Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Teatro katedra / Klaipėdos fakultetas

Katedros vedėja
Lekt. Jūratė Martinaitytė

Koordinatorė
Ramunė Babenskienė
El. paštas ramune.babenskiene@lmta.lt

Adresas:
Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultetas
K. Donelaičio g. 4, 92144 Klaipėda
Tel. +370 46 24 6313
207 kab.


LMTA Klaipėdos fakulteto teatro katedra

LMTA Klaipėdos fakulteto teatro katedra buvo įsteigta 1975 m ir vykdė Režisūros studijų programą, orientuotą į kūrybinį darbą su teatro mėgėjais kultūros įstaigose, o nuo 1977 m. katedra vykdo Vaidybos studijų programą. Per ilgus gyvavimo metus katedra išleido 51 režisierių, 10 aktorių laidų; 26 magistrantų laidas. Katedros absolventai sėkmingai dirba dramos ir lėlių teatruose, vadovauja mėgėjų teatrams kultūros centruose, organizuoja, režisuoja ir veda renginius, steigia renginių organizavimo įmones, vykdo kitą įvairiapusę kultūrinę ir projektinę veiklą. 
Šiuo metu teatro katedra kuruoja Teatro meno bakalauro studijų Teatro ir renginių režisūros, Vaidybos, Lėlių ir objektų teatro specializacijas, bei  magistrantūros studijų Taikomojo teatro ir Meno projektų režisūros specializacijas. Klaipėdos fakulteto tetaro katedra palaiko tarptautinį bendradarbiavimą su šiaurės ir Baltijos šalių teatro mokyklų tinklu “Norteas”, skatina akademinius mainus ir bendrus projektus per “Erasmus” ir “Erasmus BIP” programas.


Bakalauro studijos Klaipėdoje

Teatro menas -teatro ir renginių režisūra

Teatro ir renginių režisūra – tai vienintelė Lietuvoje ir Europoje LMTA Klaipėdos fakultete vykdoma Teatro meno bakalauro studijų programos specializacija, rengianti plataus profilio teatro meno specialistus, išmanančius teatro meną istoriniu ir teoriniu požiūriu, gebančius režisuoti spektaklius ir įvairaus pobūdžio renginius, profesionaliai ir kūrybiškai veikti šalies meniniuose ir kultūriniuose procesuose. Absolventai gali dirbti įvairiuose Lietuvos teatruose, kultūros, pramogų industrijų įstaigose teatro ir renginių režisieriais, inicijuoti ir vykdyti teatrinę projektinę veiklą, naujų teatro kolektyvų kūrimą. Sėkmingai pabaigus studijas įgyjamas Menų bakalauro laipsnis.
Studijų programos profilio aprašą rasite ČIA. Specializacijos studijų planas yra ČIA

Teatro menas – vaidyba

Vaidyba – Teatro meno bakalauro studijų specializacija, rengianti specialistus išmanančius aktorinės kūrybos ir dramos kūrinių veiksminės analizės metodus, bei gebančius įgytas žinias taikyti vaidmens kūrimo procese, kultūrinėje, projektinėje, veikloje, kvalifikuotai sukurti vaidmenis teatre bendradarbiauti kūrėjų komandoje. Baigus studijas absolventai gali dirbti įvairiuose Lietuvos teatruose ir jų trupėse, teatro ir kino aktoriais, televizıjos ir radijo diktoriais, koncertų ir renginių vedėjais, inicijuoti ir įgyvendinti kultūros projektus, savarankiškai reikštis kūrybinėje, meninėje profesinėje veikloje.
Studijų programos profilio aprašą rasite ČIA.

Teatro menas – lėlių ir objektų teatras

Lėlių ir objektų teatro specializacijos tikslas – parengti profesionalų lėlių ir objektų teatro kūrėją (režisierių ir aktorių), išmanantį teatro meną istoriniu ir teoriniu požiūriais, žinantį lėlių ir objektų kūrimo ir valdymo technologijas, spektaklio kūrimo būdus, analizuoti ir vertinti meno reiškinius, gebantį realizuoti savo menines idėjas, profesionaliai veikti šalies meniniuose ir kultūriniuose procesuose, bendradarbiauti kūrėjų komandoje. Sėkmingai baigę studijas, absolventai galės dirbti įvairiuose Lietuvos lėlių teatruose, kultūros ir švietimo, pramogų industrijų įstaigose, įnicijuoti ir įgyvendinti nacionalinius ir tarptautinius kultūros projektus,  savarankiškai reikštis kūrybinėje, meninėje profesinėje veikloje.
Studijų programos profilio aprašą rasite ČIA.


Magistrantūros studijos Klaipėdoje

Teatro menas – taikomasis teatras

Taikomojo teatro specializacijoje rengiami kūrėjai ir tyrėjai, išmanantys socialinio, edukacinio, forumo, improvizacinio ir kitokio taikomojo teatro metodus, gebantys analizuoti kūrybinį procesą ir meninį rezultatą, savarankiškai ir (ar) kolegialiai realizuoti savo paties inicijuotą kūrybinį meno projektą, paremtą individualiu aktualios ir novatoriškos problemos tyrimu. Absolventai gali dirbti kultūros, švietimo ir mokslo įstaigose, kurti scenos meno kūrinius, burti kūrybines grupes ir realizuoti meninius, edukacinius projektus, taip pat – dirbti dėstytojais aukštosiose mokyklose, vykdyti savarankiškus teatro meninius/menu grįstus tyrimus.
Studijų programos profilio aprašą rasite ČIA. Specializacijos studijų planą rasite ČIA

Teatro menas – meno projektų režisūra

Meno projektų režisūros specializacijoje rengiami teatro meno kūrėjai ir tyrėjai, turintys kompleksinius kūrybinius ir organizacinius įgūdžius, gebantys inicijuoti ir vykdyti scenos menų režisūrinę ir projektinę veiklą, išryškinti ir spręsti teorines ir praktines problemas, savarankiškai ir (ar) kolegialiai realizuoti savo paties inicijuotą kūrybinį meno projektą, paremtą individualiu aktualios ir novatoriškos problemos tyrimu. Absolventai baigę studijas gali dirbti renginių režisieriais, meno projektų vadovais, kultūros ir meno organizacijų bei įvairių sričių meno kolektyvų vadovais, kultūrinės veiklos organizatoriais, edukatoriais, jaunimo, bendruomenių kultūrinės veiklos koordinatoriais, veikti meno projektų režisūros srityje kaip laisvieji menininkai, taip pat – dirbti dėstytojais aukštosiose mokyklose, vykdyti savarankiškus teatro meninius/menu grįstus tyrimus.
Studijų programos profilio aprašą rasite ČIA.