Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Stojantiesiems Studentams Darbuotojams Registracija atvykus / išvykus

Naujienos

2020.12.02

Aktorinio meistriškumo nuotoliniai kursai su prof. Barry Primusu (JAV)

Gruodžio 2 d. baigėsi intensyvūs trijų savaičių aktorinio meistriškumo kursai Kino režisūros ir Vaidybos programų studentams, kuriuos nuotoliniu būdų vedė profesorius Barry Primus iš Los Andželo (JAV).

Dėstytojas seminaro metu dalyvius supažindino su tokių meistrų, kaip Lee Strasberg, Sandy Maisner, Stella Adler technikomis. Seminaro dalyviai buvo mokomi įsigilinti ir pažinti save bei filmo scenų dialogų partnerį. Mokymų metu didžiulis dėmesys buvo skiriamas aktoriaus emociniam pasirengimui atskirai kino scenai, o taip pat ekrane išgyvenamai, o ne vaidinamai emocijai.

Seminare dalyvavę kino režisūros studentai ne tik įprastai režisavo trumpas filmų scenas, bet patys jas vaidino. Tokiu būdu jie buvo mokomi pažinti aktoriaus profesiją, išplėsti aktoriaus galimybes scenoje, įvertinti aktoriaus ir režisieriaus santykio svarbą kūrybiniam rezultatui.

Seminaras tapo iššūkiu ne tik dėstytojui, kuriam dėl COVID situacijos teko pereiti prie dėstymo nuotoliniu būdu, bet ir LMTA Muzikos inovacijų studijų centro darbuotojams, Vaidybos ir režisūros bei Kino ir televizijos katedrų administracijai, šių katedrų studentams, dirbusiems vienu metu trijose skirtingose auditorijose arba kartais – saugumo sumetimais – iš namų. Surengti nuotoliniai tarptautiniai mokymai pateisino dalyvių lūkesčius labiau, nei tikėtasi. Po seminaro įvykusios apklausos dalyviai dalijosi mokymų metu įgytomis patirtimis, negailėjo padėkų, komplimentų Barry Primusui ir vienbalsiai įvertino aukščiausią jo mokymų kokybę.  

Aktorius, režisierius ir mokytojas (coacher) Barry Primus – gyva Holivudo legenda. Aktoriaus karjerą pradėjo su tokiais garsiais JAV režisieriais kaip Elia Kazan ir Harold Clurman. Per 50 metų Barry suvaidino apie 50 filmų ir dirbo su žymiausiais pasaulio kino režisieriais – Martinu Scorsese, Sydney’u Pollacku, Marku Rydellu, Jamesu Tobacku ir Roger Vadimu. Barry yra filmo „Meilužė“, kuriame vaidino Robert De Niro, režisierius ir scenarijaus bendraautorius. Barry Primus dažnai minimas kaip aktoriaus, Oskarų laimėtojo Roberto De Niro vaidybos mokytojas (coacher). B. Primus kino pasaulyje žinomas ir kaip daugybės scenarijų autorius, teatro ir kino režisierius.

Būdamas garsiosios „Amerikos aktorių studijos“ nariu (Actors Studio) B. Primus nuolat kviečiamas dėstyti režisūrą ir vaidybą Amerikos filmų institute, Lee Strasbergo teatro institute, UCLA, o taip pat Loyola Marymount University ir Columbia University.   

Projektą iš dalies finansavo Švietimo mainų paramos fondo programa, skirta užsienio šalių dėstytojų vizitams remti. Dėstymo vizitą iš dalies finansavo LMTA. 

LMTA Tarptautinių ryšių skyrius
2020 12 02 

2020.12.01

Sveikiname Nijolės ir Jono Dėdinų pianistų konkurso laureates!

Gruodžio 1 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje įvyko kasmetinis tradicinis Nijolės ir ir Jono Dėdinų pianistų konkursas. Sveikiname konkurso laureates!

I vietą pelnė Lina Žutautaitė ir Skaistė Kašėtaitė Meižikienė
II vieta atiteko Anastasijai Šumskaitei
III vietą pelnė Julita Lukminaitė ir Ugnė Kaušiūtė
Konkurso diplomai skirti Paulai Bagotyriūtei ir Gabrielei Agilei Bajoraitei.

Konkursantes vertino žiuri: 
Prof. Rūta Rikterė (pirmininkė)
Prof. Petras Geniušas
Prof. Zbignevas Ibelgauptas
Prof. Jurgis Karnavičius
Prof. Aleksandra Žvirblytė
Doc. Aidas Puodžiukas

Konkurso programą rasite ČIA.

2020 12 01

2020.11.24

Kvietimas dalyvauti LMTA vokalistų konkursuose

2020 m. gruodžio 11–12 dienomis Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vyks du jau tradiciniais tapę vokalistų konkursai – Dainininkų konkursas LMTA garbės daktaro Stasio Baro premijai laimėti ir XXI Vincės Jonuškaitės-Zaunienės dainininkių konkursas. Konkursai vyks nuotoliniu būdu – atlikėjams pasirodant LMTA Didžiojoje salėje, o žiūrovams tiesiogiai stebint platformoje tv.lmta.lt.

Kviečiame dalyvauti LMTA Dainavimo katedros ir LMTA Klaipėdos fakulteto studentus! Konkursuose negali dalyvauti ankstesnių konkursų I premijų laureatai. 


21-ASIS VINCĖS JONUŠKAITĖS-ZAUNIENĖS DAINININKIŲ KONKURSAS 
2020 m. gruodžio 11–12 d. 
LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius) 
Konkurse gali dalyvauti LMTA Dainavimo katedros ir LMTA Klaipėdos fakulteto studentės.

Konkurso programa
1. XVII–XVIII a. arija
2. XIX–XXI a. arija
3. Romansas arba Lied
4. Originalus XX–XXI a. lietuvių kompozitoriaus kūrinys
5. A cappella arba harmonizuota lietuvių liaudies daina

Paskatų-stipendijų fondas 2000 €
Paraiškos priimamos el. paštu competitions@lmta.lt iki š. m. gruodžio 6 d. 23:59 val. 
Paskatas-stipendijas įsteigė Vydūno jaunimo fondas.


DAINININKŲ KONKURSAS LMTA GARBĖS DAKTARO STASIO BARO PREMIJAI LAIMĖTI 
2020 m. gruodžio 11–12 d. 
LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius) 
Konkurse gali dalyvauti LMTA Dainavimo katedros ir LMTA Klaipėdos fakulteto studentai. Dėmesio: nuo 2019 m. – visų tembrų dainininkai.

Konkurso programa
1. Originalus lietuvių kompozitoriaus kūrinys (daina arba arija)
2. Užsienio lietuvių kompozitoriaus kūrinys arba harmonizuota lietuvių liaudies daina
3. Užsienio kompozitoriaus operos arba koncertinė arija
4. Laisvai pasirinktas kūrinys

Prizinis fondas 2000 $ (bus skirtos 2 laureatų premijos). 
Paraiškos priimamos el. paštu competitions@lmta.lt iki š. m. gruodžio 6 d. 23:59 val. 
Premiją įsteigė Stasio ir Elenos Barų stipendijų fondas. 


Konkursų organizatorius  Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

2020 11 23

2020.11.23

LMTA studijos ir darbas karantino metu

Karantinas pratęstas iki gruodžio 17 d.  
(informacija atnaujinta 2020 11 25) 


Lapkričio 18 d. įvykusio Senato posėdžio nutarimu, siekiant LMTA studentams ir dėstytojams užtikrinti maksimaliai saugias sąlygas pasiruošti 2020-2021 s. m. žiemos sesijai, iki 2020-2021 s. m. rudens semestro pabaigos:

 1. Visų teorinių studijų dalykų paskaitos ir seminarai vykdomi nuotoliniu būdu.
 2. Visų praktinių studijų dalykų dėstymas, esant būtinybei, leidžiamas organizuoti mišriuoju būdu, maksimaliai ribojant dėstytojo ir studentų fizinio kontakto laiką: specialybės dalykų – ne daugiau kaip vieną kartą per savaitę, kitų dalykų – ne dažniau kaip kas antrą savaitę.
 3. Grupinių specialybės dalykų kontaktinis darbas organizuojamas mažinant studentų grupes iki 5 asmenų ir užtikrinant saugų atstumą.
 4. Muzikos, Teatro ir kino, Klaipėdos fakultetų dekanams pavesta tvirtinti fakulteto katedrose suderintą kontaktinio darbo laiką ir kontroliuoti šio nutarimo vykdymą. 

Pagal nuo lapkričio 6 d. galiojančius Rektoriaus įsakymus (Nr. 153-Vį, Nr. 154-Vį): 

Individuali studentų saviruoša gali būti vykdoma LMTA patalpose, laikantis visų nurodytų saugumo reikalavimų.

Už studijų proceso organizavimą ir kontrolę atsakingi fakultetų dekanai.

LMTA darbuotojų ir studentų, dirbančių ar besimokančių LMTA patalpose, sveikatos apsaugos sąlygas, jų priežiūrą ir kontrolę užtikrina LMTA infrastruktūros direkcija.

Lankytojai studijų, administraciniais ir asmeniniais klausimais aptarnaujami tik nuotoliniu būdu. Kontaktai skelbiami šio pranešimo pabaigoje.


ADMINISTRACIJOS DARBUOTOJAMS

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos administracijos, infrastruktūros ir ūkio padalinių darbas organizuojamas nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai atitinkamas funkcijas būtina atlikti darbo vietoje.

LMTA darbuotojų, dirbančių LMTA patalpose, sveikatos apsaugos sąlygas, jų priežiūrą ir kontrolę užtikrina LMTA infrastruktūros direkcija.


NEFORMALUSIS VAIKŲ ŠVIETIMAS (LMTA Vaikų muzikos mokyklėlė) vykdomas nuotoliniu būdu, išskyrus individualias pamokas, kurias vykdant užtikrinamos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitos būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygos – dirbama su ne didesne kaip 5 mokinių grupe, patalpose užtikrinant 10 m2 plotą vienam besimokančiajam.

Neformalusis suaugusiųjų švietimas (LMTA suaugusiųjų savaitgalio akademija) vykdomas užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas ne didesnėmis kaip 5 žmonių grupėmis, patalpose, kuriose vykdomas mokymas, užtikrinant 10 m2 plotą vienam besimokančiajam.

Kvalifikacijos tobulinimo renginiai vykdomi nuotoliniu būdu.


KONTAKTAI 
(skambinti darbo valandomis)

Muzikos fakultetas: 
deividas.staponkus@lmta.lt +370 680 26585 
rasa.dzimidaite@lmta.ltasta.vaitkeviciute@lmta.lt +370 5 262 8537

Teatro ir kino fakultetas: 
elona.bajoriniene@lmta.lt +370 612 20240 
migle.levickiene@lmta.lt +370 684 20276 
kristina.kazilionienė@lmta.lt +370 611 55165

Klaipėdos fakultetas: 
vytautas.tetenskas@lmta.lt +370 694 83 523 
jolanta.brazdeikyte@lmta.lt +370 648 20604 

Doktorantūros skyrius:
daiva.buivydiene@lmta.lt, +370 687 94630

Studijų informacija:
studijos@lmta.lt +370 698 04783

Personalo skyrius:
personalas@lmta.lt +370 626 47877

Biblioteka:
daiva.mateikiene@lmta.lt, +370 683 51953

Infrastruktūros direkcija:
aldona.girdziusaite@lmta.lt +370 618 52056 
ritas.vaiginas@lmta.lt +370 615 55712

Studentų atstovybė:
lmtasa@lmta.lt +370 611 23009

Bendra informacija:
+370 5 261 2691, mob. +370 696 98411.

TECHNOLOGINĖ PAGALBA DĖSTYTOJAMS IR STUDENTAMS:

 • visais klausimais susijusiais su Moodle platforma ir jos techniniais aspektais bei funkcionalumu, galite kreiptis į Roberto Becerra: roberto.becerra@lmta.lt
 • dėl vaizdo konferencijų naudojimo (tiek teorinėms, tiek praktinėms paskaitoms), kreipkitės į Vytenį Gadliauską: vytenis.gadliauskas@lmta.lt
 • dėl nuotolinio ir mišraus metodologijos konsultacijų ir technologijų naudojimo kreipkitės į Mantautą Krukauską: mantautas.krukauskas@lmta.lt
 • taip pat galite rašyti bendru adresu – emokymas@lmta.lt
 • bibliotekos informacija kaip naudotis elektroniniais bibliotekų ištekliais – julija.vilniskaityte@lmta.lt, +370 674 87092

Psichologė Nijolė Goštautaitė-Midttun: nijole.gostautaite@lmta.lt

LMTA kapelionas kun. Dovydas Grigaliūnas: +370 680 80078

Aktualią ir nuolat atnaujinamą informaciją apie koronavirusą ir apsisaugojimo būdus rasite Sveikatos apsaugos ministerijos svetainėje, taip pat LR Vyriausybės svetainėje, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos svetainėje.

Konsultuotis galima ir karštąja linija telefono numeriu +370 618 79984 (visą parą konsultuoja NVSC specialistai). 

BŪKIME SAUGŪS IR SVEIKI!


LMTA informacija
2020 11 06

2020.11.23

Garbingas apdovanojimas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ – LMTA lektorėms

Dvi mūsų bendruomenės narės – meno vadybos lektorės – Daina Urbanavičienė ir Laima Vilimienė lapkričio 27 d. buvo apdvanotos Kultūros ministerijos garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“

LMTA Meno vadybos skyrius sveikina koleges:

Brangios mūsų dėstytojos Laima ir Daina, 

sveikiname su aukščiausiu apdovanojimu. Esate mums pavyzdys, kaip sudėtingiausiomis situacijomis peržengti galimybių ribas ir rasti kūrybinius sprendimus, kaip nepailstant, nesustojant siekti kilnių tikslų ir įkvėpti kitus. 
Didžiausios Jums sėkmės kūrybiniame kelyje. Didžiuojamės turėdami savo kolektyve tokius dėstytojus, kolegas, talentingas asmenybes! 

Nuoširdžiai, 
LMTA Meno vadybos skyriaus studentai ir kolegos 


Kultūros ministerijos garbės ženklai „Nešk savo šviesą ir tikėk“ įteikti už aktyvią kultūrinę bei kūrybinę veiklą. Daiva Urbanavičienė apdovanota už puikiai dvi kadencijas organizuotą Lietuvos kultūros tarybos darbą, efektyvų vadovavimą institucijai, kuri rado naujų būdų bei formų padėti sunkius pandemijos padarinius patiriančiai kultūros sričiai. Laima Vilimienė įvertinta už energiją ir kūrybingumą vadovaujant Klaipėdos valstybiniam muzikiniam teatrui, kuris nepaisant to, kad yra rekonstruojamas, kuria aukšto europinio lygio pastatymus, tokius kaip Klaipėdos elinge atlikta Richardo Wagnerio opera „Skrajojantis olandas“. 


2020 11 30

 

2020.11.22

STUDENTŲ DĖMESIUI: DOMINIKONŲ STIPENDIJA!

Pamokslininkų ordino Dominikonų Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo vienuolyno iniciatyva steigiama stipendija 2020-2021 studijų metams socialiai remtiniems Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos fakulteto studentams.

Dominikonų stipendija skiriama dviem studentams, studijuojantiems LMTA Muzikos fakultete muzikos studijų krypties bakalauro ar magistrantūros pakopų studijų programose. Stipendija mokama kiekvieną mėnesį visus 2020-2021 studijų metus. Stipendijos dydis – 100 eurų per mėnesį.

Dominikonų stipendijos gavimo kriterijai yra šie (išvardinti prioriteto tvarka): 

 • studentas turi nustatytą 45 procentų ar mažesnį darbingumo lygį arba sunkų ar vidutinį neįgalumo lygį (pateikiami tai įrodantys dokumentai);
 • studentas yra iš nepasiturinčios šeimos ar gyvena vienas ir turi teisę gauti arba gauna socialinę pašalpą (pateikiami tai įrodantys dokumentai);
 • studentas yra ne vyresnis kaip 25 metų ir jam iki pilnametystės buvo nustatyta globa (rūpyba) arba jo tėvai (vienas iš tėvų, turėtas vienintelis iš tėvų) yra mirę (pateikiami tai įrodantys dokumentai);
 • studentas yra atvykęs studijuoti į Vilnių iš kito miesto, t. y., jis baigė ne Vilniaus m. savivaldybės ribose esančią bendrojo ugdymo mokyklą;
 • studijuoja bakalauro studijų pakopos pirmame kurse;
 • neturi akademinių skolų;
 • studentas yra praktikuojantis katalikas.

Studentas, norintis gauti Dominikonų stipendiją, iki 2020 m. gruodžio 31 dienos LMTA Muzikos fakulteto dekanatui pateikia prašymą stipendijai gauti (prasymo_dominik_stip_gauti_forma) ir savo gyvenimo aprašymą el. paštu: rasa.dzimidaite@lmta.lt

Muzikos fakulteto informacija 
2020-11-25

2020.11.20

„Bel Canto“ kursai dainininkams su prof. Leonardo De Lisi

Lapkričio 25-27 d. LMTA organizuoja tarptautinius bel canto kursus dainininkams – LMTA, Jazepo Vytuolo Latvijos muzikos akademijos, Estijos muzikos ir teatro akademijos ir Geteborgo universiteto Muzikos ir teatro akademijos studentams. Kursus veda žymus tenoras, bel canto specialistas, profesorius Leonardo De Lisi.

Lapkričio 25 d., trečiadienį, 14 val. vyks profesoriaus Leonardo De Lisi paskaita „Bel Canto“ (anglų k.). Prisijungimas per zoom https://liedm.zoom.us/j/6429557045….

Leonardo De Lisi (tenoras) yra Luigi Cherubini konservatorijos (Florencija) profesorius. 2009 m. EMI įrašuose 100 pasaulio tenorų yra ir jo pavardė, įrašyta greta žymiausių solistų, tokių kaip Pavarotti, Gedda, Domingo ir kiti. Daugiau apie profesorių – „Bel Canto“ instituto puslapyje https://www.belcantoinst.org/biographies/leonardo-de-lisi/

Kviečiame visus dalyvauti!

2020 11 25

 

 

2020.11.20

Jaunojo kompozitoriaus operos atsiradimą lėmė M. K. Čiurlionio stipendija–paskata

Kompozitorius ir atlikėjas Matvydas Leonas Pranulis ruošia savo pirmos operos „S’anatomia“ pastatymą. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje kompoziciją studijuojantis jaunasis kūrėjas šį ypatingą kūrybinį sumanymą realizuoja kaip M. K. Čiurlionio draugijos ir Vasario 16-osios fondo įsteigtos M. K. Čiurlionio stipendijos-paskatos laureatas. LMTA Balkono teatre gimstantis veikalas pasibaigus karantinui bus pristatytas Kauno kameriniame teatre bendradarbiaujant su „Kosmos Theatre“ komanda. 

Mantvydas Leonas Pranulis yra pirmasis Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentas, tapęs M. K. Čiurlionio draugijos ir Vasario 16-osios fondo įsteigtos M. K. Čiurlionio stipendijos-paskatos jauniesiems kūrėjams laureatu. Stipendija buvo pirmą kartą teikiama šių metų vasario 17-ąją, švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo dieną LMTA Didžiojoje salėje. Stipendijos iniciatorė – M. K. Čiurlionio draugija, steigėjas – Vasario 16-osios fondas. Stipendijos dysis – 5000 eurų.

Šiuo metu III kurse LMTA skaitmeninių technologijų specializaciją studijuojantis Mantvydas Leonas Pranulis M. K. Čiurlionio stipendiją-paskatą pelnė 12-os dalių etnokosmologinio garsinio veiksmo „S’Anatomia / Ženklai“ įgyvendinimui.  

„M. K. Čiurlionio stipendija man buvo labai didelis paskatinimas imtis vieno iš didžiausių darbų savo gyvenime. Gavęs paramą, karantino laikotarpiu galėjau susikaupti darbui ir kūrybinio sumanymo plėtotei. Šiandien jau įpusėjo mano garsinio veiksmo „S’Anatomia“ darbai – kūrinys pradeda įgauti fizinį pavidalą. Praėjus karantinui jis bus pristatytas Kauno kameriniame teatre bendradarbiaujant su „Kosmos Theatre“ komanda“, – džiaugiasi jaunasis kūrėjas.

Projektą prodiusuoja „Kosmos Theatre“ bendradarbiaudamas su Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Iki antrojo karantino įvedimo LMTA Balkono teatre jau prasidėjo kūrybinės komandos susitikimai ir repeticijos, jos tęsiamos ir dabar, laikantis visų saugumo reikalavimų. Pastatymą Kauno kamerinio teatro scenoje ketinama pristatyti vos tik karantinui pasibaigus.

Mantvydas Leonas Pranulis yra ir kompozitorius, ir atlikėjas. Su savo suburtu ansambliu „Brave Noises“ jis 2015 metais laimėjo „Vilnius Jazz Young Power“ konkursą ir geriausio instrumentininko prizą. 2017 metais Klaipėdos džiazo festivalyje su grupe „Allergy+“ M. L. Pranulis tapo konkurso „Jazz talentai“ nugalėtoju. Jaunasis kūrėjas taip pat rašo garso takelius kinui, kuria muziką teatro spektakliams, šiais metais išleido savo naujausią, trečiąjį albumą „Liar who fell in love with truth“. „S’Anatomia“ yra dižiausias M. L. Pranulio ligšiolinis darbas.  

M. K. Čiurlionio stipendija-paskata yra kasmetinė. Pagal jos nuostatas, kasmet skiriamos dvi paskatos-stipendijos: po vieną Lietuvos muzikos ir teatro akademijos ir Vilniaus dailės akademijos studentams. Pirmaisiais metais stipendija-paskata LMTA buvo skiriama Kompozicijos katedros studentams. Greta M. L. Pranulio kūrybinių projektų paraiškas pateikė dar trys studentai. 2021 metais ketinama skelbti konkursą kitų LMTA katedrų studentams.

Pasak M. K. Čiurlionio draugijos pirmininko Sauliaus Valiaus, tikimasi, kad stipendijos paskatins susimąstyti ir apie artėjantį M. K. Čiurlionio 150 metų jubiliejų, kurį švęsime 2025-aisiais, prisidės prie solidžios šventinės programos kūrimo, kurią sudarys ir su stipendijos parama atsiradę nauji kūriniai.

LMTA informacija 
2020 11 12


Repeticijų akimirkos:

2020.11.17

Kvietimas teikti tezes: konferencija „Muzikos signifikacijų tipologijos: retrospektyva ir perspektyva“

Lietuvos muzikos ir teatro akademija ir Lietuvos kompozitorių sąjungos Muzikologų sekcija kviečia į tarptautinę konferenciją „Muzikos signifikacijų tipologijos: retrospektyva ir perspektyva“, kuri vyks 2021 m. spalio 21–23 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Muzikos signifikacija, arba muzikos reikšmių problematika, procesai ir rezultatai – nuolatinis muzikologų, kompozitorių, semiotikų bei filosofų  domėjimosi ir tuo pačiu – bandymų įsprausti ją į klasifikuotas kategorijas objektas. Atsigręžiant į tokių klasifikacijų istoriją ir numatant poreikį jas persvarstyti, konferencijos tematika skiriama muzikos signifikacijos ir tipologijų sąveikos teorinio ir praktinio diskursų svarstymui.

Galima teigti, jog rašytiniai muzikologijos tekstai kilo iš abstrahuojamų  reiškinių signifikacijos ir tolesnės jų sisteminimo praktikos. Aristoxenus Elementa harmonica išskyrė tris bazinius gènē. Boethius De musica diferencijavo musica instrumentalis rūšis. Johanneso de Groche’o, Johanno Matthesono, Johanno Nikolaus Forkelio muzikos sistematikos ne tik įvardijo naujas muzikos rūšis, bet ir iškėlė fundamentalias muzikos kategorijas (žanras, stilius ir pan.). Daugelio muzikos fenomenų pažinimo kelias rėmėsi signifikacijos rezultatų kategorizavimo bei sisteminimo procesu.

Kaip tyrimo metodai ir muzikos teorinės epistemologijos dalis, signifikacijų tipologijos buvo pripažintos nuo pat teorinės muzikologijos pradžios ir neatsitiktinai išsaugojo reikšmingą vietą XX a. pabaigos – XXI a. pradžios muzikologų, etnomuzikologų, populiariosios muzikos tyrėjų ar muzikos semiotikų – nuo Philipo Taggo, Simono Fritho, Franco Fabbri ar Fabiano Holto iki Heinricho Besselerio, Carlo Dahlhauso, Helga’os de la Motte-Haber, Mieczyslawo Tomaszewskio ir kitų – tyrimuose. Signifikacijų tipologizavimas kaip pažinimo metodas nėra devalvuotas ir šiuolaikiniame moksle, tačiau kyla poreikis renovuoti požiūrį į muzikos fenomenų kategorizavimo bei sisteminimo procesus.

Konferencija siekiame atnaujinti požiūrį į muzikos signifikacijos procese taikomas sąvokas, terminus ar kategorijas, taip pat – konceptualizuoti muzikos fenomenų klasifikavimo praktikas. Kviečiame gvildenti  įvairių muzikos reikšmių ir reiškinių sisteminimo aspektus: aptarti juos kaip mokslo filosofijos problemą, gvildenti kriterijų klausimus, individualius požiūrius, istorinių ar šiuolaikybės praktikų atvejus bei sisteminimo perspektyvos prielaidas.

Tarpdalykinėje konferencijoje kviečiame dalyvauti įvairių mokslo sričių tyrėjus. Laukiamos mokslininkų, doktorantų, nepriklausomų tyrėjų paraiškos.

Konferenciją numatoma organizuoti hibridiniu būdu – gyvai ir internetu. Oficialios konferencijos kalbos – anglų ir vokiečių.

Plenarinės paskaitos 
Wolfgang Marx (Dublino universiteto kolegija) 
Kęstas Kirtiklis (Vilniaus universitetas) 
Gražina Daunoravičienė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)

Programų komitetas 
Paulo C. Chagas (Kalifornijos universitetas Riversaide), Gražina Daunoravičienė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija), Joan Grimalt (Katalonijos aukštoji muzikos mokykla ESMUC), Margarita Katunian (Maskvos valstybinė P. Čaikovskio konservatorija), Helmut Loos (Leipcigo universitetas), Lina Navickaitė-Martinelli (LMTA), Rima Povilionienė (LMTA), Daiva Vyčinienė (LMTA)

Organizacinis komitetas 
Gražina Daunoravičienė (pirmininkė), Ingrida Jasonienė, Mantautas Krukauskas, Agnė Mažulienė, Mykolas Natalevičius, Lina Navickaitė-Martinelli (pirmininkės pavaduotoja), Rima Rimšaitė, Judita Žukienė

Tezių pateikimas 
Konferencijos tezės bus recenzuojamos anonimiškai. Prašome siųsti pasiūlymus nuasmenintu ir autorizuotu variantais.

Laukiame individualių pranešimų pasiūlymų (20 minučių, 10 minutės klausimams ir diskusijai). Konferencijos tema aprėpia, tačiau neapsiriboja, šiomis potemėmis:

 • Tipologizacija kaip socialinių mokslų ir sociomuzikologijos problema;
 • Tipologizavimas mokslo filosofijos požiūriu;
 • Muzikos žanrai, tipai ir reiškiniai kaip semiotikos tyrimų objektas;
 • Signifikacija kaip muzikos fenomenų kategorizavimo prielaida;
 • Signifikacijos ir tipologizavimo procesų sąsaja;
 • Istorinių muzikos tipologijų atvejai ir jų analizė;
 • Autorinių sistematikų atvejai, jų kūrybiškumas bei inovacija;
 • Muzikos tipologijos versus muzikos taksonomijos;
 • Signifikacija ir tipologizavimas kaip muzikos epistemologijos pagrindas;
 • Tipologijų kriterijai kaip muzikos tyrimų metodologijos problema;
 • Muzikos sistematikų bei taksonomijų atvejų analizė.

Pranešimų pasiūlymus siųsti iki 2021 m. balandžio 1 d. el. pašto adresu typologiesofsignification@gmail.com Word (doc arba docx) formatu. Juose turi būti: 

 • Vardas ir pavardė, mokslo laipsnis, institucija, kontaktinis el. pašto adresas;
 • Pranešimo pavadinimas;
 • Tezės (max. 300 žodžiai, aiškiai pateiktas tyrimo klausimas/tikslas, tyrimų kontekstas, metodologija, rezultatai ir išvados, 5 raktiniai žodžiai).
 • Portretinė nuotrauka TIFF arba JPG formatu (nuo 300 iki 600 dpi);
 • Trumpas gyvenimo aprašymas (max. 100 žodžių).

Registracijos mokestis 
Konferencijos registracijos mokestis aktyviems dalyviams – 50 EUR, dalyviams internetu – 30 EUR, studentams – 20 EUR. Konferencijos stebėjimas – nemokamas. LMTA darbuotojams ir studentams bei LKS nariams dalyvavimas nemokamas.

Publikacija 
Atrinktų konferencijos pranešimų pagrindu parengti mokslo straipsniai bus publikuoti specialiame recenzuojamo mokslo žurnalo „Lietuvos muzikologija“ (referuojamas tarptautinėse duomenų bazėse SCOPUS, RILM, EBSCO, MLA International Bibliography, ERIH+) numeryje.

Svarbios datos 
Tezių pateikimas: 2021 m. balandžio 1 d. 
Pranešimas apie priėmimą dalyvauti: 2021 m. gegužės 15 d. 
Konferencija: 2021 m. spalio 21–23 d.

Organizatorių informacija 
2020 11 16 

Renginiai

2020/12/03

KAMERINIO ANSAMBLIO KATEDROS KONCERTAS

2020 m. gruodžio 3 d., ketvirtadienį, 18 val.

Tiesioginė transliacija per tv.lmta.lt

LMTA KAMERINIO ANSAMBLIO KATEDROS STUDENTŲ KONCERTAS

PROGRAMA:

Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809–1847) 
Styginių kvartetas Nr. 6 f-moll, Op. 80 
I d. – Allegro vivace assai 
Atlieka: Gediminas PLĖŠNYS (II mag., smuikas) 
Eglė LABANAUSKAITĖ (IV k., smuikas) 
Dovydas BULOTAS (I mag., altas) 
Laima RITIKYTĖ (III k., violončelė) 
Prof. Audronės Pšibilskienės kl.

Nino Rota (1911–1979) 
Trio fleitai, smuikui ir fortepijonui 
II d. – Andante sostenuto 
III d. – Allegro vivace con spirito 
Atlieka: Saulina NEDZINSKAITĖ (III k., fleita) 
Aušrinė RUKŠĖNAITĖ (III k., smuikas) 
Jokūbas FEDORKINAS (III k., fortepijonas) 
Lekt. Ingridos Rupaitės-Petrikienės kl.

Aram Chačaturian (1903–1978) 
Trio fleitai, klarnetui ir fortepijonui 
I d. – Andante con dolore, con molto espressione 
II d. – Allegro 
III d. – Moderato 
Simona ŽILIŪTĖ (III k., fleita) 
Motiejus VAITKUS (III k, klarnetas) 
Fausta HOPENAITĖ (II k., fortepijonas) 
Lekt. Gyčio Cinausko kl.

Jan Alm (1955) 
Kvartetas Nr. 1 keturiems kontrabosams 
I d. – Allegretto 
II d. – Walzer-Allegro 
III d. – Largo 
IV d. – Allegro molto 
Atlieka: Rokas STUNŽĖNAS (I mag., kontrabosas)
Vincas BAČIUS (IV k., kontrabosas) 
Samanta IGNATJEVA (IV k., kontrabosas) 
Vilius SENŪTA (III k., kontrabosas) 
Lekt. Roko Vaitkevičiaus kl.

Dmitrij Šostakovič (1906–1975) 
Sonata violončelei ir fortepijonui d-moll, Op. 40 
I d. – Allegro non troppo 
II d. – Allegro 
Atlieka: Šarūnas POZNIAKOVAS (IV k., violončelė) 
Kliment JAREMČIUK (IV k., fortepijonas) 
Prof. Rimanto Armono kl.

Arūnas Navakas (1954) 
Rondata (Rondo sonata) altiniam saksofonui ir fortepijonui 
Evald MASALSKI (I mag., altinis saksofonas) 
Greta GIEDRAITĖ (III k., fortepijonas) 
Prof. Dalios Balsytės kl.

Bronius Kutavičius (1932) 
Aštuonios Stasio miniatiūros (versija fleitai, klarnetui ir fortepijonui) 
II d. – „Graudus“ 
III d. – „Riksmas“ 
IV d. – „Klounas“ 
V d. – „Trikampis“ 
VI d. – „Paukštis už stiklo“ 
VII d. – „Kartoninis žmogus“ 
VIII d. – „Amžinoji ramybė“ 
Atlieka: Greta POCEVIČIŪTĖ (II mag., fleita) 
Erikas ŠLAKAITIS (I mag., klarnetas) 
Ugnė KAUŠIŪTĖ (IV k., fortepijonas) 
Doc. dr. Indrės Baikštytės kl. 

2020/12/09 - 2020/12/10

Boženos Čiurlionienės meno doktorantūros projekto gynimas

2020 m. gruodžio 9 ir 10 d. 

BOŽENOS ČIURLIONIENĖS meno doktorantūros projektas
TRITONIO SAMPRATOS KISMAS IR SISTEMINIS KONSTRUKTYVIZMAS XX A. KOMPOZICIJOSE 

Projekto kūrybinės dalies vadovas: prof. RYTIS MAŽULIS 
Projekto tiriamosios dalies vadovė: prof. dr. (hp) GRAŽINA DAUNORAVIČIENĖ

Meno doktorantūros projekto gynimo tarybos pirmininkas: 
Prof. VACLOVAS AUGUSTINAS (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)

Tarybos nariai: 
Prof. dr. RIČARDAS KABELIS (Lietuvos muzikos ir teatro akademija) 
Prof. habil. dr. WOJCIECH WIDŁAK (Krokuvos muzikos akademija) 
Prof. dr. RIMA POVILIONIENĖ (Lietuvos muzikos ir teatro akademija) 
Prof. dr. ANTANAS KUČINSKAS (Lietuvos muzikos ir teatro akademija) 

Recenzentai: 
Kūrybinės dalies – prof. MINDAUGAS URBAITIS (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, muzika C 001, kompozicija) 
Tiriamosios dalies – doc. dr. AUDRA VERSEKĖNAITĖ-EFTHYMIOU (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, humanitariniai mokslai, menotyra H 003, muzikologija)


Kūrybinės meno projekto dalies gynimas
Gruodžio 9 d. 17 val. 

Programa: 
Božena Čiurlionienė. Confessiones (2020) 
Božena Čiurlionienė. Time (2019) (Monday, Tuesday, Wednesday, Thursday, Friday, Saturday, Sunday)  
Božena Čiurlionienė. Xertz (2018) 
Božena Čiurlionienė. Dead End (2019). 8-as kūrinys iš albumo Automatic Mind


Teorinės meno projekto dalies gynimas
Gruodžio 10 d. 9 val.

Gynimas vyks nuotoliniu būdu. Norintys stebėti gynimą prašome registruotis iki gruodžio 7 d. el. paštu: daiva.buivydiene@lmta.lt  (nurodant vardą, pavardę ir kurią dieną norite dalyvauti). 

2020/12/09 - 2020/12/11

Raimondos Žiūkaitės meno doktorantūros projekto gynimas

2020 m. gruodžio 9, 11 d. 

RAIMONDOS ŽIŪKAITĖS meno doktorantūros projektas
TERCINIO TRIGARSIO (TRIADOS) NEORYMANIŠKOJI INTERPRETACIJA: TRANSFORMACIJOS Į KOMPONAVIMO SISTEMĄ PERSPEKTYVA

Projekto kūrybinės dalies vadovas: doc. dr. MĀRTIŅŠ VIĻUMS 
Projekto tiriamosios dalies vadovė: prof. dr. (hp) GRAŽINA DAUNORAVIČIENĖ

Meno doktorantūros projekto gynimo tarybos pirmininkas: 
Prof. MINDAUGAS URBAITIS (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)

Tarybos nariai: 
Doc. dr. MARIUS BARANAUSKAS (Lietuvos muzikos ir teatro akademija) 
Prof. habil. dr. WOJCIECH WIDŁAK (Krokuvos muzikos akademija) 
Prof. dr. RIMA POVILIONIENĖ (Lietuvos muzikos ir teatro akademija) 
Prof. dr. AUDRONĖ ŽIŪRAITYTĖ (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)

Recenzentai: 
Kūrybinės dalies – prof. RYTIS MAŽULIS (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, muzika C001, kompozicija) 
Tiriamosios dalies – prof. dr. ANTANAS KUČINSKAS (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, humanitariniai mokslai, menotyra H 003, muzikologija)


Kūrybinės meno projekto dalies gynimas
Gruodžio 9 d. 18 val. 

Programa: 
Raimonda Žiūkaitė. Trumpametražė opera Salz ist mein Erbe (2020) 
Raimonda Žiūkaitė. Elektroninė kompozicija Orbifold (2017) 
Raimonda Žiūkaitė. Kompozicija 5 elektrinėms gitaroms Wormholes of the Mind (2019) 
Raimonda Žiūkaitė. Kompozicija balsui, gyvajai ir fiksuotajai elektronikai Virgo Rosa (2020) 
Raimonda Žiūkaitė. Kompozicija styginių orkestrui 1000 burnų/1000 mouths (2020)


Teorinės meno projekto dalies gynimas
Gruodžio 11 d. 10 val.

Gynimas vyks nuotoliniu būdu. Norintys stebėti gynimą prašome registruotis iki gruodžio 7 d. el. paštu: daiva.buivydiene@lmta.lt  (nurodant vardą, pavardę ir kurią dieną norite dalyvauti). 

2020/12/11 - 2020/12/12

DAINININKŲ KONKURSAS STASIO BARO PREMIJAI LAIMĖTI

2020 m. gruodžio 11–12 d.

Transliacija per tv.lmta.lt iš LMTA Didžiosios salės (Gedimino pr. 42, Vilnius)

DAINININKŲ KONKURSAS LMTA GARBĖS DAKTARO STASIO BARO PREMIJAI LAIMĖTI

Konkurse gali dalyvauti LMTA Dainavimo katedros ir LMTA Klaipėdos fakulteto studentai. Dėmesio: nuo 2019 m. – visų tembrų dainininkai.

Konkurso programa

 1. Originalus lietuvių kompozitoriaus kūrinys (daina arba arija)
 2. Užsienio lietuvių kompozitoriaus kūrinys arba harmonizuota lietuvių liaudies daina
 3. Užsienio kompozitoriaus operos arba koncertinė arija
 4. Laisvai pasirinktas kūrinys

Prizinis fondas 2000 $ (bus skirtos 2 laureatų premijos). 
Paraiškos priimamos el. paštu competitions@lmta.lt iki š. m. gruodžio 6 d. 23:59 val. 
Premiją įsteigė Stasio ir Elenos Barų stipendijų fondas. 

2020/12/11 - 2020/12/12

XXI VINCĖS JONUŠKAITĖS-ZAUNIENĖS DAINININKIŲ KONKURSAS

2020 m. gruodžio 11–12 d.

Transliacija per tv.lmta.lt iš LMTA Didžiosios salės (Gedimino pr. 42, Vilnius)

XXI VINCĖS JONUŠKAITĖS-ZAUNIENĖS DAINININKIŲ KONKURSAS

Konkurse gali dalyvauti LMTA Dainavimo katedros ir LMTA Klaipėdos fakulteto studentės

Konkurso programa

 1. XVII–XVIII a. arija
 2. XIX–XXI a. arija
 3. Romansas arba Lied
 4. Originalus XX–XXI a. lietuvių kompozitoriaus kūrinys
 5. A cappella arba harmonizuota lietuvių liaudies daina

Paskatų-stipendijų fondas 2000 €. 
Paraiškos priimamos el. paštu competitions@lmta.lt iki š. m. gruodžio 6 d. 23:59 val. 
Paskatas-stipendijas įsteigė Vydūno jaunimo fondas.