoštis naujos strategijos, atliepiančios LMTA misiją ir kuriančios naują veiklos viziją, rengimui. Poreikiams nustatyti ir situacijai apžvelgti buvo surengti šeši susitikimai su Akademijos bendruomene. Strategijos projektui parengti buvo sudaryta darbo grupė. Strateginių prioritetų nustatymo procese aktyvai dirbo LMTA taryba ir senatas. Strategijos projekto dokumentas jau buvo svarstytas senate ir taryboje.

Nauja strategija pristatoma su nauja,  į Akademijos bendruomenę sutelkta vizija: „LMTA‘2030: atvira ir kūrybiška akademinė meno ir mokslo bendruomenė, inspiruojanti kultūros proveržius ir kurianti vertes“. Gruodžio mėnesį strategijos projektas pristatomas LMTA darbuotojams ir studentams. Vyks vieši dokumento svarstymai. Su strategijos LMTA‘2030 dokumentu galima susipažinti ČIA. Pastebėjimus ir siūlymus prašome siųsti adresu: kokybe@lmta.lt.

Strategiją numatoma gruodžio pabaigoje pateikti tvirtinti LMTA tarybai. 

Rengiami strategijos vieši aptarimai su Akademijos bendruomene: 

  • Gruodžio 4 d. 15 val. Kongresų rūmų 219 aud. – susitikimas su studentais
  • Gruodžio 9 d. 9 val. Centrinių rūmų J. Karoso salėje – aptarimas su administracijos darbuotojais
  • Gruodžio 11 d. 14.30 val. Centrinių rūmų J. Karoso salėje – strategijos pristatymas dėstytojams
  • Gruodžio 12 d. 11.00 val. Klaipėdos fakultete – susitikimas su Klaipėdos fakulteto darbuotojais ir studentais

LMTA informacija 
2019 12 02 / papildyta 2019 12 04

2019.12.05

Paskirtos Dominikonų stipendijos dviem Muzikos fakulteto studentams

Naujai įsteigta Dominikonų stipendija (steigėjas – Pamokslininkų ordino (Dominikonai) Vilniaus Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo vienuolynas) 2019 m. gruodžio 4 d. nutarimu paskirta dviem Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos fakulteto studentams.

Stipendija skirta Styginių instrumentų katedros arfos klasėje studijuojančiai Justinai Varkulevičiūtei (B3) ir Džiazo katedros fortepijono klasėje studijuojančiam Raigardui Daraganui (B4).

Stipendijos dydis – 100 eurų per mėnesį. Dominikonų stipendija bus mokama kas mėnesį visus studijų metus. 

LMTA informacija 
2019 12 05

 

2019.12.04

Akademijoje – Eduardo Balsio šimtmečiui skirta „Balsiada“

Artėjant tikrajai XX a. lietuvių muzikos klasiko, kompozitoriaus ir pedagogo Eduardo Balsio gimtadienio datai, Lietuvos muzikos ir teatro akademija atiduoda duoklę savo garbiam profesoriui ir gruodžio 4–5 d. kviečia į renginių maratoną „Balsiada“. Įvairias LMTA Centrinių rūmų erdves užpildys atviri koncertai, filmų peržiūros, muzikos kūrinių premjeros, edukaciniai renginiai ir diskusijos. 

Tikrąjį Eduardo Balsio (1919–1984) šimtmetį švęsime gruodžio 20 d., tačiau visi šie metai skirti šio universalaus ir daugiaplaniško kompozitoriaus jubiliejui. O Lietuvos muzikos ir teatro akademija, jau kurį laiką mininti savo ilgamečio kompozicijos profesoriaus sukaktį įvairiais projektais ir programomis, šventės kulminaciją sutelkė į gruodžio 4 ir 5 d. numatytus renginius. 

Gruodžio 4 d. 14 val. muzikologas Viktoras Gerulaitis ir LMTA Simfoninis orkestras, diriguojamas Martyno Staškaus, kviečia į atvirą orkestro repeticiją – paskaitą LMTA Didžiojoje salėje. Su Eduardu Balsiu, kaip mokytoju, supažindins 16 val. LMTA Muzikos inovacijų ir studijų centro Garso sferoje vyksianti diskusija „Kūrybos pamoka pas Eduardą Balsį“ su buvusiais kompozitoriaus mokiniais, šiandien – žinomais muzikos kūrėjais Algirdu Martinaičiu ir Arūnu Navaku.

Vakaro koncerte 20 val. LMTA Garso sferoje klausytojams bus pristatomi reaktualizuoti Eduardo Balsio kūriniai erdvinei garso sferai. Tai – naujai skambančios originalios E. Balsio kompozicijos bei šiuolaikinės muzikos kūrėjų – Ričardo Kabelio, Mantauto Krukausko, Gintaro Samsono, A. Navako ir A. Martinaičio atliktos E. Balsio kūrinių rekompozicijos, atliekamos elektrinių styginių kvarteto.

Gruodžio 5 d. LMTA tęsia „Balsiados“ maratoną, primindama apie dar vieną Eduardo Balsio kūrybos kryptį – kino muziką. 16 val. LMTA Balkono teatre kompozitorius Mindaugas Urbaitis ir kino kritikė Rasa Paukštytė pristatys režisieriaus Vytauto Mikalausko filmą „Žydrasis horizontas“ (1957) ir jam kurtą E. Balsio garso takelį. Nuo 19 val. LMTA antro aukšto fojė prie Balkono teatro veiks nuo rugsėjo mėn. vykusių kūrybinių dirbtuvių „Eduardo Balsio muzika kine“ rezultatų (kino filmų ištraukų ir joms naujai sukurtų garso takelių) ekspozicija.

Gruodžio 5-osios vakarą, 18 val., Didžiojoje salėje skambės LMTA simfoninio orkestro atliekami žinomi E. Balsio orkestriniai kūriniai: poema styginių orkestrui „Jūros atspindžiai“, Koncertas smuikui ir orkestrui Nr. 1 bei fragmentai iš baleto „Eglė žalčių karalienė“. Grieš solistai Klementina Venciūte, Agne Pilkauskaitė, Marija Pranskutė (smuikai), Deividas Dumčius (violončelė), diriguos orkestro meno vadovas Martynas Staškus.

Renginių ciklą užbaigs „afterBALSYS“ – Eduardo Balsio populiariųjų estrados dainų „Elektrėnų žiburiai“, „Senas jūrininkas“, „Habanera“ ir kitų rekompozicijos, sukurtos elektroninės muzikos kūrėjų – Ryčio Koreniuko, Marijos Paškevičiūtės, Andriaus Šiūrio, Mantauto Krukausko (Covarnis) ir Kristupo Giko.

„Tarp daugybės unikalių kūrybos bruožų, Balsio muzikoje man ypač gražu nenuspėjamumas, kuris dažnai pasireiškia dramatiškais muzikinės minties pokyčiais, nukreipiant muzikos eigą naujais keliais ar suteikiant jai visai naujas reikšmes. Toks muzikos dinamiškumas lengvai įtraukia klausytoją kartu keliauti su muzikiniu naratyvu. Jaučiasi, jog jis buvo labai atviras kompozitorius, ieškantis, randantis ir priimantis naujus garsynus bei muzikines išraiškas“, – mintimis dalinasi vienas iš vakaro autorių Kristupas Gikas.

Visi renginiai yra atviri ir nemokami.

LMTA informacija
2019 12 02


PROGRAMA

BALSIADA

2019 m. gruodžio 4–5 d. 
Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Centriniuose rūmuose (Gedimino pr. 42, Vilnius)

2019 m. gruodžio 4 d., trečiadienį

14 val. (LMTA Didžiojoje salėje) 
LMTA Simfoninio orkestro atvira paskaita-repeticija 
Lektorius muzikologas Viktoras Gerulaitis 
Dirigentas Martynas Staškus 
Programoje: Eduardo Balsio kūriniai simfoniniam orkestrui

16 val. (LMTA Erdvinio garso sferoje) 
Diskusija „Kūrybos pamoka pas Eduardą Balsį“ 
Dalyvauja: Eduardo Balsio mokiniai – Arūnas Navakas ir Algirdas Martinaitis 
Diskusijos moderatorius kompozitorius Mantautas Krukauskas

20 val. (LMTA Erdvinio garso sferoje) 
Sferinės muzikos koncertas 
Eduardo Balsio kūrinių reaktualizavimas erdvėje 
Programoje: Arūno Navako „Išardytas solo“ (2019), Gintaro Samsono „Fauno popietės poilsis prie Baltijos jūros, prisiklausius Balsio“ (2019), Mantauto Krukausko „Jūros atspindžių atspindžiai“ (2019), Ričardo Kabelio „Balsys-Hába-Habanera“ (2019), Algirdo Martinaičio „Nelieskite. Himnas varlei“ (2019) erdvinio garso sferai 
Dalyvauja elektrinių styginių kvartetas: Ingrida Rupaitė (el. smuikas), Inga Kuizinaitė (el. smuikas), Mintautas Kriščiūnas (el. altas), Povilas Jacunskas (el. violončelė) 

2019 m. gruodžio 5 d., ketvirtadienį 

16 val. (LMTA Balkono teatre) 
Kino filmo „Žydrasis horizontas“ peržiūra 
Režisierius Vytautas Mikalauskas, kompozitorius Eduardas Balsys (1957) 
Filmą pristato kompozitorius Mindaugas Urbaitis ir kino kritikė Rasa Paukštytė

18 val. (LMTA Didžiojoje salėje) 
Simfoninės muzikos koncertas 
Programoje – Eduardo Balsio kūriniai: 
Poema styginių orkestrui „Jūros atspindžiai“ 
Koncertas smuikui ir orkestrui Nr. 1 
Du fragmentai iš baleto „Eglė žalčių karalienė“ styginių orkestrui (aranžuotė violončelei ir styginių orkestrui Davido Geringo) 
Dirigentas Martynas Staškus 
Solistai: Klementina Venciūtė (smuikas), Agnė Pilkauskaitė (smuikas), Marija Pranskutė (smuikas), Deividas Dumčius (violončelė) 
Koncerto vedėja Lukrecija Stonkutė

19.30 val. (LMTA Balkono teatre) 
afterBALSYS 
afterBALSYS – tai atsigręžimas į šiek tiek primirštą Eduardo Balsio kūrybos kryptį – populiariosios muzikos dainas, jų perteikimas nauju formatu, per jaunesniųjų kartų kūrėjų prizmę 
Rekompozicijų autoriai: Andrius Šiūrys, Rytis Koreniukas, Maria Paškevičiūtė, Kristupas Gikas, Covarnis 
Atlikėjai: Paulina Simutytė (vokalas), Justinas Žilys (el. gitara), Mantvydas Pranulis (trimitas), Džiugas Daugirda (perkusija), Vladas Zacharov (kontrabosas)

Nuo 19 val. (II aukšto fojė prie Balkono teatro) 
Eduardo Balsio kino muzikos rekompozicijos 
Kūrybinių dirbtuvių „Eduardo Balsio muzika kine“ rezultatų (kino filmų ištraukų ir joms naujai sukurtų garso takelių) ekspozicija 
Garso takelių autoriai: Laurynas Kamarauskas, Rūta Girnytė, Povilas Strumila, Marius Pakštas 

Visi renginiai nemokami. Maloniai kviečiame!

Renginių organizatorius: Lietuvos muzikos ir teatro akademija 
Renginius dalinai finansuoja: Lietuvos kultūros taryba
Partneriai: VšĮ „Ars & Sonoris“, Lietuvos muzikos informacijos centras, Lietuvos kompozitorių sąjunga

2019.12.02

Lietuvos kompozitorių kamerinės muzikos atlikimo konkurso rezultatai

Lapkričio 30 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje įvyko XIX tarptautinis Lietuvos kompozitorių kamerinės muzikos atlikimo konkursas, skirtas kompozitoriaus Eduardo Balsio 100-osioms gimimo metinėms. 

Konkurso dalyvius vertino komisija: prof. Raimondas Butvila (pirmininkas), kompozitorius Algirdas Martinaitis, prof. Sergejus Okruško, doc. Edmundas Kulikauskas, doc. Andrius Puplauskis. 

Seikiname konkurso laureatus, diplomantus ir ansamblius konkursui parengusius pedagogus! 


Konkurso rezultatai:  

I vieta ir Specialus Eduardo Balsio fondo prizas 
Vincas Bačius (kontrabosas) 
Jonas Šopa (fortepijonas) 
Doc. dr. Indrės Baikštytės klasė

II vieta 
Marija Pranskutė (smuikas) 
Agata Ursul (smuikas) 
Simonas Laučka (altas) 
Deividas Dumčius (violončelė) 
Prof. Augustino Vasiliausko klasė

III vieta 
Agnė Ivanauskaitė (obojus) 
Paula Bagotyriūtė (fortepijonas) 
Doc. dr. Indrės Baikštytės klasė

Diplomai 
Toke Daniel Hansenius (smuikas) 
Silke Kirstine Ekmann Kidholm (smuikas) 
Martynas Vytas (altas) 
Gintarė Kaminskaitė (violončelė) 
Prof. Audronės Pšibilskienės klasė

Evald Masalski (altinis saksofonas) 
Julian Germanovič (fortepijonas) 
Prof. Dalios Balsytės klasė 

Milda Vaičiulytė (smuikas) 
Dainora Laukžemytė (fortepijonas) 
Doc. Vaidos Paukštienės klasė 

Brigita Pažerauskaitė (smuikas) 
Liudmila Mešenina (fortepijonas) 
Doc. Ingos Gylytės klasė 

LMTA Kamerinio ansamblio katedra 
2019 12 02

2019.12.01

Tarptautinis tęstinis projektas „OPERA + LIED 2019“

2019 m. gruodžio 2–5 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vyksta tarptautinis projektas „OPERA + LIED“, kuriame dalyvauja LMTA Koncertmeisterio ir Dainavimo katedrų bei Jeano Sibelijaus muzikos akademijos (Suomija) Operos katedros pedagogai ir studentai.

Tai jau antrasis projektas, tęsiantis gražią LMTA Koncertmeisterio katedros ir J. Sibelijaus muzikos akademijos Operos katedros, rengiančios operos koncertmeisterius (coucher), bendradabiavimo tradiciją.

Pirmasis projektas įvyko 2018 m. Helsinkyje, jame dalyvavo SIBA studijuojantys 6 dainininkai ir 6 LMTA pianistai koncertmeisteriai bei 4 abiejų mokyklų pedagogai.

Šiais metais į projektą įsijungė ir LMTA dainavimo katedros studentai bei J. Sibelijaus akademijos operos koncertmeisterius (coucher). Projekte dalyvaus 10 LMTA ir J. Sibelijaus muzikos akademijos studentų – 5 dainininkai ir 5 pianistai koncertmeisteriai bei  6 profesoriai, po 3 pedagogus iš kiekvienos mokyklos.

Projekto metu vyks interpretacijos meistriškumo kursai bei kūrybinės dirbtuvės, kurias ves J. Sibelijaus muzikos akademijos profesoriai Kristian Attila, Markus Lehtinen, Tuula-Marja Tuomela-Nyman, LMTA profesoriai Irena Uss-Armonienė, Nijolė Ralytė ir Audronė Kisieliūtė.

Kursai vyks vienu metu keliose erdvėse: gruodžio 2 d. 15–17 val. ir gruodžio 3 d. 11–13 val. J. Karoso salėje, auditorijose Nr. 1206, 1127 ir 1218.

Pedagogai dalinsis savo pedagogine ir kūrybine patirtimi kūrybinėse dirbtuvėse gruodžio 2 d. 18 val. ir gruodžio 3 d. 15 val. J. Karoso salėje.  

Projektą vainikuos Baigiamasis projekto dalyvių koncertas J. Karoso salėje gruodžio 4 d. 18.00 val. Jame dalyvaus projekto metu suformuoti 5 tarptautiniai duetai:

Minna-Leena Lahti (sopranas, SIBA)
Saulė Augustina  Žostautaitė (fortepijonas, LMTA)

Isabella Shaw (mecosopranas, SIBA)
Julijan Germanovič (fortepijonas, LMTA)

Rachel McIntosh (mecosopranas, SIBA)
Jolanta Klenovska (fortepijonas, LMTA)

Kamilė Balabonaitė  (sopranas, LMTA)
Elias Miettinen (fortepijonas, SIBA)

Simonas Strazdas (bosas– baritonas, LMTA)
Yixing Zhang (fortepijonas, SIBA)

Programoje skambės suomių, vokiečių, rusų, italų ir kt. kompozitorių kūriniai.

Maloniai kviečiame!

Prof. Irena Uss-Armonienė 
LMTA Koncertmeisterio katedra 
2019 12 02 

2019.11.28

Pasirašyta sutartis dėl Dominikonų stipendijos

2019 m. lapkričio 28 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pasirašyta sutartis su Pamokslininkų ordino Dominikonų Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo vienuolynu dėl stipendijos socialiai remtiniems Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos fakulteto studentams.

Sutartį pasirašė LMTA rektorius prof. Zbignevas Ibelgauptas ir Vilniaus vienuolyno prioras br. Jacek Szpreglewski OP. Taip pat dalyvavo br. Mindaugas Slapšinskas OP bei LMTA prorektorės prof. dr. Ramunė Marcinkevičiūtė ir doc. dr. Judita Žukienė.

Stipendija įsteigta vienuolyno iniciatyva. Dominikonų stipendija skiriama dviem studentams, studijuojantiems LMTA Muzikos fakultete muzikos studijų krypties bakalauro ar magistrantūros pakopų studijų programose. Stipendijos dydis – 100 eurų per mėnesį. Ji bus mokama kas mėnesį visus studijų metus.

Studentas, norintis gauti Dominikonų stipendiją, iki š. m. lapkričio 30 dienos LMTA Muzikos fakulteto dekanate pateikia prašymą (prašymo formą rasite čia) stipendijai gauti. Plačiau.

LMTA informacija
2019 11 28 

2019.11.26

M. K. Čiurlionio draugija steigia metinę paskatą-stipendiją

M. K. Čiurlionio draugija steigia naują metinę paskatą-stipendiją jauniesiems kūrėjams.

Numatoma, jog kasmet bus skiriamos dvi paskatos-stipendijos: po vieną Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) ir Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentams. Šiais metais stipendija-paskata LMTA skiriama Kompozicijos katedros, VDA – vaizduojamųjų menų (Tapybos, Grafikos arba Skulptūros) katedrų studentams.

Paskatos-stipendijos dydis yra 5000 eurų, trukmė – 12 mėnesių. Stipendija išmokama kas mėnesį lygiomis dalimis.

Paraiškas paskatai-stipendijai gali teikti jaunieji menininkai, bakalauro arba magistro programos studentai. Paraiškų laukiama iki sausio 6 d. el. pašto adresu menas@lmta.lt.

Paraiškos forma

Stipendijos skyrimo tvarka

LMTA informacija
2019 11 26 

 

 

Renginiai

2019/12/05

ADVENTO VAKARAS

2019 m. gruodžio 5 d., pirmadienį, 18.30 val.

Vilnius Šv. Arkangelo Rapolo bažnyčia (Šnipiškių g. 1, Vilnius) 

ADVENTO VAKARAS

Atlikėjai: Salomėja Petronytė (sopranas), Aistė Bružaitė (kanklės), Renata Marcinkutė Lesieur (vargonai)

VDU Švietimo akademijos choras AVE VITA (meno vadovas K. Barisas, chormeisterė G. Barisaitė)

Solistė: Aušra Čepanonė

Skaitovai: LMTA ir VDA kapelionas kunigas Dovydas Grigaliūnas ir Kristina Valentonienė

Programa: Advento ir Kalėdinė muzika, giesmės ir skaitymai. Jaukioje aplinkoje dalysimės kalėdaičiais.

Nemokamai. Maloniai kviečiame!

2019/12/07

RESPUBLIKINIS JAUNŲJŲ ATLIKĖJŲ FESTIVALIS „VILNIAUS FANFAROS“

2019 m. gruodžio 7 d., šeštadienį, 11 val. 

LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

RESPUBLIKINIS JAUNŲJŲ ATLIKĖJŲ FESTIVALIS „VILNIAUS FANFAROS“

PROGRAMA

11 val.
Festivalio dalyvius sveikina varinių pučiamųjų kvintetas „Amber Brass“ 
Dalyvauja ansambliai iš Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos, Vilniaus B. Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos, Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatorijos, Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokyklos, Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos, Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos, Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos, Pabradės meno mokyklos

13.30 val. 
Festivalio dalyvių apdovanojimai
Dalyvauja varinių pučiamųjų kvintetas „Brasspalvos“

Renginį veda Edita Jauniškienė

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame! 

2019/12/09

PROF. RŪTOS LIPINAITYTĖS STUDENTŲ IR MOKINIŲ KONCERTAS

2019 m. gruodžio 9 d., pirmadienį, 18 val.

LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

PROF. RŪTOS LIPINAITYTĖS STUDENTŲ IR MOKINIŲ KONCERTAS

Dalyviai:
Monika Čepytė
Marija Pranskutė
Kristijonas Pūtys
Laura Staponkutė
Klementina Venciūtė
Saulė Buikaitė (M. K. Čiurlionio menų mokykla, 11 kl.)
Ugnė-Liepa Žuklytė (Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokykla, 12 kl.)

Koncertmeisteriai:
Jurga Budrevičiūtė
Eglė Kižytė-Ramonienė
Simas Minkevičius

Arcangelo Corelli (1653-1713)
Sonata smuikui solo La Folia d-moll Nr. 12, Op. 5
Atl. Kristijonas PŪTYS (I k.)
Jurga Budrevičiūtė (fortepijonas)

Henry Eccles (1670-1742)
Sonata Nr. 11 g-moll
I d. Grave
Henryk Wieniawski (1835-1880)
Variacijos originalia tema smuikui ir fortepijonui, Op. 15
Atl. Saulė BUIKAITĖ (11 kl.)
Simas Minkevičius (fortepijonas)

Sergej Prokofjev (1891-1953)
Koncertas smuikui Nr. 1 D-dur, Op. 19
I d. Andantino
Atl. Ugnė ŽUKLYTĖ (12 kl.)
Jurga Budrevičiūtė (fortepijonas)

Eduardas Balsys (1919-1984)
Koncertas smuikui solo Nr. 3
I d. Preliudas
Pablo de Sarasate (1844-1908)
Koncertinė fantazija Gounod operos „Faustas“ temomis, Op. 13
Atl. Klementina VENCIŪTĖ (III k.)
Jurga Budrevičiūtė (fortepijonas)

Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Sonata smuikui ir continuo e-moll, BWV1023 
I d. (Allegro
II d. Adagio ma non tanto 
Bronius Kutavičius (1932*)
Andata e ritorno II („Ten ir atgal“) smuikui solo
Atl. Laura STAPONKUTĖ (IV k.)
Jurga Budrevičiūtė (fortepijonas)

Efrem Zimbalist (1889-1985)
Fantazija Nikolajaus Rimskio-Korsakovo operos „Auksinis gaidelis“ temomis
Atl. Monika ČEPYTĖ (I mag.)
Jurga Budrevičiūtė (fortepijonas)

Henry Eccles (1670-1742)
Sonata Nr. 11 g-moll 
II d. Courante 
III d. Adagio 
IV d. Vivace
Pablo de Sarasate (1844-1908)
Zigeunerweisen („Čigonų melodijos“), Op. 20
Atl. Marija PRANSKUTĖ (II mag.)
Eglė Kižytė-Ramonienė (fortepijonas)

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame! 

2019/12/10 - 2019/12/11

MENO DOKTORANTŪROS PROJEKTO GYNIMAS: GIEDRĖ ŽARĖNAITĖ-MOLENAAR

2019 m. gruodžio 10-11 d.

GIEDRĖS ŽARĖNAITĖS-MOLENAAR (SMUIKAS) MENO DOKTORANTŪROS PROJEKTO GYNIMAS 

Projektas „Smuikininko funkcijų kaita griežiant solo ir ansambliuose: atlikimo ir komunikacijos aspektai“

Kūrybinės dalies vadovė – prof. Ingrida Armonaitė-Galinienė
Tiriamosios dalies vadovė – doc. dr. Lina Navickaitė-Martinelli
Konsultantė prof. dr. Rūta Lipinaitytė.

Su meno projekto tiriamąja dalimi ir jos santrauka galima susipažinti LMTA skaitykloje (Gedimino pr. 42, Vilnius). 


2019 m. gruodžio 10 d., antradienį, 17 val. 
LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius) 

MENO DOKTORANTŪROS PROJEKTO KŪRYBINĖS DALIES GYNIMAS

PROGRAMA: 
Arvo Pärt – Fratres 
Wolfgang Amadeus Mozart – Styginių kvartetas Nr. 17, K.458   
Sergei Prokofiev – Sonata smuikui ir fortepijonui Nr. 2, Op. 94a 


2019 m. gruodžio 11 d., trečiadienį, 10 val.
LMTA Juozo Karoso salė (Gedimino pr. 42, Vilnius)

MENO DOKTORANTŪROS PROJEKTO TIRIAMOSIOS DALIES GYNIMAS

PROJEKTO GYNIMO TARYBOS PIRMININKAS: 
Prof. Petras Radzevičius 

TARYBOS NARIAI:
Prof. Jonas Tankevičius
Dr. Julian Hellaby
Prof. habil. dr. Leonidas Melnikas
Prof. dr. Rima Povilionienė

RECENZENTAI: 
Meno projekto kūrybinės dalies – doc. Gediminas Dačinskas 
Meno projekto tiriamosios dalies – prof dr. Audronė Žiūraitytė

2019/12/10

Dr. J. HELLABY (fortepijonas) PASKAITA–KONCERTAS

2019 m. gruodžio 10 d., antradienį, 13 val. 
LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius) 

JULIANO HELLABY (PhD, fortepijonas) PASKAITA–KONCERTAS „FORTEPIJONINIO ATLIKIMO SUBJEKTAS“ 
Paskaita vyks anglų kalba 

Topoi (topic) kaip „muzikinio diskurso subjekto“ idėja pirmąsyk pasirodė Leonardo Ratnerio knygoje Klasikinė muzika: ekspresija, forma ir stilius (1980), o kartu su topoi radosi ir pagreitį įgavo savita muzikinės reikšmės teorija. Vėlesnieji autoriai, kaip antai Raymond’as Monelle’is (2000, 2006) pakreipė šią teoriją semiotine linkme ir praplėtė Ratnerio XVIII a. žiūros tašką romantiniu laikotarpiu – dar kiek vėliau juo pasekė Kofi Agawu (2009) ir Janice Dickensheets (2012). Monelle’is fragmentiškai užsiminė ir apie topoi XX bei XXI amžių muzikoje. Be to, apie topoi naudojimą XX a. kompozitorių kūryboje šiek tiek rašė Walteris Frischas (2008) ir Johanna Frymoyer (2017). 

Tačiau esminis laikotarpis, kuriame tarpsta didžioji dalis topoi teorijos – XVIII a. Pažymėtina, kad netgi itin išsamiame Oxfordo topoi teorijos vadove (Oxford Handbook of Topic Theory, 2014) menkai aptariamas bet kuris kitas repertuaras, išskyrus klasicistinį laikotarpį, o su topoi susijęs atlikimas apskritai paminėtas tik probėgšmomis (trijuose skyriuose nagrinėjama Mozarto muzikos interpretacija). Tad šios paskaitos tikslas – praplėsti stilistinio ir semantinio tematizmo studijas, įvertinant, kaip atlikimas gali atspindėti numanomą topoi buvimą įvairių stilių ir laikotarpių muzikoje.

Pianistinėje praktikoje stilistinių ir semantinių konceptų suvokimas gali nulemti interpretacinius pasirinkimus, ypač jei tematika nėra įvardyta kūrinio ar jo dalies pavadinime (pvz., Menuetas G-dur), tačiau atrandama stambesniame kūrinyje, kaip antai sonatoje ar baladėje. Pvz., valso topoi identifikavimas Chopino Baladėje ar medžioklės topoi – klasikinės sonatos dalyje suteiks interpretacinių įžvalgų, kurios atsispindės atlikime.

Paskaitoje Fortepijoninio atlikimo subjektas bus nagrinėjami topoi ir interpretacijos sąryšiai, skambės Juliano Hellaby atliekama C. P. E. Bacho, W. A. Mozarto, F. Chopino, M. Balakirevo ir Johno Irelando muzika. Bus siekiama atsakyti į klausimą, kaip semantinio subjekto suvokimas informuoja platesnį interpretacinį žvilgsnį ir suponuoja galimus atlikimo modelius.


Julian Hellaby (PhD) – britų pianistas ir tyrėjas, muzikos interpretacijos ir fortepijoninio atlikimo specialistas. Žymaus britų pianisto Deniso Matthews mokinys, fortepijono studijas baigė Londono Karališkojoje muzikos akademijoje. Kaip solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas koncertavo Europoje, Azijoje, Vidurio Rytuose ir Pietų Afrikoje, įrašė keletą CD, surengė rečitalius Londono Wigmore Hall, Purcell Room ir St Martin-in-the-Fields, dėstė Koventrio universitete ir Londono muzikos koledže. J. Hellaby yra dviejų monografijų prestižinėse leidyklose autorius: Reading Musical Interpretation (Ashgate, 2009) ir The Mid-Twentieth-Century Concert Pianist: An English Experience (Routledge, 2018).


Maloniai kviečiame!

2019/12/11 - 2019/12/12

MENO DOKTORANTŪROS PROJEKTO GYNIMAS: UGNĖ ANTANAVIČIŪTĖ-KUBICKIENĖ

2019 m. gruodžio 11-12 d.

UGNĖS ANTANAVIČIŪTĖS-KUBICKIENĖS MENO DOKTORANTŪROS PROJEKTO GYNIMAS

Projektas „Atlikimo darna mišrios sudėties ansambliuose

Kūrybinės dalies vadovė – doc. dr. Indrė Baikštytė 
Tiriamosios dalies vadovė – prof. dr. Rūta Stanevičiūtė-Kelmickienė

Su meno projekto tiriamąja dalimi ir jos santrauka galima susipažinti LMTA skaitykloje (Gedimino pr. 42, Vilnius). 


2019 m. gruodžio 11 d., trečiadienį, 17.30 val. 
LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius) 

MENO DOKTORANTŪROS PROJEKTO KŪRYBINĖS DALIES GYNIMAS

PROGRAMA

Carl Reinecke (1824–1910) – Trio klarnetui, altui ir fortepijonui A-dur, op. 264 (1903). Dalys:
Moderato (Allegro)
Intermezzo (Moderato)
Legende (Andante)
Finale (Allegro moderato) 
Ugnė Giedraitytė (g. 1984) – „Au-dessus“ balsui, klarnetui, altui ir fortepijonui (Kūrinio premjera, 2019) 
Leo Smit (1900–1943) – Trio klarnetui, altui ir fortepijonui (1938) 
Sergej Prokofjev (1891–1953) – Uvertiūra Hebrajų temomis klarnetui, styginių kvartetui ir fortepijonui c-moll, Op. 34 (1919) 


2019 m. gruodžio 12 d., ketvirtadienį, 10 val.
LMTA Juozo Karoso salė (Gedimino pr. 42, Vilnius)

MENO DOKTORANTŪROS PROJEKTO TIRIAMOSIOS DALIES GYNIMAS

PROJEKTO GYNIMO TARYBOS PIRMININKAS:
Prof. Rimantas Armonas 

TARYBOS NARIAI: 
Prof. Jurgis  Karnavičius 
Dr. Julian Hellaby
Prof. habil. dr. Leonidas Melnikas 
Prof. habil. dr. Gražina Daunoravičienė

RECENZENTAI: 
Meno projekto kūrybinės dalies – prof. Audronė Pšibilskienė 
Meno projekto tiriamosios dalies – doc. dr. Lina Navickaitė-Martinelli 

2019/12/11 - 2019/12/12

MENO DOKTORANTŪROS PROJEKTO GYNIMAS: JURGIS ALEKNAVIČIUS

2019 m. gruodžio 11-12 d.

JURGIO ALEKNAVIČIAUS MENO DOKTORANTŪROS PROJEKTO GYNIMAS

Projektas Fortepijono mokyklos samprata, raida ir įtaka nūdienos atlikimo meno paradigmoms

Kūrybinės dalies adovas – prof. Jurgis  Karnavičius
Tiriamosios dalies vadovas – prof. habil. dr. Leonidas Melnikas 
Konsultantė – doc. dr. Lina Navickaitė-Martinelli

Su meno projekto tiriamąja dalimi ir jos santrauka galima susipažinti LMTA skaitykloje (Gedimino pr. 42, Vilnius). 


2019 m. gruodžio 11 d., trečiadienį, 19 val. 
LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius) 

MENO DOKTORANTŪROS PROJEKTO KŪRYBINĖS DALIES GYNIMAS

PROGRAMA
F. Schubert – Sonata c-moll, D958
M. Ravel – Ciklas „Atspindžiai“
S. Prokofiev – Sonata Nr. 7 B-dur 


2019 m. gruodžio 12 d., ketvirtadienį, 14 val.
LMTA Juozo Karoso salė (Gedimino pr. 42, Vilnius)

MENO DOKTORANTŪROS PROJEKTO TIRIAMOSIOS DALIES GYNIMAS

MENO DOKTORANTŪROS PROJEKTO GYNIMO TARYBOS PIRMININKĖ:
Prof. Rūta Rikterė

TARYBOS NARIAI: 
Prof. Birutė Vainiūnaitė 
Dr. Julian Hellaby
Prof. habil. dr. Gražina Daunoravičienė 
Prof. dr. Audronė Žiūraitytė

RECENZENTAI:  
Meno projekto kūrybinės dalies – Prof. Sergej Okruško 
Meno projekto tiriamosios dalies – prof. dr. Rūta Stanevičiūtė-Kelmickienė 

2019/12/12

STYGINIŲ INSTRUMENTŲ KATEDROS KONCERTAS 

2019 m. gruodžio 12 d., ketvirtadienį, 18 val.

LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

STYGINIŲ INSTRUMENTŲ KATEDROS STUDENTŲ IR MAGISTRANTŲ KONCERTAS 

Dalyvauja:
Akvilė AKSINAVIČIŪTĖ (smuikas) 
Martynas GRIGAS (altas) 
Milda KRAUJUTAITYTĖ (smuikas) 
Aušvydas KRIŠČIŪNAS (kontrabosas) 
Povilas LUKAŠEVIČIUS (violončelė) 
Beatričė MARCINKUTĖ (smuikas) 
Emilija MINKEVIČIŪTĖ (altas) 
Šarūnas POZNIAKOVAS (violončelė) 
Viktė RIMŠAITĖ (altas) 
Laura STAPONKUTĖ (smuikas) 
Skaistė ŽIŽYTĖ (altas)

Pianistės
Jurga Budrevičiūtė 
Kotryna Grigienė 
Martyna Kloniūnaitė

Programoje: Anatolijus Šenderovas, Johann Sebastian Bach, Giovanni Bottesini, Lillian Fuchs, Henri Vieuxtemps, Witold Lutosławski, Piotr Čaikovskij, Alberto Ginastera.

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame! 

2019/12/14

DOC. J. ČERNIAUS KLASĖS EGZAMINAS-KONCERTAS

2019 m. gruodžio 14 d., šeštadienį, 14 val.

LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

DOC. JULIAUS ČERNIAUS KAMERINIO ANSAMBLIO KLASĖS EGZAMINAS-KONCERTAS

Dalyvauja 
Kvintetas: Laima Švabauskaitė (fleita), Agnė Ivanauskaitė (obojus), Domas Zaborskis (klarnetas), Martynas Mažeika (fagotas), Albinas Stonys (valtorna) 
Klarnetų kvintetas: Petras Vaitekutis, Kęstutis Abaris, Motiejus Vaitkus, Anrytis Petkus, Vytautas Žemaitis 
Kvintetas: Eglė Gudaitytė (fleita), Giedrius Malikėnas (obojus), Kęstutis Abaris (klarnetas), Lukas Grinkas (fagotas), Albinas Stonys (valtornė) 
Kvintetas: Saulina Nedzinskaitė ir Simona Žiliūtė (fleitos), Raimundas Venslauskas ir Joana Sadowska (obojai), Petras Vaitekutis (klarnetas), Lukas Grinkas (fagotas), Andrius Pocys (valtorna)

Programa
S. Barber. Summer Music for Wind Quintet 
F. Didier. Vent de folie 
A. Piazzolla. Histoire du Tango 
C. Debiussy. Clair de Lune 
J. Françaix. Quintetto per fiati Nr. 1
B. Smetana. Moldau 
J. Ibert. Trois pièces brèves 

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame! 

2019/12/18 - 2019/12/19

MENO DOKTORANTŪROS PROJEKTO GYNIMAS: LORETA VASKOVA

2019 m. gruodžio 18–19 d.

LORETOS VASKOVOS (TEATRO REŽISŪRA) MENO DOKTORANTŪROS PROJEKTO GYNIMAS 

Projektas „Dokumentinis teatras: verbatim kūrimo būdai“

Meno projekto kūrybinės dalies vadovė – doc. Yana Ross 
Tiriamosios dalies vadovė – prof. dr. Ramunė Marcinkevičiūtė 

Su meno projekto tiriamąja dalimi ir jos santrauka galima susipažinti LMTA skaitykloje (Gedimino pr. 42, Vilnius). 


Gruodžio 18 d., trečiadienį, 18 val. 
LMTA Balkono teatre (Gedimino pr. 42, Vilnius) 

KŪRYBINĖS DALIES GYNIMAS 

PROGRAMA
Dokumentiniai spektakliai: 
„Personalas“ 
„Šimtas metų vaikystės“ 
„Supeherojai“ (neviešintas) 
„Ramybės stotelės“ 


Gruodžio 19 d., ketvirtadienį, 10 val.
LMTA Juozo Karoso salė (Gedimino pr. 42, Vilnius)

TIRIAMOSIOS DALIES GYNIMAS 

MENO DOKTORANTŪROS PROJEKTO GYNIMO TARYBOS PIRMININKĖ: 
Prof. Nelė Klimienė-Savičenko (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)

TARYBOS NARIAI: 
Prof. Aidas  Giniotis (Lietuvos muzikos ir teatro akademija) 
Doc. Zane Kreicberga (Latvijos kultūros akademija) 
Doc. dr. Ramunė Balevičiūtė-Liugienė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija) 
Prof. dr. Rasa Vasinauskaitė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)

RECENZENTAI: 
Meno projekto kūrybinės dalies – prof. Darius Meškauskas (Lietuvos muzikos ir teatro akademija) 
Meno projekto tiriamosios dalies – prof. dr. Aušra Martišiūtė-Linartienė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)