Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

2020 m. mokslo renginiai

Tarptautinė Baltijos muzikologų konferencija „Permainų muzika: iki ir po 1990“

Rugsėjo 10–12 d. įvyko tarptautinė Baltijos muzikologų konferencija „Music and Change before and after 1990“ („Permainų muzika: iki ir po 1990“). Pažymint 1990 metus, bet neapsiribojant nacionalinėmis Baltijos šalių istorijomis, konferencijoje siekta paskatinti naujas žinias ir gilesnį supratimą apie politinius ir kultūrinius pokyčius Šaltojo karo metais ir po jo pabaigos. 

Koks muzikos praktikų indėlis į sociokultūrinių tapatybių formavimą ir transformaciją? Kaip susiję XX a. pabaigos kultūrinių ir politinių pokyčių procesai? Kokios garsiausios idėjos, kultūriniai tekstai ir individai turėjo didžiausios įtakos šiems procesams? Šie klausimai inspiravo Baltijos muzikologų konferenciją, kurioje jie buvo nagrinėjami trylikoje įprastų ir vienoje plenarinėje sesijose.

Konferencijoje dalyvavo 37 dalyviai iš 13 šalių (Austrija, Čekija, Didžioji Britanija, Gruzija, Ispanija, JAV, Latvija, Lenkija, Lietuva, Olandija, Rusija, Suomija, Vokietija). Kviestines paskaitas skaitė keturi lektoriai: Kevin C. Karnes (Emory universitetas Atlantoje, JAV), Olga Manulkina (Sankt Peterburgo universitetas, Rusija), Gintautas Mažeikis (VDU, Lietuva) ir Peter J. Schmelz (Arizonos valstybinis universitetas, JAV).

Programa

Konferencijos tezių knyga

2020 m. spalis

  • Spalio 22 d. 44-oji LMTA metinė konferencija 100 – mokyklai, dramai, operai. Plačiau
  • Muzikologijos dirbtuvės, skirtos 10-12 kl. mokiniams

2020 m. lapkritis

  • 20-oji tarptautinė muzikos teorijos konferencija Muzikos komponavimo principai