Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Šokio ir judesio katedra

 Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Šokio ir judesio katedra, įkurta 2003 m., ir šiandien išlieka svarbiausia institucija Lietuvoje, ugdanti šiuolaikinio ir klasikinio šokio specialistus. Katedra siūlo tris  studijų programas, kurios aprėpia tiek praktinį, tiek teorinį šokio meno aspektus, taip pat plėtoja tarpdisciplininius meninius tyrimus.

Šokio bakalauro studijos (BA) suteikia galimybę rinktis tarp dviejų specializacijų: Šiuolaikinis Šokio ir Klasikinio šokio pedagogika. Programa orientuota į praktinių kompetencijų ugdymą, leidžiant studentams siekti aukšto meistriškumo tiek šokio atlikimo ir kūrybos, tiek šokio pedagogikos srityse. Ši programa remiasi praktikomis, kurios yra tiesiogiai susijusios su profesiniu šokio lauku ir siekia ugdyti profesionalius šokio specialistus kurie gali dirbti tiek meno, tiek švietimo institucijose.

Šokio meno magistras (MA) sudaro sąlygas gilintis ir įgyvendinti meninius tyrimus, ypatingą dėmesį skiriant šokio ir atlikimo meno sričių problematikai. Programa skatina tarpdisciplininius tyrimus ir kūrybinių metodologijų plėtrą šokio studijų kontekste. 

Meno terapijos magistro studijos: šokio ir judesio terapija (MA) – tarpdisciplininė jungtinė studijų programa, vykdoma kartu su Vilniaus universitetu tai jungtinė studijų programa, kurią LMTA įgyvendina kartu su Vilniaus universitetu. Programoje pabrėžiamas šokio ir judesio taikymas terapijoje, integruojant menines ir psichosocialines praktikas. Programos tikslas – suteikti studentams gilias teorines žinias ir praktinius įgūdžius, leidžiančius profesionaliai taikyti šokio ir judesio terapiją įvairiuose terapiniuose kontekstuose.

Baigusieji magistro studijas gali tęsti akademinę karjerą doktorantūroje, kuri apima scenos meno ir kino kryptis, įskaitant šokio meninių tyrimų sritį. Doktorantūros studentai vykdo pažangiausius meninius tyrimus šokio ir choreografijos srityje, taip prisidėdami prie originalaus akademinio diskurso formavimo šokio bei atlikimo menų srityse. Tai suteikia galimybę tapti lyderiais tiek akademinėje, tiek profesionalioje šokio bendruomenėje, prisidedant prie disciplinos plėtros ir tarptautinės sklaidos.

Dėstytojai ir studentai

Šiuo metu Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Šokio ir judesio katedros bendruomenė yra dinamiška ir aktyvi, ją sudaro 45 studentai, kurie ugdomi ir skatinami tobulėti profesionalių pedagogų komandos. Katedros branduolį sudaro 8 nuolatiniai dėstytojai – patyrę ir darbui atsidavę šokio specialistai, kurių pedagoginė ir meninė praktika suteikia tvirtą pagrindą studentų studijoms.

Kasmet katedrą papildo daugiau nei 20 kviestinių dėstytojų, kurių tarptautinė ir nacionalinė patirtis praturtina studijų programas tiek šiuolaikinio, tiek klasikinio šokio bei šokio terapijos srityse. Šių dėstytojų įvairovė suteikia galimybę studentams susipažinti su įvairiomis šokio metodikomis, stiliais ir tarpdisciplininiais požiūriais, skatinančiais kūrybišką ir kritišką mąstymą.

Šis nuolatinių ir kviestinių dėstytojų derinys sukuria gyvybingą ir kintančią mokymosi aplinką, kurioje studentai yra nuolat veikiami naujausių šokio meno ir judesio studijų tendencijų bei inovacijų. Tokia aplinka padeda ugdyti ne tik techninius, bet ir konceptualinius šokio gebėjimus, suteikiant galimybę siekti meistriškumo tiek atlikimo, tiek kūrybos srityse, atsižvelgiant į globalius šokio meno procesus.

Bendradarbiavimas ir projektinė veikla

LMTA Šokio ir judesio katedra palaiko platų ir aktyvų tarptautinį bendradarbiavimą, kuris reikšmingai prisideda prie studentų profesinio ir meninio ugdymo. Pagrindiniai partneriai – „Norteas“ (Šiaurės ir Baltijos šalių teatro mokyklų tinklas), ir Višegrado šalių ir Vidurio Europos šokio universitetų festivalis „Share“ – sudaro tarptautinę platformą akademiniams mainams ir kūrybiniams projektams. Taip pat ypač svarbus yra bendradarbiavimas su „Camping by CND“ (Centre National de la Danse), kuris užtikrina galimybes studentams įsilieti į tarptautinę šokio kūrimo ir ugdymo erdvę, plečiant jų karjeros perspektyvas.

Magistrantūros lygmeniu Šokio meno programa aktyviai bendradarbiauja su Talino universitetu bei Latvijos kultūros akademija, skatinant akademinius mainus ir bendrus projektus, įskaitant „Erasmus BIP“ programas. Šios partnerystės stiprina LMTA akademinius ir meninius ryšius su tarptautine šokio bendruomene, suteikdamos studentams galimybes dalyvauti tarpvalstybinėse šokio iniciatyvose.

Studentai praktinių įgūdžių įgyja bendradarbiaudami su pagrindiniais Lietuvos šokio teatrais ir trupėmis, tokiais kaip Šeiko šokio teatras, urbanistinio šokio teatras „Low Air“, Vyčio Jankausko šokio teatras, šokio teatras „Airos“ bei Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras (LNOBT). Be to, LMTA, bendradarbiaudama su Lietuvos šokio informacijos centru, sudaro sąlygas studentams savanoriauti ir dalyvauti tokiuose svarbiuose renginiuose kaip festivalis „Naujasis Baltijos šokis“. Šiuo metu ypatingas dėmesys skiriamas bendradarbiavimui su regioniniais partneriais Lietuvoje – tai padeda populiarinti studentų meninę veiklą šalies mastu ir jauniems profesionalams suteikti galimybę kurti meno rezidencijose.


Katedros vedėjas
Doc. Andrius Katinas
El. paštas andrius.katinas@lmta.lt

Koordinatorė 
Viktorija Akavickaitė 
El. paštas viktorija.akavickaite@lmta.lt

Katedra:
Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studijų miestelis
Olandų g. 21A, 01100 Vilnius
Tel. (8 5) 262 67 70
210 kabinetas