Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Veikla ir istorija

Vilniaus ir Kauno konservatorijose Muzikos istorijos katedros buvo įsteigtos 1945 metais. Nuo 1949 metų, kai abi konservatorijos buvo sujungtos į vieną Lietuvos konservatoriją (dabartinę LMTA), čia įsteigta Muzikos istorijos katedra gyvuoja iki šių dienų. Greta Muzikos teorijos katedros, Muzikos istorijos katedra yra pagrindinė aukščiausios kvalifikacijos muzikos mokslininkų, muzikos istorijos ir teorijos dalykų dėstytojų Lietuvoje rengimo vieta. Katedros pedagogai ir absolventai dirba mokslo darbą, taip pat kitose mokslo bei pedagogikos, muzikos vertybių sklaidos, muzikos gyvenimo organizavimo bei administravimo įstaigose. Per 60-šimt Muzikos istorijos katedros veiklos metų čia muzikologo išsilavinimą įgijo arti  250 žmonių.

Ilgą laiką Muzikos istorijos katedros moksliniai interesai apsiribojo beveik vien lietuvių muzika. Tai liudija ir studentų diplominių darbų temos. Lietuvių muzikos bei kultūros ribas peržengianti problematika juose pasirodė tik 7-ajame dešimtmetyje. Bėgant metams katedros veiklos bei lietuvių muzikologijos reikšmingumas ir autoritetas stiprėjo. 1981 metais buvo įsteigta kandidato (daktaro) laipsnio teikimo taryba (veikusi iki 1990 m. pab.). Atgavus Nepriklausomybę, buvo pertvarkytos mokymo programos; labai išsiplėtė mokslo darbų tematika (tyrinėjama religinė, senųjų amžių muzika bei naujausieji muzikos mokslo reiškiniai, užsienio lietuvių muzikinis gyvenimas ir pan.). 1992 m. tuometėje Muzikos akademijoje buvo įsteigta doktorantūra, suteikta teisė teikti daktaro ir habilituoto daktaro laipsnius.

Ilgamečiai Muzikos istorijos katedros pedagogai buvo Juozas Gaudrimas, Jadvyga Čiurlionytė, Julius Špigelglazas, Kazys Jasinskas, Adeodatas Tauragis, Vytautas Landsbergis, Jūratė Gustaitė, Onutė Narbutienė, Jūratė Trilupaitienė ir kiti.

Visi Muzikos istorijos katedros dėstytojai savo darbais aktyviai įsilieja į muzikinį Lietuvos gyvenimą, dalyvauja tarptautinėse konferencijose užsienyje, rengia jas Lietuvoje, dalyvauja LMTA tarptautinių ryšių bei veiklos programose, rašo mokslinius straipsnius, monografijas ir t. t.